#Cybersecurity

VIVOTEK gotowy na NIS2

W miarę, jak zagrożenia cybernetyczne stają się coraz bardziej zaawansowane, dyrektywa Unii Europejskiej dotycząca bezpieczeństwa sieci i informacji (NIS2) staje się kluczową legislacją mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej oraz usług cyfrowych.

Istniejąca od 2000 r. tajwańska firma VIVOTEK, wiodący dostawca rozwiązań do monitoringu, jest liderem wprowadzania rozwiązań zgodnych z NIS2. Zaangażowanie firmy w zgodność z NIS2 podkreśla jej działania na rzecz zapewniania klientom bezpiecznych, odpornych i godnych zaufania produktów.

Dyrektywa NIS2 została opracowana w celu wzmocnienia pozycji organizacji w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez akcentowanie proaktywnego zarządzania ryzykiem, solidnego raportowania incydentów oraz zintensyfikowania współpracy między państwami członkowskimi UE. Rozumiejąc jest znaczenie, VIVOTEK wdrożył kompleksową strategię dostosowania swoich produktów i usług do wymagań NIS2.

Jednym z fundamentów tego podejścia jest wdrożenie normy ISO 27001. Ten międzynarodowy standard zapewnia, że systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji VIVOTEK są solidne i niezawodne. Ponadto firma stosuje autoryzowany firmware, który gwarantuje autentyczność i integralność jej produktów przez cały cykl ich życia. Rozwiązania są wyposażone w mechanizmy bezpiecznego rozruchu gwarantujące, że podczas uruchamiania ładowane są tylko uwierzytelnione komponenty oprogramowania, co zmniejsza ryzyko nieautoryzowanego dostępu i manipulacji.

VIVOTEK priorytetowo traktuje również bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej, utrzymywanie bezpiecznych połączeń konsolowych do swojej infrastruktury sieciowej. Stosowane przez firmę protokoły bezpieczeństwa sieciowego są zgodne z najlepszymi praktykami branżowymi, w tym IEEE802.1x do kontroli dostępu do sieci opartej na portach oraz HTTPS z TLSv1.3 służących do bezpiecznej komunikacji, zwiększając bezpieczeństwo infrastruktury sieciowej.

Zaangażowanie VIVOTEK w zapewnienie bezpieczeństwa obejmuje również Platformę Rozwoju Aplikacji (VADP), która oferuje zwiększoną ochronę w przypadku integracji z aplikacjami innych firm. Strategiczny sojusz z Trend Micro, wiodącą firmą z branży cyberbezpieczeństwa, pozwala wykorzystać wiedzę i zasoby partnera, by jeszcze skuteczniej zwalczać cyberzagrożenia i zapewnić jak najlepszą ochronę rozwiązaniom oferowanym klientom.

VIVOTEK opracował również rygorystyczne procedury zarządzania i raportowania podatności na cyberataki. Proaktywne podejście gwarantuje szybkie identyfikowanie ryzyka, ograniczenie konsekwencji, jakie ze sobą niesie, i błyskawiczne przekazywanie informacji o potencjalnych słabościach wszystkim zainteresowanym.

Firma niezmiennie przykłada ogromną wagę do zgodności z dyrektywą NIS-2. Priorytetem jest zapewnienie pełnej transparentności i spokoju ducha poprzez regularne informowanie o postępach w dostosowywaniu się do tych wymogów.

Proaktywne działania VIVOTEK w zgodność z NIS2 podkreślają dążenie do doskonałości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Poprzez integrację zaawansowanych technologii, przestrzeganie rygorystycznych standardów oraz rozwój strategicznych partnerstw VIVOTEK służy temu, by klienci byli zawsze chronieni.

Więcej informacji na temat inicjatyw cyberbezpieczeństwa VIVOTEK oraz zgodności z NIS2 można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej firmy. Wszelkich danych udziela też zespół wsparcia. ⦁

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.