Strona główna Relacje Jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet i Partnerzy

Jubileuszowa edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet i Partnerzy

4–5 października 2023 r. w hotelu Windsor w Jachrance odbyła się kolejna 10. edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy. Odnotowano kolejny rekord. W tegorocznym szkoleniu wzięło udział ponad 600 osób!

Partnerami Technologicznymi tegorocznej edycji szkolenia były firmy: Atest Gaz, BELIMO Siłowniki, C-AIM, GRAS, InGas, Nedap Security Management, PARTNER, WAGO.
Wsparcie merytoryczne zapewnili Partnerzy Merytoryczni: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa – Izba Rzeczoznawców, Polska Izba Systemów Alarmowych, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, PROTECT Tadeusz Cisek i Wspólnicy, PZU LAB oraz eksperci reprezentujący Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy.

Michal Sidor, prezes zarządu Schrack Seconet Polska
Jest to jubileuszowa 10. edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet i Partnerzy, która zgromadziła rekordową liczbę gości, znakomitych prelegentów, wykładowców i wielu partnerów technologicznych. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, bez których ta impreza nie mogłaby się udać. Już teraz zapraszam na 11. edycję w przyszłym roku.

 

Pokazaliśmy uczestnikom zintegrowany system bezpieczeństwa pożarowego, w którego skład wchodzi system sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi, system integrujący urządzenia przeciwpożarowe SIS-Fire oraz dźwiękowy system ostrzegawczy APS-APROSYS i centralę sterująco-zasilającą urządzenia przeciwpożarowe SIS-POWER.
Zaprezentowaliśmy też innowacyjne rozwiązanie dotyczące monitorowania skuteczności realizacji sterowań wynikających ze scenariusza pożarowego. To kluczowa kwestia związana z zarządzaniem w przypadku alarmu pożarowego, żeby wykrywać wszelkie anomalie związane z tym, co nie zostało uruchomione w odniesieniu do zaplanowanego scenariusza realizacji sterowań.

Krzysztof Kunecki
dyrektor ds. technicznych Schrack Seconet Polska

 

Piotr Szaliński
dyrektor wykonawczy Partner
Na spotkaniu, i to jest bardzo pozytywna specyfika tych spotkań, uczestnicy mają możliwość w małych grupach w sesjach warsztatowych pogłębić wiedzę o najnowszych technologiach. Prezentowaliśmy studium przypadku w trudnych akustycznie pomieszczeniach.

 

Michał Krawczykowski
key account manager Gras
Na spotkaniu prezentowaliśmy innowacyjny system do ochrony miejsc postojowych pojazdów elektrycznych. System, który polega na wczesnej detekcji i automatycznym gaszeniu pożarów, zapewnia ochronę mienia znajdującego się po bokach tego pojazdu.

 

Marek Siara
członek Rady Naukowo-Technicznej SITP
W tym roku zajęliśmy się problemem scenariuszy pożarowych, bo całe szkolenie dotyczyło przede wszystkim organizacji działania urządzeń przeciwpożarowych w obiekcie tak, aby był bezpieczny. A ta sprawa organizacji to jest nic innego, jak realizacja scenariuszy pożarowych.

 

Na spotkaniu poruszamy się na dwóch warstwach. Jedna to ta czysto merytoryczna i bardzo mi się podoba to, że na sesji plenarnej możemy przeprowadzić żywy scenariusz. I druga warstwa integracyjno-biznesowa, która się odbywa równolegle.

Wojciech Leciński
manager rynku budownictwa WAGO

 

Aspekt matematyczny jest pretekstem do dyskusji, bo tak naprawdę nie ma wzoru, który pozwoli nam przemnożyć dwie rzeczy przez siebie i dać odpowiedź, czy już powinniśmy inwestować, czy też nie. Ja akurat tłumaczyłem, jak za pomocą dość prostych narzędzi matematycznych można ryzyko opisać po to, aby te rozwiązania były łatwiejsze i można było dać odpowiedź, co tak naprawdę jest nam potrzebne, aby obiekt prawidłowo zabezpieczyć.

Jakub Sobek
członek zarządu Polskiej Izby Systemów Alarmowych

 

Prezentowaliśmy integrację naszych elementów wykonawczych, czyli siłowników do klap wentylacji pożarowej, klap odcinających z systemem Schrack w budynkach inteligentnych.

Wojciech Erhard
prezes zarządu Belimo Siłowniki

 

W tym roku na warsztatach zdecydowaliśmy się pokazać dwie rzeczy: jedna to mobilne wykorzystanie rozwiązań w telewizji dozorowej, czyli mobilne kamery. I drugie ciekawe rozwiązanie to bezprzewodowe i bezbateryjne zamki, które mogą być również uzupełnieniem systemów zabezpieczeń.

Monika Kołodziejczyk prezes zarządu C-aim

 

Bardzo cenna inicjatywa, która daje środowisku, a więc projektantom, instalatorom i konserwatorom zabezpieczeń przeciwpożarowych możliwość zapoznania się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi i wykorzystanie tej wiedzy w codziennej pracy.

Paweł Gancarczyk
kierownik Jednostki Certyfikującej CNBOP-PIB

 

Coraz więcej naszych klientów jest zainteresowanych integracją wszystkich systemów, które posiadają, w tym gaszenia gazem, z naszej oferty. Taka integracja pozwala z jednego miejsca zarządzać wszystkimi systemami nawet na obiektach, które znajdują się w różnych miejscach kraju. To duże ułatwienie, ale też możliwość nadzorowania tego, co klient posiada.

Kamil Sągol
specjalista ds. techniczno-handlowych INGAS

 

Zależało nam, żeby pokazać wspólne działanie wszystkich urządzeń. Systemy powinny oferować otwartość, swobodę integracji i używanie protokołów, które umożliwiają łączenie się z innymi systemami współistniejącymi w budynku.

Błażej Ożga
regional consultant manager CEE Nedap Security Management

 

Krzysztof Kawecki
inżynier bezpieczeństwa pożarowego Protect
Prowadziłem dziś prezentację dotycząca koincydencji. Innego ujęcia z perspektywy projektanta instalacji bezpieczeństwa pożarowego, systemów sygnalizacji pożarowej i z perspektywy inżyniera rzeczoznawcy ds. pożarowych. Chciałem wskazać te dwa różne podejścia do tego samego tematu i punkt styku. Temat jest ważny, bo uważam, że te dwa środowiska rozmawiają ze sobą, czasem nie rozumiejąc się nawzajem. Myślę, że prezentacja pomaga lepiej się porozumieć automatykom pożarnictwa ze środowiskiem inżynierów rzeczoznawców ds. ppoż. Myślę, że jest to krok w dobrym kierunku i możliwość wymiany poglądów.

 

Wiesław Sochacki
przedstawiciel ds. sprzedaży technicznej Atest Gaz
Tutaj w bardzo dużym skrócie pokazaliśmy możliwości naszych urządzeń. Generalnie praca związana z doborem systemu detekcji gazu jest rozłożona w czasie. Polega najpierw na sprawdzeniu warunków, w jakich ten system będzie funkcjonował na obiekcie. Później musimy się zastanowić, jakie wymagania ma spełniać. Następnie musimy przygotować dokumentację projektową, która będzie zgodna z wytycznymi inwestora, i dopiero na końcu możemy przystąpić do przygotowania systemu do zamontowania na danym obiekcie.

 

Janusz Sawicki
prezes zarządu IBP NODEX
Konferencji tego rodzaju nie jest w Polsce wiele. Cieszę się, że widzę dużo młodych ludzi. Najważniejszą korzyścią ze spotkań jest wykorzystanie najnowszych zdobyczy nauki, fizyki po to, aby w jak najwcześniejszej fazie wykryć zagrożenia pożarowe.

 

Schrack Seconet Polska
ul. A. Branickiego 15,
02-972 Warszawa
www.schrack-seconet.pl