Nowości produktowe nr 3/2024 “a&s Polska”
Prezentujemy najnowsze produkty firm:
Axis Communications, BCS, DGE Polska, Hikvision, Linc Polska, TP-Link.
AXIS COMMUNICATIONS
AXIS Q1806-LE – doskonały obraz z każdej odległości
AXIS Q1806-LE jest wydajną kamerą typu bullet, która oferuje jakość obrazu w rozdzielczości 4 Mpix z 32-krotnym zoomem optycznym. Pozwala to na uzyskanie doskonałych szczegółów obrazu rejestrowanych z dowolnej odległości.
Moduł przetwarzania z funkcjami opartymi na technologii głębokiego uczenia zapewnia wyjątkowe możliwości analityczne.
32-krotny zoom optyczny sprawia, że kamerę AXIS Q1806-LE można zamontować znacznie dalej od sceny, zachowując przy tym wyjątkową jakość obrazu. Kamera jest wyposażona w technologię OptimizedIR, która gwarantuje ostre i wyraźne nagrania w całkowitej ciemności na odległość do 100 m bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia.
Dzięki Axis Lightfinder 2.0 kamera rejestruje obrazy o bardziej realistycznych i nasyconych kolorach oraz ostrzejsze obrazy poruszających się obiektów. Axis Forensic WDR umożliwia rejestrację obrazów wysokiej jakości, nawet jeśli scena zawiera zarówno ciemne, jak i jasne obszary. Co więcej, optyczna stabilizacja obrazu (OIS) zapewnia stabilne obrazy nawet w warunkach słabego oświetlenia.
Zaawansowane narzędzia analityczne i inne funkcje sprawią, że sieciowa kamera AXIS Q1806-LE będzie bardziej inteligentna.
W zestawie dostępne są: AXIS Live Privacy Shield, AXIS Video Motion Detection, AXIS Object Analysis. Ponadto kamera obsługuje: Axis License Plate Verifier, AXIS Speed Monitor, AXIS Perimeter Defender. Wydajną ochronę urządzenia zapewnia oprogramowanie Axis Edge Vault.
Więcej na: www.axis.com/pl-pl
BCS
Kamera BCS-U-SIP6436SR40-Ai2 z inteligentną analizą obrazu
Kamera BCS-U-SIP6436SR40-Ai2 jest produktem z nowej linii produktowej marki BCS zgodnej z amerykańską dyrektywą NDAA. Urządzenie zostało docenione za innowacyjność podczas targów Securex 2024, zdobywając dwa Złote Medale, jeden przyznany przez niezależnych ekspertów oraz drugi w kategorii Wybór Konsumentów.
Kamera ma 4-Mpix przetwornik, 36-krotny zoom optyczny, oświetlacz IR do 400 m i jest wyposażona w inteligentną analizę obrazu. Ponadto ma wiele funkcjonalności mających poprawić bezpieczeństwo nagrań i komunikacji z rejestratorem. Protokół komunikacyjny DirectIP 2.0 zapewnia uwierzytelnianie na podstawie certyfikatów, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo, a także niweluje problem zastosowania zbyt prostego hasła do urządzenia.
W przypadku wystąpienia opóźnienia w transmisji danych spowodowanego chwilowym obciążeniem rejestratora lub sieci
BCS-U-SIP6436SR40-Ai2 ma możliwość zapisywania danych w wewnętrznym buforze do 60 MB. W momencie powrotu sprawności zapisane dane są przesyłane do rejestratora.
Aby materiał zarejestrowany na nośniku danych był odpowiednio zabezpieczony, zastosowano funkcje zabezpieczające dane, takie jak iBank. Jest to specjalnie stworzony bazodanowy system plików, dzięki któremu pojedyncze błędy na nośniku danych nie wpływają na całe nagrania, a jedynie na ich niewielką część. Dodatkowo zaimplementowany wzorzec odcisku palca zabezpiecza nagrania przed próbami manipulacji, wysyłając ostrzeżenia do użytkownika w przypadku wykrycia braku zgodności danych. Dzięki tej funkcji nagrania uzyskują status niepodważalnych dowodów podczas spraw sądowych.
Więcej na: www.bcs.pl
GDE Polska
INVR-32P208H4 – rejestrator MAZi z detekcją ruchu 2.0 z rozpoznawaniem ludzi i pojazdów
Jedną z podstawowych funkcji rejestratorów jest detekcja ruchu. Dotychczasowe rozwiązania wykrywały każdy ruch, niezależnie od tego czy wywołał go człowiek, czy poruszające się gałęzie. Duża liczba fałszywych alarmów utrudniała przeszukiwanie nagrań.
Rozwiązanie przynoszą nowe rejestratory MAZi, np. INVR-32P208H4, które są wyposażone w zaawansowaną detekcję ruchu bazującą na uczeniu maszynowym z rozpoznawaniem ludzi i pojazdów na wszystkich kanałach. Opcjonalnie na dwóch kanałach dostępna jest detekcja przekroczenia linii oraz wtargnięcia w obszar, na jednym kanale rozpoznawanie twarzy, a na czterech porównywanie twarzy.
Dzięki rozpoznawaniu ludzi i pojazdów przeszukiwanie nagrań jest dużo łatwiejsze i szybsze, a także liczba fałszywych alarmów radykalnie mniejsza. Rozpoznawanie jest realizowane przez rejestrator, dlatego redukując koszty, można zastosować tańsze kamery bez wbudowanej analityki obrazu. INVR-32P208H4 współpracuje z kompatybilnymi kamerami o maks. rozdzielczości 8 Mpix.
Do rejestratora można podłączyć do 32 kamer 12 Mpix. Wyposażono go w dwa porty gigabitowe RJ-45, 4 porty SATA maks. 10 TB, 16 wejść i 4 wyjścia alarmowe, niezależne wyjścia HDMI 4K oraz VGA FullHD. Dodatkowym atutem jest duży strumień wejściowy 256 Mb/s. Dostępna jest także wersja 16-kanałowa o nazwie INVR-16L608H2. Wyłącznym dystrybutorem firmy MAZi jest GDE Polska.
Więcej na www.gde.pl
HIKVISION
DS-2SF8C442MXG-EL – nowy model kamery PanoVu
Kamera PanoVu DS-2SF8C442MXG-EL/26(F0) jest jednym z nowych, flagowych i zaawansowanych urządzeń z oferty Hikvision.
Jest to kolejna generacja kamer łącząca moduł wieloprzetwornikowy z głowicą szybkoobrotową z 42-krotnym zoomem optycznym. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdza się w obiektach, które muszą być monitorowane całą dobę i potrzebują bardzo szczegółowego obrazu.
W kamerze DS-2SF8C442MXG-EL/26(F0) połączono szerokokątny obraz pochodzący z modułu panoramicznego o łącznej rozdzielczości 6 Mpix z technologią ColorVu (obraz w kolorze przed 24 godz.) z modułem szybkoobrotowym z oświetleniem IR. Istotną cechą nowej kamery jest zastosowanie bardzo wydajnego procesora dedykowanego do wspierania algorytmów głębokiego uczenia. Efektem tego jest duża uniwersalność zastosowania, za którą przemawia klasyfikacja obiektów w scenie (w zastosowaniach ochrony obwodowej) i strukturyzacja celu w module PTZ (np. robienie zdjęć osobom znajdującym się w scenie).
Kamera ma wbudowany system aktywnego odstraszania (migające światło oraz komunikaty głosowe), co zwiększa skuteczność urządzenia jako uniwersalnego środka ochrony technicznej. Kolejną istotną funkcją nowych kamer jest automatyczne śledzenie obiektów. Połączenie modułu panoramicznego, którego kąt widzenia jest bliski 180 stopni, z modułem PTZ daje doskonałe efekty podczas rozpoznawania i śledzenia obiektu w czasie rzeczywistym. Wykrycie celu następuje w module stałopozycyjnym, który następnie przekazuje sygnał alarmowy do modułu PTZ odpowiedzialnego za śledzenie obiektu.
Więcej na: www.hikvision.com/pl
Linc Polska
Magos | systemy radarowe – ochrona obiektów strategicznych
Radary są coraz częściej stosowane w systemach zabezpieczeń z uwagi na ich specjalne możliwości. Oferują bardzo duże zasięgi i precyzyjne wykrywanie intruza.
Radary mogą działać w trudnych warunkach niezależenie od pogody czy oświetlenia. Potrafią wykrywać człowieka, pojazd/statek na lądzie, w wodzie czy w powietrzu z odległości kilkuset metrów.
Integracja radarów z kamerami umożliwia nie tylko wykrywanie intruzów, ale także ich wideoweryfikację i śledzenie. Najnowocześniejsza technologia MASS+AI pozwala na automatyczną klasyfikację obiektów, w tym rozróżnianie ludzi i pojazdów od zwierząt. Pozwala to na generowanie tylko tych alarmów, które są istotne.
Radary idealnie sprawdzają się w zabezpieczeniu rozległych terenów, takich jak lotniska, parkingi, zaplecza techniczne, zakłady karne, zbiorniki wodne i ich ujęcia, boiska i inne otwarte obiekty sportowe, elektrownie, składy materiałów i odpadów, kopalnie odkrywkowe, centra logistyczne itp.
Doskonałym uzupełnieniem oferty Magos jest nowy model AR-300, radar 3D, który potrafi wykrywać miniaturowe drony z odległości ponad 300 m. Zastosowanie tego rozwiązania uzupełnia ochronę naziemną o zabezpieczanie przestrzeni powietrznej chronionego obiektu. Drony w niepowołanych rękach mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego tak ważne jest, aby mieć informację, że taki obiekt narusza chronioną przestrzeń i móc na to zdarzenie skutecznie zareagować.
Więcej na: www.linc.pl
TP-LINK
Most bezprzewodowy TP-Link Omada EAP211-Bridge
TP-Link EAP211-Bridge KIT to zestaw dwóch urządzeń mostu bezprzewodowego pozwalający na przesyłanie sygnału Wi-Fi na duże odległości. To idealne rozwiązanie np. do rozległych posiadłości z wieloma budynkami czy do obsługi systemów monitoringu na dużym obszarze.
Urządzenia EAP211-Bridge pracują w paśmie 5 GHz w standardzie 802.11ac i pozwalają na przesyłanie danych z prędkością do 867 Mb/s na odległość nawet 1 km. Każda z jednostek zestawu jest również wyposażona w 3-gigabitowe porty Ethernet umożliwiające stworzenie wydajnej sieci komputerowej, np. do obsługi kamer monitoringu.
Kierunkowe anteny o wysokim zysku 7dBi pozwalają na bezproblemową transmisję Wi-Fi nawet w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych. Ponadto możliwość zasilania poprzez pasywne PoE (adapter znajduje się w zestawie z urządzeniem) umożliwia montaż urządzenia w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Niezawodną pracę urządzenia w nawet najtrudniejszych warunkach środowiskowych gwarantuje odporna na warunki atmosferyczne obudowa z certyfikatem IP65 oraz ochroną odgromową 6 kV.
Wsparcie zaawansowanych funkcji, takich jak Omada Mesh, MU-MIMO, Beamforming oraz Airtime Fairness, zapewnia nie tylko doskonałą wydajność, ale także optymalizację działania sieci. Dzięki scentralizowanemu zarządzaniu w chmurze poprzez platformę Omada SDN oraz automatycznemu parowaniu instalacja i zarządzanie mostem EAP211-Bridge są niezwykle proste i efektywne, co pozwala na skoncentrowanie się na kluczowych aspektach prowadzonej działalności biznesowej.
Więcej na: www.tp-link.com/pl