#Przemysł

Nowości produktowe z nr 5/2024 „a&s Polska”

Przedstawiamy najnowsze urządzenia z oferty firm:
Axis Communications, BCS (NSS), Hanwha Vision, Hikvision, Linc Polska, TP-Link

AXIS Q1961-XTE
– przeciwwybuchowa kamera termowizyjna
Axis Communications

Kamera AXIS Q1961-XTE została zaprojektowana i certyfikowana do zastosowań zagrożonych wybuchem (strefa 2,21 i klasa I/II/III, strefa 2 zgodnie z ATEX/IECEx/cULus).

Atrakcyjna cenowo kamera jest kompaktowa i lekka, obsługuje technologię PoE, co zapewnia łatwą i elastyczną instalację. Kamera ma obiektyw o średnicy 7 mm, który pozwala na pokrycie szerokiego obszaru. Elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) umożliwia płynną rejestrację obrazu wideo nawet w scenach, gdzie występują drgania. Co więcej, ta solidna kamera zapewnia stopień ochrony IP66 i IP67, co gwarantuje ochronę przed wnikaniem wody i kurzu. Axis Edge Vault, sprzętowa platforma cyberbezpieczeństwa, chroni urządzenie i wrażliwe dane przed nieautoryzowanym dostępem.

AXIS Q1961-XTE może mierzyć temperaturę w zakresie od -40°C do 350°C. Wysyła powiadomienie, jeśli temperatura przekroczy albo spadnie poniżej ustawionego progu lub wzrośnie/spadnie zbyt szybko, co może wskazywać, że sprzęt jest bliski przegrzania lub w układzie występuje nieszczelność. Obsługuje do 10 konfigurowalnych wielokątnych obszarów detekcji. Można ją zintegrować z systemami kontroli procesów, dzięki czemu można stworzyć sieć sensoryczną opartą na danych i uzyskać głębszy wgląd w procesy.

Dzięki inteligentnemu filtrowaniu może ignorować określone gorące obiekty, takie jak ciepłe rury wydechowe przejeżdżających pojazdów roboczych, a to oznacza mniej fałszywych powiadomień. Najnowocześniejsza technologia umożliwia podłączanie np.
głośników sieciowych, co pozwala na aktywację alarmów dźwiękowych.

Więcej na: www.axis.com/pl-pl



BCS-L-EIP242FR3-TH-AI(0202)
BCS

BCS-L-EIP242FR3-TH-AI(0202) to bispektralna kamera z rodziny BCS Line. Zamknięcie w jednej obudowie dwóch typów modułów: termowizyjnego i wizyjnego pozwala na korzystanie z zalet obu tych rozwiązań jednocześnie.

Kamera wizyjna o rozdzielczości 4 Mpix generuje szczegółowy obraz wysokiej jakości z zachowaniem idealnie odwzorowanych kolorów w dzień. W parze z promiennikiem podczerwieni o zasięgu 30 m i czułym przetwornikiem zapewnia odpowiedni poziom obserwacji również w nocy. Obsługa funkcji inteligentnych w zakresie ochrony obwodowej pozwala na detekcję przekroczenia linii i wtargnięcia w strefę. Analityka kamery umożliwia wykrycie korzystania z telefonu komórkowego w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Moduł termowizyjny to przetwornik mikrobolometryczny z aktywnym materiałem pochłaniającym w postaci tlenku wanadu Vox. Ma on rozdzielczość 256×192. Obiektyw o ogniskowej 2 mm zapewnia wykrywanie osób w odległości nawet 80 m. Zaletą modułu jest obserwacja termiczna, co idealnie sprawdza się jako funkcja alarmowa ostrzegająca o pojawieniu się zarzewia pożaru, pozwalając ugasić go, zanim ten się rozprzestrzeni.

Niezależnie od tego, na którym module wystąpi alarm, zostaje uruchomione powiadomienie optyczno-akustyczne dzięki wyposażeniu BCS-L-EIP242FR3-TH-AI(0202) w ostrzegawcze diody LED i wbudowany głośnik. Do sygnalizacji lub odbierania alarmów można również wykorzystać moduł wejść/wyjść alarmowych.

Więcej na: www.bcs.pl



Kompaktowy rejestrator AI z dyskiem półprzewodnikowym
Hanwha Vision

XRN-426S-1T jest kompaktowym rejestratorem NVR o rozdzielczości do 4K i wbudowanym dyskiem półprzewodnikowym (SSD) o pojemności 1 TB. Po zintegrowaniu z kamerami Hanwha Vision AI umożliwia wyszukiwanie AI. Oferuje cichą i niezawodną pracę dzięki zastosowanemu dyskowi półprzewodnikowemu zamiast tradycyjnego dysku twardego.

Kompaktowy rozmiar urządzenia (20 x 14 cm) zapewnia dużą elastyczność i wszechstronność zastosowań w miejscach o ograniczonej przestrzeni, np. korytarzach, holach, punktach informacyjnych, obszarach mieszkalnych i mniejszych obiektach handlowych.

Dzięki swojej konstrukcji XRN-426S-1T jest cichy, a do chłodzenia urządzenia nie jest potrzebny wentylator. Ponadto rejestrator jest wyposażony w szeroką gamę opcji instalacji, w tym uchwyt Vesa do montażu z tyłu monitora.

Wyszukiwanie metadanych za pomocą sztucznej inteligencji ułatwia operatorom wyszukiwanie i przeglądanie nagrań. Można nimi zarządzać w trakcie zdarzenia, a także w celu przeprowadzenia dochodzeń po nim. W przypadku wystąpienia zdarzenia rejestrator może uruchomić działanie w oparciu o wstępnie zdefiniowane reguły, takie jak wysyłanie wiadomości e-mail lub powiadomień mobilnych typu push.

Materiał wideo można przeglądać za pomocą aplikacji Wisenet Mobile lub Wisenet Viewer, co zapewnia operatorom elastyczność w zakresie dostępu do nagrań i zarządzania nimi. Intuicyjny i spersonalizowany wyświetlacz umożliwia łatwe przybliżanie szczegółów, a funkcja prostowania obrazu fisheye gwarantuje wyraźny obraz bez zniekształceń.

Więcej na: www.hanwhavision.eu/pl/

Technologia
AcuSearch w nowych rejestratorach serii NXI-K

Hikvision Polska

Rejestratory NVR z serii NXI-K wyposażono w bardziej intuicyjny interfejs EUI i nowe funkcje. Poza wykrywaniem twarzy czy ochroną perymetryczną i detekcją ruchu 2.0, dzięki którym użytkownik otrzymuje znacznie mniej fałszywych alarmów, przeszukiwanie nagrań wideo jest o wiele szybsze i prostsze.

Dodatkowo w rejestratorze zaimplementowano nową technologię AcuSearch wykorzystującą zaawansowane algorytmy AI do wyszukiwania danych w materiale zarejestrowanym (dotychczas było to możliwe w czasie rzeczywistym). Metadane z kamer, które poddawane są obróbce w rejestratorze, umożliwiają prostsze, szybsze i bardziej wydajne wyszukiwanie. Wystarczy na nagraniu zaznaczyć ramką interesujący cel lub obszar i uruchomić proces szukania. Dzięki systemowi znakowania metadanych i szybkiego indeksowania użytkownik otrzymuje interesujące fragmenty materiału dosłownie w kilka sekund.

Rejestratory serii NXI-K można powiązać z aplikacją Hik-Connect, co pozwala zdalnie monitorować pracę całego systemu monitoringu, jak również korzystać z zaawansowanego wyszukiwania celu (człowiek/pojazd) w nagranym materiale.

Rejestratory serii NXI-K współpracują z przełącznikami sieciowymi Hikvision serii smart-manage. Wspólny protokół niskopoziomowej wymiany danych oferuje nadzór i zarządzanie warstwą IT ochrony technicznej. Dzięki takiemu połączeniu uzyskuje się nie tylko możliwość weryfikacji stanu urządzeń, lecz także powiadamianie o zdarzeniach w sieci IP w czasie rzeczywistym.

Więcej na: www.hikvision.com/pl

Aura
Ai-XS – ochrona obwodowa na miarę twojego obiektu

Linc Polska

Technologia światłowodowa, jako medium transmisyjne, zyskuje na popularności. Australijska firma Future Fibre Technologies (FFT) opracowała system Aura Ai-XS, w którym światłowód jest stosowany w roli czujnika wykrycia wtargnięć.

Rozwiązanie to z wyjątkową precyzją i niezawodnością pozwala zabezpieczyć obszar o długości do 10 km. System oferuje wiele możliwości. Korzystając z algorytmów głębokiego uczenia, skutecznie zmniejsza wskaźnik niechcianych alarmów (NAR), przy jednoczesnej wysokiej dokładności klasyfikacji zdarzeń (POD).

Konfiguracja systemu Aura Ai-XS jest niezwykle prosta i szybka, dzięki czemu czas wdrożenia jest krótki. Podobne tradycyjne systemy wymagają większych nakładów inwestycyjnych, co wpływa na wzrost kosztów i wydłuża terminy realizacji projektów.

Zalety Aura Ai-XS to:

  • Jednoczesna detekcja w czasie rzeczywistym na dwóch kanałach (czujniki światłowodowe montowane na ogrodzeniu obejmują odległość do 10 km, po 5 km na kanał, zwiększając bezpieczeństwo).
  • Dokładność wykrycia próby wtargnięcia w promieniu +/- 2 m.
  • Iskrobezpieczeństwo i odporność na zakłócenia elektromagnetyczne (RMI) i radiowe (RFI).
  • Cyberbezpieczeństwo, dzięki testom penetracyjnym firm zewnętrznych i zgodności z STIG.
  • Niezawodność przy MTBF wynoszącym ponad 250 tys. godz.

Portfolio FFT obejmuje również sterowniki o większym zasięgu detekcji, nawet ponad 100 km!

Więcej na: www.linc.pl



Panele solarne z serii VIGI
TP-Link

TP-Link poszerza portfolio urządzeń z serii VIGI o rozwiązania do skutecznego i niezawodnego monitoringu na terenach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej, takich jak place budowy czy tereny leśne. Na rynku debiutują dwa panele solarne VIGI SP9030 i VIGI SP6020.

Model SP9030 to panel fotowoltaiczny o mocy 90 W z baterią litową 31,2 Ah/10,8 V. Z kolei VIGI SP6020 wyposażono w panel o mocy 60 W i baterię litową 20,8Ah/10,8 V. Oba urządzenia charakteryzują się konstrukcją modularną, przeznaczoną do pracy na zewnątrz (klasa szczelności IP66), z możliwością regulacji kąta nachylenia panelu. Wyposażono je w wydajne panele słoneczne klasy A o sprawności konwersji 21,6% i żywotności wynoszącej ponad 25 lat. Zastosowany kontroler ładowania MPPT (Maximum Power Point Tracking) optymalizuje moc panelu słonecznego, obniża straty energii i zwiększa wydajność ładowania o 20% w porównaniu z kontrolerami PWM (Pulse Width Modulation). Z kolei wbudowana bateria z technologią inteligentnego ogrzewania pomocniczego zapewnia jej normalne działanie w szerokim zakresie temperatur.

Modele SP9030 i SP6020 cechuje również prosty montaż i intuicyjne zdalne zarządzanie poprzez aplikację. Dzięki trzem gniazdkom zasilającym do każdego z paneli można podłączyć trzy urządzenia, takie jak kamery czy most bezprzewodowy Wi-Fi (np. model TP-Link EAP211-Bridge KIT) i w ten sposób utworzyć radiowe połączenie sieciowe z oddaloną siedzibą główną firmy.

Panele solarne z serii VIGI zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej na: www.tp-link.com/pl

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.