Uwaga! Ta interwencja jest nagrywana!
Kamery interwencyjne, patrolowe, osobiste czy nasobne – nazw jest kilka, ale wszystkie odnoszą się do urządzeń jednego typu.
Kamery interwencyjne pełnią dwie zasadnicze funkcje i trudno ocenić, która z nich jest ważniejsza – prewencyjna, kiedy to obecność kamery działa jak zimny prysznic, czy użytkowa, gdy nagrania z kamery stają się niezbitym dowodem w trakcie podejmowanej interwencji. Dzięki wbudowanym diodom IR nagrywają obraz zarówno w dzień, jak i w nocy.
Od pewnego czasu takimi kamerami interesują się służby wojskowe, policja i straż miejska. Zwracają na nie uwagę firmy ochroniarskie, zarządzający lotniskami, komornicy, a nawet kontrolerzy biletów. Jak wybrać model odpowiedni do potrzeb?
Podstawowy model kamery interwencyjnej, np. TV-8400, ma wysoką rozdzielczość rejestracji, powyżej full HD (2304 x 1296@30 kl./s), wykonuje wyraźne zdjęcia o wielomegapikselowej rozdzielczości. Bardzo ważną cechą jest wbudowana pamięć 64 lub 128 GB. Kamera ma menu w języku polskim i prosty interfejs.
Rozwinięciem tego modelu jest TV-8500, wzbogacony o system zapisu lokalizacji GPS. Podczas odtwarzania nagrań z kamery załączone oprogramowanie wyświetli mapę wraz z dynamicznym wskaźnikiem przebytej trasy.
Nie bez znaczenia jest pojemność akumulatora – w przypadku obu tych kamer pozwala on na 6 godz. ciągłej rejestracji i 30 godz. pracy w trybie stand-by. Oba modele mają też w zestawie wygodną w użytkowaniu minikamerę na kablu.
Do wyższej kategorii należy kamera TV-9100G 3G/4G, zapewniająca komunikację GSM, Wi-Fi, Bluetooth, NFC i system GPS. Może przesyłać na żywo obraz na serwer lub do dowolnego rejestratora NVR wpiętego w system monitoringu. Kamera ta nadaje się do rozbudowy w większą strukturę dzięki jednostce zarządzającej TV-VMS1000, obsługującej do 1000 kamer i do 300 użytkowników jednocześnie. Współpracuje ze stacją dokującą TV-DOCKLCD, obsługującą od 6 do 24 kamer interwencyjnych. Stacja automatycznie ładuje i pobiera nagrania z kamer, które po włożeniu do stacji są blokowane i zabezpieczone hasłem.
Do kamer można dokupić zewnętrzne minikamery full HD: na ucho (TV-9100DU) oraz w guziku (TV-9100GU). Model na ucho zapewnia, że nagrywane jest to, co widzimy. Kamera w guziku natomiast nie krępuje ruchów użytkownika. Ten niespotykany system kamer interwencyjnych zapewnia duże możliwości rozbudowy oraz bezpieczeństwo projektowe.
Popyt na kamery interwencyjne z pewnością będzie rosnąć, tym bardziej że nowoczesne kamery nasobne skutecznie opierają się zamieszaniu z ochroną danych osobowych – podgląd menu, nagrań czy pobranie nagranych materiałów jest możliwe dopiero po wpisaniu hasła.
Firma już od ponad 10 lat specjalizuje się w telewizji przemysłowej. W ofercie znajdują się systemy IP, HD, analityka obrazu, mobilne systemy monitoringu, w tym fotopułapki i kamery interwencyjne, kamery termowizyjne oraz rozwiązania radiowe. Firma jest wyłączonym dystrybutorem Eneo – niemieckiej marki telewizji przemysłowej.
TVprzemyslowa |
Firma już od ponad 10 lat specjalizuje się w telewizji przemysłowej. W ofercie znajdują się systemy IP, HD, analityka obrazu, mobilne systemy monitoringu, w tym fotopułapki i kamery interwencyjne, kamery termowizyjne oraz rozwiązania radiowe. Firma jest wyłączonym dystrybutorem Eneo – niemieckiej marki telewizji przemysłowej. |
TVprzemyslowa
ul. Kórnicka 30, 61-141 Poznań
tel. +48 61 875 04 76
www.tvprzemyslowa.pl