Cisco radykalnie upraszcza zapewnienie bezpieczeństwa w dynamicznych środowiskach IT
Cisco SecureX, najbardziej wszechstronna i w największym stopniu zintegrowana platforma cyberbezpieczeństwa oparta na chmurze, stanie się dostępna na całym świecie od 30 czerwca 2020 r.
Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, a dzięki SecureX CISO (Chief Information Security Officer) zyskują ujednoliconą widoczność we wszystkich produktach Cisco z dziedziny bezpieczeństwa, mogą zautomatyzować przepływy pracy i szybko usuwać zagrożenia. Kolejne udoskonalenia i integracje zapewniają dodatkową ochronę osób pracujących zdalnie, skupiając się na najważniejszym obszarze z perspektywy ryzyka, czyli bezpieczeństwie poczty elektronicznej.
W trakcie konferencji Cisco Live Digital (19 czerwca 2020 r.) Cisco ogłosiło udostępnienie od 30 czerwca 2020 r. na całym świecie Cisco SecureX, najbardziej wszechstronnej i w największym stopniu zintegrowanej platformy cyberbezpieczeństwa opartej na chmurze, dołączanej do wszystkich produktów Cisco Security, która upraszcza i podnosi jakość zarządzania bezpieczeństwem przez klientów. SecureX wprowadzane jest na rynek w czasie, gdy organizacje starają się stawić czoła wyzwaniom biznesowymi i tym związanym z bezpieczeństwem o niespotykanej jak dotąd skali. Wiąże się to ze wzrostem tempa cyfrowej transformacji i liczby pracowników pracujących zdalnie. Cisco od lat łączy i zabezpiecza swoich klientów pracujących w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu, a także dalej realizuje swoją misję ujednolicania i optymalizacji portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo.
Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji to złożone zadanie – trzeba nadążyć za nowymi procesami biznesowymi, monitorować pojawiające się zagrożenia i zarządzać dostawcami na dynamicznie rozwijającym się rynku. Potwierdzają to informacje przekazane przez członków kierownictwa najwyższego szczebla. Zgodnie z wynikami niedawno opublikowanej globalnej ankiety „CIO Perspectives 2020” zrealizowanej na zlecenie Cisco wśród 1300 CIO z całego świata, dwa najważniejsze wyzwania, przed którymi stają CIO to bezpieczeństwo, a w drugiej kolejności złożoność. Ponad dwie trzecie CIO uważa, że ich zasoby są nadmiernie obciążane. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze złożonością przez liderów w zakresie bezpieczeństwa jest konsolidacja dostawców. W raporcie Cisco „2020 CISO Benchmark Report” wykazano, że w przypadku cyberataku na organizacje korzystające z usług większej liczby dostawców zabezpieczeń, przestój był dłuższy, koszty wyższe i uzyskiwano nieuprawniony dostęp do większej ilości danych.
Aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem, Cisco SecureX łączy szeroką gamę zintegrowanych produktów Cisco z dziedziny bezpieczeństwa z całą infrastrukturą bezpieczeństwa klienta, zapewniając spójne i uproszczone funkcjonowanie. Ujednolica widoczność, umożliwia automatyzację i zwiększa bezpieczeństwo sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki Cisco SecureX wszyscy nowi i obecni klienci odniosą korzyści z tych i innych rozwiązań, bez ponoszenia dodatkowych kosztów:
- Ujednolicenie widoczności – SecureX zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki zastosowaniu tzw. wstążki SecureX, platforma jest zintegrowana z każdą technologią Cisco Security, dzięki czemu klienci zyskują pełny i łatwy dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich użytkowanych produktach.
- Automatyzacja umożliwiająca zwiększenie wydajności operacyjnej – klienci mogą automatyzować przepływy pracy pomiędzy produktami Cisco Security i rozwiązaniami dostawców zewnętrznych, aby skupić się na najistotniejszych zadaniach. SecureX może także zaoszczędzić klientom godziny pracy ręcznej, dzięki automatyzacji poszukiwania zagrożeń w oparciu o dane z Cisco Talos i z innych źródeł.
- Większe bezpieczeństwo – mechanizmy reagowania na zagrożenia w SecureX umożliwiają ekspertom ds. bezpieczeństwa szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury i produktów innych dostawców.
„Przy pomocy SecureX chcieliśmy zmienić doświadczenie naszych klientów związane z bezpieczeństwem, upraszczając i automatyzując te procesy” – powiedział Gee Rittenhouse, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z Cisco Security Business Group. „Wiedzieliśmy, że spowoduje to zmiany w branży, ale nie przewidywaliśmy, jak ważne będzie to obecnie dla ekspertów ds. bezpieczeństwa i IT. W tej nowej i dynamicznej rzeczywistości klienci potrzebują platformy bezpieczeństwa, która będzie chronić pracowników niezależnie od miejsca, w którym pracują i pozwoli sprostać kolejnym wyzwaniom – dziś i w przyszłości”.
Poza uproszczeniami wynikającymi z wykorzystania SecureX, Cisco Security wprowadza także kolejne ulepszenia i integracje, mające na celu jeszcze lepsze zabezpieczenie pracowników. To, między innymi:
- Lepsza, ujednolicona ochrona użytkowników i urządzeń dzięki integracji zabezpieczeń punktów końcowych i zastosowaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego.
- Bezpieczniejsze korzystanie z poczty e-mail w chmurze przez pracowników. Cloud Mailbox Defense dla Office365 zapewnia pełną widoczność wiadomości e-mail (wiadomości przychodzących, wychodzących i wewnętrznych) wraz z ich kontekstem, dzięki czemu wzmacnia ochronę przed wyrafinowanymi atakami na pocztę elektroniczną, takimi jak phishing, ransomware, spoofing i spam.
Od czasu zapowiedzi wprowadzenia na rynek Cisco SecureX, opinie klientów i partnerów były pochlebne:
- „Podejście oparte na platformie, tak jak w przypadku SecureX, to przyszłość bezpieczeństwa w Mohawk Industries” – powiedział Michael Degroote, konsultant ds. infrastruktury w Mohawk Industries. „Ułatwia działania i przyspiesza procesy, a także zapewnia najbardziej jak dotąd wyczerpujące informacje o naszym środowisku. Automatyzacja i niestandardowe strategie znane z SecureX zapewnią wiele korzyści w środowisku, w którym zaufanie ogranicza się do zera, a także w jeszcze większym stopniu zwiększą bezpieczeństwo firmy. Z niecierpliwością czekamy na to, co zapewni nam SecureX.”
- „Jednym z ważniejszych zadań CISO jest przekazywanie danych analitycznych innym agencjom” – powiedział Mick Jenkins, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji na Brunel University. „Formuła platformy umożliwia nam prowadzenie kompleksowych badań śledczych”.
- „Harmonizacja zabezpieczeń sieci i wykorzystanie platformy do współpracy mają kluczowe znaczenie, gdy wszystkie zespoły mogą współpracować ze sobą w celu rozwiązania danego problemu. Największe ryzyko występuje wtedy, gdy tworzy się silosy” – powiedział Collin John, Global Security Manager w Alvarez and Marsal. „Platforma ujednolica widoczność i wykorzystuje DevOps, SecOps, a nawet infrastrukturę”.
- „Widzimy, że nasi klienci ograniczają liczbę dostawców zabezpieczeń, z którymi współpracują i poszukują rozwiązań, którymi łatwo zarządzać i które łatwo zintegrować z istniejącymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa. Cisco stworzyło szeroką i atrakcyjną ofertę rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, a dzięki Cisco SecureX możemy łatwiej przedstawić zalety współpracy wielu produktów” – powiedział Bob Cagnazzi, prezes Presidio. „Cieszymy się również z możliwości, jakie otwierają się przed Presidio w związku z dodawaniem usług na platformie SecureX i dalszym zwiększaniem satysfakcji naszych klientów”.
Zobacz także:
- Blog: Cisco SecureX: Security for the Accelerated IT Agenda by Gee Rittenhouse, SVP and GM of Cisco’s Security Business Group
- Blog: Delivering Security That is Effective and Simple – That’s No Easy Feat by Jeff Reed, SVP of Product, Cisco’s Security Business Group
- Blog: World, Meet Cisco Secure by Gene Hall, VP of Security Marketing at Cisco
- Report: Simplify to Secure: Reduce Complexity by Integrating Your Ecosystem
Bezp. inf. Cisco