Strona główna Pasek TOP NEWS FIRST Robotics Competition – zdolne dzieciaki z Polski potrzebują wsparcia!

FIRST Robotics Competition – zdolne dzieciaki z Polski potrzebują wsparcia!

FIRST Robotics Competition to międzynarodowy konkurs robotyczny, określany mianem największego i najbardziej prestiżowego konkursu tego typu na świecie. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku 14-18 lat.

Corocznie drużyny składające się z co najmniej 12 młodych osób mają 6 tygodni na stworzenie strategii, zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota. Tematyka i zadania, jakie robot ma wykonać, zmieniają się każdego roku, co niewątpliwie sprzyja rozwojowi kreatywności. Aby podołać presji czasu, każdy członek drużyny ma w niej swoje określone miejsce. Znajdziemy tutaj zatem programistów, elektroników, mechaników, a także osoby odpowiedzialne za zdobywanie partnerów i promocję. Dzięki temu konkurs przygotowuje zdolnych młodych ludzi do pracy na rynku nowych technologii i pozwala zdobyć doświadczenie w pracy zespołowej.

Uczniowie z najlepszych szkół w Polsce wezmą w nim także w tym roku udział. W rywalizacji międzynarodowej wystąpi grupa pod nazwą Team RaByte, składająca się z około 30 – zapalonych pasjonatów robotyki i nowych technologii. Wielu z nich uczestniczyło już z sukcesem w podobnych konkursach w Polsce i za granicą, przy współpracy z firmami prywatnymi oraz kołami naukowymi uczelni wyższych – Politechniki Warszawskiej czy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Uczestnictwo w konkursie wymaga nakładów finansowych: łącznie ok. 144 tys. zł, na co składa się koszt zestawu startowego, opłata rejestracyjna, wydatki na transport i zakwaterowanie, a także koszt dodatkowych elementów konstrukcyjnych.
Dzieciaki wspiera już kilka firm i dumni rodzice. Potrzebują jednak więcej środków finansowych do realizacji swoich marzeń. Najlepsze zespoły mają szansę uczestniczyć w wielkim finale w USA, w rywalizacji obserwowanej przez setki tysięcy fanów oraz największe na świecie firmy technologiczne!

W zamian proponują hojnym sponsorom miejsce na swoich strojach konkursowych, a nawet możliwość zamieszczenia informacji o sponsorach i mecenasach na robotach (logotyp) i dedykowanych do tego celu stronach internetowych.

Jeżeli jesteś fanem nowych technologii, chcesz pomóc zdolnym młodym pasjonatom w osiągnięciu sukcesu – wesprzyj działania polskich uczniów w konkursie FIRST Robotics Competition. Dzięki temu nie tylko pomożesz innym, ale także sobie – bo o Twojej firmie może dowiedzieć się cały świat nowoczesnych technologii!

Zapraszamy na spotkanie z młodzieżą z zespołu Team RaByte do Jachranki w dniach 23-24 października, podczas tegorocznych Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Schrack Seconet i Partnerzy.

Więcej informacji na
https://www.rabyte.pl/pl/
kontakt: biz@rabyte.pl