Strona główna HoReCa Idealna wielofunkcyjna sala konferencyjna hotelu

Idealna wielofunkcyjna sala konferencyjna hotelu

Hotele, oprócz funkcji noclegowej, oferują również powierzchnię udostępnianą na spotkania, prezentacje i różnego rodzaju imprezy. Ważnym elementem przestrzeni hotelowych są sale konferencyjne. Podstawę ich nowoczesnego wyposażenia stanowi niezawodny sprzęt audio-wideo.

Firma ATEN podjęła się wyzwania, by w 5-gwiazdkowym hotelu w Hongkongu zaaranżować wielofunkcyjną przestrzeń konferencyjną przeznaczoną do użytku przez gości z całego świata. Wyposażenie sali miało się wpisywać w elegancki wizerunek hotelu, dlatego instalacja audio-wideo musiała być minimalistyczna, a zarazem wyrafinowana.

Pomieszczenie o wymiarach 22 x 12 m wyposażono w pięć monitorów HDMI, które służą zarówno do wyświetlania treści promocyjnych hotelu w jakości 4K, jak i materiałów z urządzeń klientów, np. komputerów osobistych, laptopów, czy tabletów z systemem Android oraz iPadów. W małym pomieszczeniu obok sali konferencyjnej ulokowano stację roboczą wyposażoną w cztery monitory HDMI, skąd również można sterować treściami wyświetlanymi w sali konferencyjnej.

Wyzwaniem tego projektu było zapewnienie szybkiego, a zarazem stabilnego przełączania między dwoma (maks. czterema) źródłami sygnałów HDMI w rozdzielczości 4K. Kolejne wymaganie dotyczyło możliwości przesyłania sygnałów audio-wideo i sterowania pilotem podczerwieni maks. 9 monitorami HDMI jednocześnie, na odległość 40 m. Wszystko musiało być dostosowane do eleganckiego wystroju sali, zatem należało zastosować minimalną liczbę zasilaczy i dodatkowego okablowania oraz maksymalnie wyeliminować wszelkie zakłócenia.

Schemat połączeń w 5-gwiazdkowym  hotelu w Hongkongu

Firma ATEN opracowała idealne rozwiązanie w postaci matrycy (krosownicy wizyjnej) VM3404H HDMI HDBaseT, odbiornika z zasilaniem POH VE802R HDMI HDBaseT oraz splittera (dzielnika sygnału) VS182A z dwoma portami HDMI 4K.

Urządzenia VM3404H i VE802R firmy ATEN zapewniły idealną transmisję obrazu w formacie UHD 4K poprzez HDBaseT. Krosownica VM3404H, dzięki funkcji sterowania na podczerwień, ma również możliwość zdalnego przełączania z dowolnego miejsca. Zarówno VM3404H, jak i VE802R pozwalają zminimalizować niezbędne okablowanie oraz wyeliminować konieczność stosowania dodatkowych połączeń. Obraz o rozdzielczości 4K może być przesyłany bez żadnych zakłóceń na odległość 40 m od VM3404H za pomocą pojedynczego kabla Cat 6a.

Sala konferencyjna w hotelu w Hongkongu – stylowa i elegancka – cieszy się opinią niezawodnie funkcjonującego miejsca spotkań klientów i pracowników hotelu.

ATEN Poland Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa