i-SASMA – Zarządzanie bezpieczeństwem w XXI wieku
i-SASMA to nowoczesne narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem adresowane do bardzo szerokiej grupy odbiorców: od osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w korporacjach, poprzez agencje ochrony, firmy doradcze, detektywów czy też pracowników działów operacyjnych.
Oprogramowanie stanowi niezbędne wsparcie przy zarządzaniu wszelkimi rodzajami incydentów związanych z bezpieczeństwem w organizacji. i-SASMA daje również możliwość zarządzania procesem audytu bezpieczeństwa na wszystkich jego etapach.
Po pierwsze bezpieczeństwo
Już na etapie pomysłu, bezpieczeństwo systemu było priorytetem projektu i-SASMA. Począwszy od dwuetapowej weryfikacji procesu logowania, poprzez pełne szyfrowanie przesyłanych treści, gromadzenie i przechowywanie danych w infrastrukturze rozproszonej (Blockchain), kończąc na podstawowej zasadzie bezpieczeństwa “Need to know” – dostępu ograniczonego tylko do niezbędnych informacji. Połączenie tych rozwiązań znacząco minimalizuje ryzyko nieupoważnionego dostępu do danych.
Po drugie innowacyjność
Oprogramowanie i-SASMA zostało przygotowane w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i strukturalne. Bazą jego działania jest chmura, która umożliwia dostęp z dowolnego miejsca i przy pomocy dowolnego urządzenia, jak również umożliwia prawie nieograniczone skalowanie. Z kolei optymalizacja procesu pobierania danych gwarantuje wysoką wydajność systemu. Dane przechowywane są w zdecentralizowanej bazie zabezpieczonej przy pomocy zaawansowanych technik kryptograficznych.
Po trzecie funkcjonalność
Technologia zastosowana w i-SASMA wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) tworząc modele zachowań inteligentnych oraz procesów umożliwiających ciągłą ich analizę. Dzięki temu oprogramowanie stale skanuje i porównuje dostępne w bazie dane umożliwiając automatyczną identyfikację powtarzających się przyczyn zaistniałych incydentów, a także ich modus operandi.
Po czwarte uniwersalność
Oprogramowanie i-SASMA od samego początku tworzone jest w modelu modułowym, umożliwiającym sukcesywne dodawanie kolejnych funkcjonalności. Poza zdefiniowanymi incydentami oraz audytami system daje pełną możliwość tworzenia własnych szablonów, w oparciu o które użytkownicy mogą zarządzać indywidualnymi zdarzeniami lub audytami. Dodatkową zaletą jest możliwość dodawania załączników w dowolnych formatach oraz ich automatyczna analiza.
Więcej info na https://sasmaczyliblogbezpiecznika.blogspot.com/