#Zaproszenia

Wszystko o bezpieczeństwie pożarowym

Firma Schrack Seconet Polska, światowy producent zaawansowanych technologicznie systemów bezpieczeństwa pożarowego, we współpracy z innymi liderami branży bezpieczeństwa (w tym roku 11 Partnerów technologicznych!) oraz ekspertami reprezentującymi najbardziej opiniotwórcze instytuty w kraju, organizuje już XI edycję Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 9–10 października 2024 r. w hotelu Windsor w Jachrance.

Tegoroczna edycja pozostanie w formule merytorycznych spotkań. Uczestnicy Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy zapoznają się ze wszystkimi produktowymi nowościami, z aktualnymi wytycznymi i dobrymi praktykami w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji systemów bezpieczeństwa. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie szczegółowo omówionego współdziałania systemów bezpieczeństwa i instalacji technicznych w przypadku różnych typów zagrożeń w obiektach budowlanych. Zostaną przeanalizowane studia przypadków przedstawiające dokładne zalecenia dla projektantów, instalatorów, inwestorów i użytkowników w zakresie integracji systemów bezpieczeństwa. Zespoły ekspertów dokonają analizy przypadków zastosowania urządzeń służących ochronie zdrowia, życia i mienia (w tym procesów technologicznych) w obiektach różnego przeznaczenia. Szczegółowa analiza studiów przypadków zostanie zaprezentowana podczas pokazu zadziałania zintegrowanych ze sobą różnych systemów bezpieczeństwa. Do grona specjalistów dołączą w tym roku kolejni eksperci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, ochrony osób i mienia oraz ubezpieczycieli. W drugiej połowie każdego dnia szkolenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach warsztatowych poszczególnych Partnerów technologicznych i merytorycznych.

Podczas dwóch dni słuchacze zapoznają się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi projektowania, instalacji oraz użytkowania takich systemów jak sygnalizacji pożarowej, sterowania gaszeniem, DSO, kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła, integracji urządzeń przeciwpożarowych (SIUP), sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi i innymi instalacjami użytkowymi obiektu, dozoru wizyjnego, kontroli dostępu, okablowania strukturalnego i przemysłowych rozwiązań infrastruktury sieciowej. Zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak:

  • zasady wdrażania zintegrowanego systemu bezpieczeństwa pożarowego i zarządzanie procedurą ewakuacji z poziomu SIUP;
  • współdziałanie systemów bezpieczeństwa pożarowego w zakresie ochrony przeciwpożarowej instalacji fotowoltaicznej i magazynów energii;
  • zasady integracji podstawowej i rozszerzonej systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz systemów Security (SKD, CCTV/VSS);
  • specjalne rozwiązania detekcji pożaru (wczesna detekcja dymu, płomienia, ciepła);
  • systemy detekcji pożaru z wykorzystaniem kamer termowizyjnych radiometrycznych;
  • dźwiękowy system ostrzegawczy – współdziałanie z SIUP i trudne przypadki projektowe;
  • zintegrowane systemy detekcji i sterowania gaszeniem – gaszenie jedno- i wielostrefowe;
  • systemy i urządzenia gaśnicze gazowe i na mgłę wodną;
  • systemy gaszenia lokalnego;
  • sterowanie urządzeniami automatyki pożarowej i zasilanie ich;
  • systemy sterowania i układy zasilania zapewniające ciągłość działania krytycznych procesów i systemów;
  • rozwiązania w systemach okablowania strukturalnego i przemysłowej infrastrukturze sieciowej;
  • współdziałanie systemów security podczas bieżącej eksploatacji oraz różnych typów zagrożeń w obiekcie budowlanym;
  • przypadki specjalnych zastosowań systemów bezpieczeństwa.

Współorganizatorami tego największego w branży przedsięwzięcia edukacyjnego będą następujący producenci i dystrybutorzy:

BELIMO Siłowniki – światowy lider w dziedzinie opracowywania, produkcji i sprzedaży urządzeń do energooszczędnych instalacji grzewczych, wentylacji i klimatyzacji. Firma powstała w 1975 r. w Szwajcarii, obecnie zatrudnia ok. 2000 osób w 80 krajach, oferuje m.in. siłowniki do przepustnic powietrza i klap ppoż., zawory regulacyjne, czujniki oraz liczniki energii termicznej.

DALLMEIER electronic – od 1984 r. pionier w dziedzinie najnowocześniejszych rozwiązań CCTV/IP, w tym inteligentne oprogramowanie zarządzające oraz wysokiej jakości technologia nagrywania materiałów wizyjnych z kamer. Klientami firmy są największe kasyna, lotniska, miasta i stadiony świata, a także setki małych i średnich przedsiębiorstw oraz organizacji każdej wielkości.

DCNART – działania firmy są odpowiedzią na potrzeby wielu organizacji, które oczekują profesjonalnego wsparcia na wszystkich etapach budowania swojej infrastruktury IT. Jej głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat rozwiązań sieciowych w Polsce i podkreślanie, jak krytycznym elementem dla poprawnej eksploatacji i długoletniego poprawnego działania jest odpowiednie przygotowanie infrastruktury fizycznej.

DEKK Fire Solutions – głównym celem działalności firmy jest wdrażanie najskuteczniejszych zabezpieczeń pożarowych, w tym instalacji tryskaczowych, instalacji gaszenia gazem, systemów sygnalizacji pożarowej, systemów zasysających oraz innych zabezpieczeń ppoż. Firma uruchomiła zakład prefabrykacji rurociągów z malarnią proszkową. We współpracy z wiodącymi producentami i dystrybutorami urządzeń przeciwpożarowych utrzymuje wysoki standard usług.

Fire & Gas Detection Technologies Inc. (FGD) – firma dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie wykrywania i analizy płomieni, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w obiektach zarówno przemysłowych, jak i komercyjnych. Urządzenia FlameSpec są wykorzystywane m.in. do wykrywania pożarów wodorowych przy zachowaniu bardzo wysokiej odporności na fałszywe alarmy (IR3), jak również obszary z występującymi wyładowaniami łukowymi (UV/IR).

FRONIUS Polska – Fronius Solar Energy od 30 lat oferuje nowatorskie produkty, rozwiązania i narzędzia cyfrowe służące do rentownego i inteligentnego generowania, przechowywania, dystrybuowania i zużywania energii słonecznej. Nazwa firmy jest synonimem innowacji, które wpływają na działania konsumentów prywatnych i firm do korzystania z energii słonecznej zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju i hasłem Energize your life.

INSTAC – zajmuje się bezpieczeństwem pożarowym od 25 lat, lider rynku wysokociśnieniowej mgły wodnej, wykonawca klasycznych systemów tryskaczowych i prefabrykowanych rurociągów. Firma działa kompleksowo – od projektu, przez kompletację i montaż, po uruchomienie i serwis obiektu. Jej misją jest ochrona ludzi, mienia i ciągłości biznesowej klientów.

Nedap Security Management – światowy lider w dziedzinie systemów kontroli dostępu. Oferuje Nedap AEOS, innowacyjny i skalowalny system kontroli dostępu spełniający najwyższe wymagania bezpieczeństwa, co potwierdza grade 4 wg europejskiej normy EN60839. AEOS to także certyfikowany (grade 3) system sygnalizacji włamania i napadu oraz szafki depozytowe. Do unikalnych cech systemu należy skalowalność (brak limitu użytkowników) oraz otwartość na integracje z innymi systemami bezpieczeństwa (windy, SAP, CCTV).

PANDUIT – lider w dziedzinie produktów i usług. W roku 1955 wprowadził na rynek pierwszy produkt pod nazwą Panduct Wiring Duct, który w unikalny sposób organizował okablowanie w panelach sterowania oraz umożliwiał szybkie i sprawne dodawanie nowych przewodów. Firma nadal jest zaangażowana w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie infrastruktury elektrycznej i sieciowej. Klienci cenią Panduit jako zaufanego doradcę, który współpracuje z nimi w rozwiązaniu najważniejszych problemów biznesowych w środowiskach przemysłowych oraz Data Center.

PARTNER – jeden z wiodących polskich producentów rozwiązań dźwiękowych systemów ostrzegawczych, Public Address i tła muzycznego. Firma zajmuje się produkcją głośników od prawie 20 lat, produkty są certyfikowane zgodnie z normą europejską EN 54-24, przechodzą proces badań potwierdzanych dokumentami CPR/CPD oraz świadectwami dopuszczenia wydawanymi przez CNBOP-PIB.

URKOM Systemy Teleinformatyczne – specjalizuje się w dostarczaniu systemów zabezpieczeń obiektów, automatyki budynkowej, instalacji elektrycznych, telekomunikacji, technologii VoIP oraz systemów teleinformatycznych. Oferta firmy jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klientów, a doświadczenie zdobyte w ciągu prawie 25 lat działalności gwarantuje sprostanie największym wyzwaniom.

Wsparcie merytoryczne podczas tegorocznej edycji szkolenia zapewnią Partnerzy merytoryczni: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa – Izba Rzeczoznawców, Polska Izba Systemów Alarmowych, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, HESTIA Loss Control, VdS Schadenverhütung oraz eksperci reprezentujący Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy. Przedstawiciele tych instytucji wezmą udział w sesji zarówno wykładowej, jak i warsztatowej.

Patronat Specjalny nad wydarzeniem objął Wydział Handlowy Ambasady Austrii.

Podobnie jak w latach poprzednich wartość merytoryczna oraz edukacyjny charakter spotkania będą sprawą nadrzędną. W częściach szkoleniowych, które wprowadzą uczestników w najnowsze zmiany i wytyczne dotyczące inteligentnych zabezpieczeń obiektów, nie będą poruszane sprawy marketingowe poszczególnych firm – współorganizatorów szkolenia.

Informacje bieżące będą publikowane na stronie internetowej: wydarzenia.schrack-seconet.pl oraz na kanale LinkedIn. Szczegółowy plan spotkania zostanie opublikowany w drugim tygodniu września br. W tym samym czasie zostanie uruchomiona REJESTRACJA ONLINE.  ⦁

Schrack Seconet Polska
Ul. Adama Branickiego 15
02-972 Warszawa
https://wydarzenia.schrack-seconet.pl/

Wszystko o bezpieczeństwie pożarowym

Gotowi na NIS2

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.