#Relacje

Perspektywy i kierunki rozwoju branży security na Seminarium WAT

4 lutego 2025 r. odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa 10. edycja Seminarium Branży Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa (SBESB), połączona z konkursem o tytuł Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ wpisywało się w obchody 50-lecia działalności Instytutu Systemów Elektronicznych.

Organizatorem seminarium był Instytut Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej, we współpracy z czołowymi firmami z branży security, a merytorycznym partnerem przedsięwzięcia była Polska Izba Systemów Alarmowych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Kierunki i perspektywy rozwoju elektronicznych systemów bezpieczeństwa”. Uczestnicy seminarium mieli okazję wysłuchać prelekcji ukazujących osiągnięcia ostatnich 10 lat w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w systemach zabezpieczeń. Wydarzenie stało się również platformą do wymiany doświadczeń między środowiskiem akademickim a przedstawicielami branży, podkreślając znaczenie współpracy na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w specjalności Inżynieria Systemów Bezpieczeństwa.

Integralną częścią SBESB był tradycyjny konkurs o tytuł Mistrza Elektronicznych Systemów Bezpieczeństwa, skierowany głównie do studentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja. W tym roku rywalizacja wyłoniła sześciu laureatów. Zwycięzcą został inż. Mateusz Koperski, student studiów II stopnia, który otrzymał statuetkę oraz nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia. Pierwsze i drugie miejsce w konkursie zajęli odpowiednio inż. Filip Zalewski oraz inż. Marek Ledworowski. Wyróżnienia przyznano Bartoszowi Lechowi, Kacprowi Bodeckiemu i Albertowi Kobyłce.

Jubileuszowe SBESB cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno studentów – w tym wojskowych – jak i przedstawicieli firm z branży. Spotkanie po raz kolejny pokazało, jak ważne jest wspólne działanie na rzecz kształcenia specjalistów w dziedzinie ESB. Przemysłowi partnerzy seminarium od lat wspierają Instytut, nie tylko organizując praktyki i staże, ale także wyposażając laboratoria w nowoczesny sprzęt.

Tradycyjnie finałem wydarzenia był konkurs strzelecki na strzelnicy WAT, którego wyniki zadecydowały o kolejności wystąpień podczas przyszłorocznej edycji seminarium.

Bezp. inf. WAT

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.