Dahua Technology wkracza z ofertą systemów kontroli dostępu
Grzegorz Michalski
Dahua Technology Poland
Firma Dahua Technology ma w swojej ofercie bogate portfolio urządzeń kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Dostępna oferta pozwala budować systemy sterujące zarówno pojedynczymi przejściami, jak i dużymi, rozproszonymi instalacjami. Aktualną ofertę można podzielić na 6 grup produktowych.
Autonomiczne kontrolery dedykowane do rejestracji czasu pracy (ASA)
Umożliwiają ewidencjonowanie czasu pracy pracowników. Użytkownik może samodzielnie wybrać jeden z typów zdarzeń: wejście, wyjście, początek i koniec przerwy, początek i koniec nadgodzin. Użytkownik jest identyfikowany za pomocą PIN-u/identyfikatora RFID/wzorca biometrycznego lub ich kombinacji. Dane do programu służącego do przygotowania raportów pobierane są poprzez port USB lub moduł TCP/IP. Kontrolery mogą obsłużyć do 30 tys. użytkowników, 3 tys. wzorców biometrycznych i 150 tys. zdarzeń.
Autonomiczne kontrolery obsługujące pojedyncze przejścia (ASI)
Są to urządzenia, które zawierają zintegrowany zarówno czytnik, jak i kontroler. Programowanie może być wykonywane z poziomu wbudowanej klawiatury i wyświetlacza lub aplikacji, np. Smart PSS lub DSS. Kontrolery umożliwiają zabezpieczenie przejść jedno- lub dwustronnie kontrolowanych, wyposażonych w czujnik stanu drzwi, przycisk wyjścia, z obsługą do 30 tys. użytkowników i 3 tys. wzorów linii papilarnych.
Czytniki (ASR)
Pozwalają identyfikować użytkownika za pomocą kodu PIN, identyfikatora RFID lub wzorca biometrycznego. Do komunikacji czytnika z kontrolerem jest stosowany protokół Wiegand lub RS485. Ze względu na to, że czytnik jest jednym z niewielu elementów systemu kontroli dostępu, który jest widoczny dla użytkowników, firma Dahua Technology cały czas rozbudowuje ofertę czytników, by sprostać wymaganiom zarówno technicznym, jak i estetycznym.
Sieciowe kontrolery (ASC)
Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających instalacji. W tej grupie można znaleźć zarówno podstawowe, jak i zaawansowane kontrolery serii Caesar. Pojedynczy kontroler serii basic może obsłużyć od 2 do 8 przejść, 100 tys. użytkowników i zebrać 150 tys. zdarzeń. Seria Caesar, oprócz większej pamięci, tj. 200 tys. użytkowników, pozwala na utworzenie globalnych sprzętowych (bez udziału serwera) zależności między 68 przejściami. Warto tutaj wyróżnić globalny antipassback, funkcję śluzy, zależności między wejściami a wyjściami alarmowymi.
Kontrolery są dostępne w wersji do montażu na szynę DIN lub w postaci płyty PCB zabudowanej w metalowej obudowie wyposażonej w dedykowany zasilacz i miejsce na akumulator.
Oprogramowanie
Pozwala nadzorować nie tylko system kontroli dostępu, ale również integrować go z innymi grupami produktowymi z oferty Dahua Technology, np. CCTV, wideodomofonami, systemem alarmowym. Aktualnie do obsługi najczęściej jest wykorzystywana bezpłatna aplikacja Smart PSS, która docelowo zostanie zastąpiona przez serwerową aplikację DSS Express w wersji FREE, Plus lub PRO. Wersja FREE, niewymagająca zakupu licencji, umożliwi utworzenie systemu obsługującego maks. 64 drzwi, 128 modułów VDP, 2 kamery rozpoznające twarz i 2 kamery LPR. Wersja PLUS pozwoli zbudować system z obsługą maks. 1024 drzwi, 1024 modułów VDP, 32 kamer rozpoznających twarz i 32 kamer LPR.
Akcesoria
W tej grupie produktowej znajdują się przyciski wyjścia, przycisk awaryjnego wyjścia, elementy ryglujące, takie jak zwory elektromagnetyczne, elektrozaczepy, elektrorygle, czytniki administracyjne, identyfikatory.
Pełna oferta firmy Dahua Technology jest dostępna pod adresem: https://www.dahuasecurity.com/.
Dahua Technology Poland
ul. Salsy 2
02-823 Warszawa
www.dahuasecurity.com/pl