Strona główna Rynek SECURITY Zapowiedź: targi BALTEXPO w Gdańsku

Zapowiedź: targi BALTEXPO w Gdańsku

Tematyka targów BALTEXPO obejmuje główne obszary gospodarki morskiej: przemysł okrętowy, offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morska i przybrzeżna, żeglugę śródlądowa i gospodarka wodna,  ochronę środowiska, edukację oraz media.

Szczególny nacisk , w tym roku, został położony na bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi. To również temat jednej z sesji Konferencji Baltexpo.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 13 września do udziału  w sesji  Aktualne wyzwania i rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa portów i nadmorskiej infrastruktury krytycznej prowadzonej przez prof. Piotra Mickiewicza z Akademii Marynarki Wojennej. Głównymi tematami poruszanymi podczas debaty będą : ewolucja zagrożeń, istota, potencjale formy i ich kreatorzy, możliwe formy reagowania- specyfika rozwiązań lokalnych, oczekiwania i potrzeby sprzętowe oraz ocena ryzyka  i możliwości wdrażania rozwiązań systemowych. W tych ostatnich kwestiach dyskusja będzie się toczyła również wokół formuły ochrony obiektów infrastruktury krytycznej i obrony akwenów morskich.

Wśród uczestników debaty będziemy gościć m.in. przedstawicieli  Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Urzędu Morskiego w Gdyni, Polskiego LNG SA, Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., Centrum Techniki Morskiej, Urzędu Morskiego Szczecin czy też byłego dowódcę Grupy Specjalnej Płetwonurków MW „ Formoza”. Do udziału w sesji został zaproszony również przedstawiciel firmy Pol-Mare- lider w świadczeniu usług spedycyjnych towarów specjalistycznych oraz ładunków niebezpiecznych, który podzieli się ze słuchaczami debaty swoim wieloletnim doświadczeniem  w zakresie obsługi towarów strategicznych, w tym militarnych z Listy Uzbrojenia.

Udział w Konferencjach Baltexpo 2017 jest bezpłatny dla zarejestrowanych gości Targów.


BALTEXPO stawia na młodych

Już 11 września rozpoczynają się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO – targi nie tylko dla tych, którzy już działają w branży morskiej i portowej, ale również wszystkich, którzy dopiero planują związać z nią swoją przyszłość – młodzieży, studentów, absolwentów i innych młodych ludzi poszukujących pracy w tych sektorach.

Zapraszamy do specjalnej targowej strefy informacyjnej – Strefy Edukacji i Pracy. To tutaj codziennie (od 11 do 13 września) na młodych ludzi czekać będą przedstawiciele uczelnianych kół naukowych, rad studentów, doradcy zawodowi oraz, co równie ważne, konsultant, który podzieli się z zainteresowanymi swoimi bogatymi doświadczeniami w pracy zagranicą. W Strefie Edukacji i Pracy przewidziane są również spotkania młodzieży z potencjalnymi pracodawcami – wystawcami Targów Morskich BBALTEXPO 2017, a czas pomiędzy prelekcjami i spotkaniami umilą gościom Strefy liczne gry i konkursy z nagrodami.

Ostatniego dnia targów – 13 września – wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji zapraszamy do udziału w otwartej Konferencji „OBECNE I PRZYSZŁE WYZWANIA W ZAKRESIE KSZTAŁCENIA KADR DLA PRZEMYSŁÓW MORSKICH I MOŻLIWOŚCI ICH REALIZACJI. JAKI MODEL KSZTAŁCENIA?”. Na to niezwykle ważne pytanie spróbują odpowiedzieć zaproszeni do debaty goście, m.in.: przedstawiciele uczelni morskich, Departamentu Edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, członkowie kół naukowych Akademii Marynarki Wojennej oraz przedstawiciele pracodawców, m.in. CRIST S.A. i Remontowa Holding.

Innowacje i nowoczesne technologie na Targach Morskich BALTEXPO
Jedną z nowości tegorocznego BALTEXPO będzie specjalna strefa – Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii – w której zwiedzający zapoznają się z najbardziej innowacyjnymi i zaawansowanymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmy i instytuty naukowo-badawcze obecne na BALTEXPO. Wśród nowości zobaczymy m.in.: pojazd głębinowy Albatros przeznaczony do działań związanych z rozpoznaniem i kartografią środowiska morskiego, technologie związane z szeroką gamą morskich pojazdów bezzałogowych o różnym przeznaczeniu, koncepcję specjalnej jednostki przeznaczonej do usuwania zanieczyszczeń w portach, modele laboratoryjne oraz zaawansowane technologie materiałowe. To tylko niewielka część oferty nowoczesnych technologii dla przemysłów morskich, prezentowanych na tegorocznych targach, bo wystawcy BALTEXPO 2017 na swoich stoiskach zaprezentują  m.in. najnowsze jednostki pływające, technologie plazmowego i tlenowego cięcia blach czy też nowoczesne pompy dostosowane do wszystkich aplikacji maszynowni jednostek pływających.

Spotkanie biznesu z krajów nordyckich z polskimi przedsiębiorcami
11 września zapraszamy polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem kontaktów i współpracą z firmami nordyckimi na Nordic & Central Europe Maritime Ties – Business Mixer – spotkanie networkingowe organizowane przez Skandinavian- Polish Chamber of Commerce.

Biznes Mixer planowany jest jako miejsce roboczych kontaktów przedstawicieli morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej. To strefa dyskusji na temat istniejących i możliwych form współpracy między polskimi i skandynawskimi przedsiębiorcami. Partnerami spotkania są Greencarrier AB, Unifeeder i Rödl & Partner.

Rejestracja udziału w spotkaniu: zwolenkiewicz@ztw.pl

Usprawniona rejestracja zwiedzających targi i uczestników konferencji
Zwiedzający BALTEXPO mogą uzyskać bezpłatne wejściówki na targi i konferencje  nie tylko rejestrując się z użyciem formularza dołączonego do zaproszenia, tak jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji targów, ale także dokonując rejestracji na stronie www umożliwiającej samodzielne wygenerowanie identyfikatora.

Link do strony rejestracji: https://baltexpo2017.evenea.pl

BALTEXPO 2017 w pigułce:
Termin: 11-13 września 2017 r.
Godziny otwarcia: 10.00-17.00
Lokalizacja: Centrum Wystawienniczo- Kongresowe Amber Expo, ul Żaglowa 11, Gdańsk
Więcej informacji o targach i programie konferencji: www.baltexpo.ztw.pl
Rejestracja zwiedzających: https://baltexpo2017.evenea.pl
Organizator: Zarząd Targów Warszawskich S.A., ul. Puławska 12a/3, 02-566 Warszawa