Bosch Building Technologies w gronie członków założycieli Open Security & Safety Alliance
Bosch Building Technologies, Hanwha Techwin, Milestone Systems, Pelco i Vivotek stworzyły Open Security & Safety Alliance, sojusz przemysłowy jako reakcja na rosnące znaczenie Internetu rzeczy w branży zabezpieczeń.
Celem inicjatywy jest rozwijanie standardów i specyfikacji w związku z Internetem rzeczy (Internet of Things; IoT), w tym także systemu operacyjnego dostosowanego do potrzeb branży, koniecznej infrastruktury IoT oraz wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych
Należący do Bosch start-up Security and Safety Things GmbH opracowuje innowacyjną platformę IoT, z której wspólnie będą korzystać członkowie sojuszu Bosch Building Technologies, Hanwha Techwin, Milestone Systems, Pelco i Vivotek Inc. stworzyły sojusz przemysłowy Open Security & Safety Alliance, Inc. Sojusz jest nienotowaną na giełdzie organizacją non-profit, której celem jest stworzenie wspólnej, ustandaryzowanej platformy dla rozwiązań w branży zabezpieczeń. „Ta inicjatywa jest kamieniem węgielnym pod budowę bezpiecznego i niezawodnego ekosystemu dla branży zabezpieczeń. Sojusz zgromadził producentów sprzętu, deweloperów oprogramowania, integratorów systemów, projektantów, doradców, użytkowników i inne zainteresowane strony” – mówi Tanja Rückert, prezes zarządu Bosch Building Technologies.
Dzięki bliższej współpracy oraz zdefiniowaniu wspólnych standardów i specyfikacji podmioty należące do sojuszu mogą skoncentrować się na swojej głównej działalności, a więc na tych obszarach, które przynoszą korzyści ich klientom. Równocześnie wspólna platforma umożliwia rozwijanie nowych aplikacji w obszarze IoT. W planach jest stworzenie definicji standardów i specyfikacji dla systemu operacyjnego dostosowanego do potrzeb branży, koniecznej infrastruktury IoT oraz wspólnych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych.
„Fuzja podmiotów z naszej branży, świadomych konieczności standaryzacji i innowacji w naszym obszarze działania pojawiła się we właściwym momencie. To kierunek, który musimy obrać w imieniu naszych użytkowników końcowych. Oczywiście, sojusz ten jest wspaniałą inicjatywą dla jego członków, a tym samym także dla nas. Ostatecznym beneficjentem są jednak użytkownicy oferowanych przez nas rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń” – mówi Bernhard Schuster, Executive Vice President i członek zarządu Bosch Building Technologies, odpowiedzialny za dystrybucję, marketing oraz działalność handlową na świecie.
Integracja z internetem i rozwiązania cyfrowe wymagają bliższej współpracy
Bosch Building Technologies widzi konieczność stworzenia nowego kierunku strategicznego dla branży zabezpieczeń, uwzględniającego rozwiązania oparte na centralizacji danych w celu zwiększenia korzyści klientów. Obecnie w branży brakuje wiążących standardów, co uniemożliwia na razie pełną realizację nowego kierunku strategicznego. Z uwagi na obecność na rynku licznych systemów autorskich, korzystanie z danych jest aktualnie złożonym i trudnym procesem. „Standaryzacja, integracja z internetem i płynna współpraca to główne warunki, które umożliwią oferowanie naszym klientom innowacyjnych rozwiązań, opartych na IoT, sztucznej inteligencji i wykorzystaniu danych” – mówi Rückert. „Nowy kierunek wymaga większej standaryzacji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę danych, i powinien być konsekwentnie realizowany przez wszystkie podmioty. Open Security & Safety Alliance oferuje idealne warunki ramowe umożliwiające zdefiniowanie wspólnych standardów”.
Włączenie do inicjatywy licznych podmiotów z branży zabezpieczeń
Utworzenie Open Security & Safety Alliance przez pięciu członków założycieli, którzy tworzą równocześnie radę nadzorczą sojuszu, poprzedziły intensywne dyskusje pomiędzy wieloma podmiotami z branży, reprezentującymi takie segmenty jak dozór wizyjny, kontrola dostępu, ochrona antywłamaniowa czy automatyzacja budynków. Oprócz producentów sprzętu w rozmowach brali udział także dostawcy części, deweloperzy oprogramowania, integratorzy oraz dystrybutorzy i użytkownicy rozwiązań. Aż 30 innych firmy wyraziło zainteresowanie przystąpieniem do inicjatywy Open Security & Safety Alliance. Jako Early Adopters do sojuszu przystąpiły firmy Ambarella, Anixter, AndroVideo, Kings Security und NetApp. Open Security & Safety Alliance jest otwarty na przyjęcie wszystkich podmiotów z branży zabezpieczeń i branż pokrewnych.
Ścisła współpraca spółki Security and Safety Things GmbH z sojuszem
Spółka Security and Safety Things GmbH (SAST), powstały niedawno start-up z siedzibą w Monachium będzie ściśle współpracował z sojuszem Open Security & Safety Alliance, aby udostępnić jego członkom innowacyjną i kompatybilną platformę IoT. SAST pracuje obecnie nad systemem operacyjnym oraz cyfrową platformą handlową umożliwiającą udostępnianie i zarządzanie aplikacjami programowymi, na początek w segmencie kamer dozorowych. W przyszłości SAST planuje obsługę pozostałych domen IoT. SAST jest należącą w całości do Robert Bosch GmbH spółką zależną oraz elementem strategicznego rozwoju Grupy Bosch w kierunku nowych, cyfrowych rynków wzrostu w obszarze Internetu rzeczy. W przyszłości SAST zamierza pozyskać dalszych inwestorów i promować rozwój swojej globalnej platformy także dzięki zewnętrznym udziałowcom.