Dobór depozytorów SAIK
Osoby myślące o wprowadzeniu depozytorów często mają powody, które skłaniają je do rozważenia tej decyzji. Posiadanie depozytora może przynieść wiele korzyści i ułatwić realizację różnych celów. Jedni kierują się chęcią poprawy bezpieczeństwa posiadanych zasobów, inni potrzebują unowocześnić swoją infrastrukturę i poprawić komfort pracy podwładnym. Jeszcze inni mają potrzebę kontrolowania tego, co dzieje się z kluczami, przedmiotami czy bronią.
Opinią, która najczęściej pojawia się wśród doświadczonych odbiorców depozytorów, jest zadowolenie z uzyskania dodatkowej korzyści, jakiej osiągnięcia nie zakładali przy decyzji o zakupie. Jeśli nadrzędną ideą było podniesienie poziomu bezpieczeństwa, to nagle okazuje się, że oprócz tego zmalały koszty związane z utrzymaniem portierni. Jeśli z kolei komuś zależało na kontroli nad pracownikami, to w ogólnym rozrachunku największym zyskiem jest zmniejszenie biurokracji i tym samym ułatwienie życia pracownikom, którzy nie muszą wypełniać każdego dnia skomplikowanych formularzy. Ktoś inny chciał zapanować nad kluczami, a wdrożył rozwiązanie, które okazało się odporne na zagrożenia związane z sytuacjami losowymi.
Depozytory SAIK mogą być czymś więcej niż tylko kolejnym elementem systemu bezpieczeństwa. Codzienny kontakt wielu różnych osób z depozytorami, pobieranie i deponowanie kluczy lub sprzętu sprawia, że ich wdrożenie na zawsze zmienia zasady gry w organizacji. Wprawdzie najczęściej przygodę z depozytorami rozpoczynamy od kluczy, jednak należy pamiętać, że depozytory można uzupełniać także o urządzenia przeznaczone do przechowywania różnych przedmiotów, również broni. Wszystkie rodzaje depozytorów SAIK mogą działać w oparciu o jeden system, a co za tym idzie, do zarządzania i obsługi można wykorzystywać wspólne oprogramowanie.
Depozytory elektroniczne SAIK znacznie różnią się od prostych szaf metalowych, ponieważ oferują pełną identyfikację, kto i kiedy pobrał konkretną rzecz. Co ważne, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju czytników RFID oraz optycznych można w pełni kontrolować pobieranie nie tylko kluczy, lecz także dowolnych przedmiotów.
Ciekawym narzędziem pozwalającym na samodzielne zaprojektowanie urządzenia do swoich potrzeb jest SAIK Projektant, dostępny pod adresem www.saik.pl/designer/. Dzięki niemu w łatwy i intuicyjny sposób można stworzyć potrzebne rozwiązanie, łączące różne elementy rodziny SAIK i tworzące kompletny system. Depozytor tak zaprojektowany może być także kompatybilny z innymi, już posiadanymi systemami zabezpieczeń.
Wszystkich czytelników czasopisma „a&s Polska” zapraszamy do bezpłatnego zamówienia wydanej niedawno pozycji Depozytor jako element systemu bezpieczeństwa – praktyczny poradnik dla osób zainteresowanych wdrożeniem systemu automatycznej identyfikacji kluczy i przedmiotów. W tym celu prosimy o przesłanie na adres mailowy centrum-wsparcia@saik.pl adresu do wysyłki. Poradnik może być bardzo pomocny na każdym etapie wdrażania depozytorów.
Warto też skontaktować się bezpośrednio z producentem – firmą BT Electronics z Krakowa – by korzystając z doświadczeń nabytych przy poprzednich wdrożeniach, dopasować system odpowiedni do konkretnych potrzeb. ⦁
BT Electronics
Tekstul. Rybitwy 22, 30-722 Kraków
www.bte.pl
www.saik.pl