Mobilne wieże do monitoringu
Prezentujemy mobilne wieże do monitoringu firm: BCS, Janex International, Agencja Ochrony LION, Securitas Polska, Taurus Ochrona, VCS.
BCSMobilne wieże do monitoringu wizyjnego BCS Mobilcam |
BCS oferuje rozwiązania do monitoringu mobilnego w postaci przenośnych platform na podwoziu kołowym, ze składanymi masztami stanowiącymi podstawę do montażu zróżnicowanego typu urządzeń CCTV.
Do dyspozycji są dwa typy podwozia – jeden z wieżą połączoną na stałe oraz drugi, w którym wieża i przyczepa stanowią dwa oddzielne elementy. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy zespolonej wynosi 750 kg, rozłącznej – 1200 kg. W drugim przypadku pozwala to na obsługę kilku wież za pomocą jednej przyczepy, która jest wyposażona w podnośnik hydrauliczny umożliwiający łatwy załadunek i rozładunek oraz w elementy zabezpieczające zapewniające bezpieczny transport ładunku. Samo rozstawienie wieży niezależnie od typu podwozia i przygotowanie do pracy nie powinno zająć jednej osobie więcej niż 30 min. Najważniejszym elementem rozwiązania jest „skrzynia” zawierająca wszystkie podzespoły: 6-metrowy maszt wysuwany mechanicznie za pomocą wyciągarki ręcznej, obudowę z układami sterującymi oraz akumulatory podtrzymujące. Skrzynia pełni też funkcję zabezpieczającą przed dostępem nieupoważnionych osób. Na szczycie masztu mogą zostać zamontowane dowolne urządzenia CCTV, jednak dla ułatwienia instalacji proponujemy klientom gotowe zestawy z produktami BCS Line lub BCS View. Najczęściej są to rejestrator oraz 4 kamery, co zapewnia obserwację wokół wieży w zakresie 360º. Jako wyposażenie dodatkowe zastosowano 4 promienniki IR. W obudowie umieszczono układ zasilania, switch łączący kamery z rejestratorem i router 5G zapewniający zdalny dostęp do systemu, a także termostat oraz grzałkę i wentylator, co pozwala na pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych. Znajduje się tu również moduł ładowania akumulatorów oraz dwa akumulatory 220 Ah, które zapewniają ciągłość pracy systemu w razie braku dostępu do zewnętrznych źródeł zasilania przez ok. 5 dni. Czas ten można wydłużyć, doposażając wieżę w rozkładane panele fotowoltaiczne. Więcej na www.bcs.pl |
Janex InternationalInnowacyjna wieża monitorująca Janex International |
Mobilna wieża monitorująca Janex International idealnie wpisuje się w rosnące potrzeby rynku w zakresie monitoringu wizyjnego. Wyposażona w zaawansowane technologie umożliwia nadzór różnorodnych miejsc, począwszy od placów budowy, przez parkingi, imprezy plenerowe, skończywszy na terenach o dużej przestępczości czy farmach fotowoltaicznych.
Szeroki wybór opcji zasilania rozdzielnic teletechnicznych i zaawansowanych urządzeń monitorujących, takich jak kamery wysokiej rozdzielczości, sprawia, że wieża monitorująca Janex International to inwestycja, która dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klientów, zapewniając im kompleksowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa. Wieża mobilna została zaprojektowana do zapewnienia niezawodnego zasilania w każdych warunkach. Pierwotnie jest zasilana z sieci elektrycznej, jednak w przypadku awarii automatycznie przełącza się na alternatywne źródła energii, np. akumulatory, panele fotowoltaiczne lub ogniwa paliwowe. Dla uzyskania maksymalnej mobilności wieża została zabudowana na lekkiej przyczepce, którą można transportować pojazdem (wymagane uprawnienia kat. B).
Janex International jest polskim producentem, co dodatkowo potwierdza wysoką jakość i innowacyjność oferowanych produktów. Więcej na www.janexint.com.pl |
Agencja Ochrony LionLion Tower – wieża mobilna |
Obecnie na rynku dostępne są różne wieże, maszty i inne konstrukcje, których skuteczność bywa mocno dyskusyjna.
Dlatego w rozwiązaniach Agencji ochrony osób i mienia LION bardzo restrykcyjnie przestrzegamy pewnych zasad, dzięki czemu nasi klienci otrzymują produkt, który niezależnie od wersji sprzętowej jest dopracowany w określonym standardzie. Wieże Lion Tower już od 5 lat działają na rynku security w Polsce, a od ostatniego roku również za granicą. Lion Tower charakteryzują: Standaryzacja stosowanego sprzętu, oprogramowania, procedur. Skuteczność. Nie wystarcza nam analityka, którą można uruchomić w większości kamer zamontowanych na masztach. Nasze wieże są wyposażone w nadajniki wideo Aibox japońskiej firmy Ganz, które zapewniają skuteczność w wykrywaniu intruzów na znacznie większych odległościach. Aibox umożliwia bardzo sprawne przesyłanie materiału wideo, który trafia do operatora stacji monitorowania, umożliwiając szybką ocenę sytuacji i podjęcie właściwych działań. Zasilanie. Nasze autonomiczne wieże zaopatrzone są w bardzo zaawansowane agregaty, które zapewniają ciągłość działania nawet w najgorszych warunkach pracy. Są zasilane paliwem alternatywnym, które wymaga uzupełnienia tylko raz w miesiącu. Lion Tower nie wymaga doładowywania akumulatorów agregatem, co dla klienta jest opłacalne kosztowo i czasowo, bo nie trzeba wzywać serwisantów. Porównując koszty może się okazać, że nasza autonomiczna wieża, pomimo wyższej ceny, daje większy zwrot z inwestycji. W naszej ofercie są również systemy zasilane z sieci 230 V oraz z paneli fotowoltaicznych. Jednak w naszej szerokości geograficznej w okresie jesienno-zimowym same panele nie wystarczą, dlatego rozwiązanie z agregatem wspomagającym gwarantuje ciągłość pracy systemów. Serwis. Nasi serwisanci podejmują działania zdalne, a jeśli to nie wystarczy, jadą na miejsce w celu usunięcia usterki. Logistyka. Dostarczenie wież można zaplanować. Jednak w wielu przypadkach, kiedy klient potrzebuje natychmiastowej pomocy, działamy i dostarczamy systemy Lion Tower nawet tego samego dnia. Więcej na https://lion-ochrona.pl |
Securitas PolskaSecuritas MobileCam – mobilna platforma monitoringu |
Panele fotowoltaiczne lub agregat, dzięki którym urządzenie może funkcjonować do trzech tygodni na jednym zbiorniku paliwa, zapewniają funkcjonalność i łatwość obsługi. Ma to kluczowe znaczenie w miejscach bez dostępu do stałego źródła zasilania, takich jak infrastruktura krytyczna, tereny wyrębu lasów, hale czy place budowy. Samodzielności platformy w miejscach bez infrastruktury dopełnia łączność oparta na sieci LTE.
Inteligentna analiza obrazu i system termowizyjnyZastosowanie w MobileCam kamer z inteligentną analizą obrazu skutecznie eliminuje alarmy spowodowane np. przez poruszające się drzewa, deszcz i śnieg lub pojawienie się na terenie monitorowanym obiektów niestanowiących zagrożenia. Wykorzystanie w urządzeniu kamer termowizyjnych gwarantuje skuteczność monitoringu w trudnych warunkach atmosferycznych (np. duże zamglenie, obszary niedoświetlone). Platforma MobileCam jest wyposażona w technologie pozwalające na stałą rejestrację obrazu w wysokiej jakości w zakresie 360°. Wykrycie zagrożenia wzbudza alarm dźwiękowy i świetlny widoczny dla intruza. Securitas MobileCamEfektywny, ekonomiczny, mobilny i w pełni wyposażony system ochrony:
Więcej na www.securitas.pl |
Taurus OchronavPATROL Tower® |
Mobilne wieże monitorujące vPATROL Tower® firmy Taurus Ochrona redefiniują standardy w dziedzinie monitoringu wizyjnego.
Ich wyjątkowym atutem jest innowacyjny mobilny system zasilania składający się z akumulatorów, generatorów, paneli słonecznych i systemu wodorowego. To kompleksowe zautomatyzowane rozwiązanie nie tylko w kontekście zasilania, lecz także ochrony środowiska. Zapewnia niezależność energetyczną przez cały rok. Kamery o wysokiej rozdzielczości, umieszczone na podnoszonym maszcie, są uzbrojone w zaawansowaną analitykę obrazu opartą na sztucznej inteligencji. W czasie rzeczywistym klasyfikują różnorodne zachowania, takie jak wtargnięcie, przekroczenie linii, upadek czy nieprzestrzeganie przepisów BHP. Zarejestrowane zdarzenia są przesyłane do Zintegrowanego Centrum Monitorowania Alarmów Grupy Taurus Ochrona, jednego z najnowocześniejszych w Polsce, znajdującego się w Data Center, gdzie usługi oparte na technologii chmurowej oferowane są na poziomie bezpieczeństwa Tier III of facility. vPATROL Tower® to kompleksowe rozwiązanie spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zalety Wyposażenie Więcej na www.vpatroltower.pl |
VCSiTower® Tripel Solar – autonomiczna wieża,
|
W erze rozwijających się technologii i świadomości ekologicznej integracja alternatywnych źródeł energii stała się kluczowym elementem wpływającym na komfort użytkowania.
Ten przełomowy koncept opiera się na stworzeniu samoobsługującego się systemu, zdolnego do pracy autonomicznej. Połączenie paneli słonecznych i ogniw paliwowych firmy SFC ENERGY w wieżach iTower® rozwiązuje problemy z zasilaniem, oferując produkt przyjazny dla środowiska. Można zapomnieć o czasochłonnym dostosowywaniu infrastruktury potrzebnej do uruchomienia wieży monitorującej i kilometrach kabli, o które potykają się ludzie. Wieża iTower® Tripel Solar będzie działała skutecznie mimo braku dostępu do źródła prądu stałego, a do jej włączenia wystarczy tylko jedna osoba. Wykorzystanie energii słonecznej i ogniw paliwowych EFOYTrzy zintegrowane panele słoneczne pełnią funkcję głównego źródła zasilania, wykorzystując energię słoneczną, natomiast ogniwa paliwowe działają jako zapasowe źródło energii, zapewniając nieprzerwaną pracę nawet w okresach niewielkiego nasłonecznienia lub złej pogody. Starannie zaprojektowana konstrukcja stelaża, w którym umieszczono panele, pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta nachylenia, by zmaksymalizować ilość dostarczanej energii słonecznej. Możliwość podłączenia kilku kartridżów z metanolem do jednego urządzenia EFOY sprawia, że nie trzeba martwić się o codzienne uzupełnianie paliwa. System może działać przez długi czas z minimalną interwencją ludzi. W przeciwieństwie do generatorów diesla jest przyjazny dla środowiska. Rozwiązanie potwierdzone przez klientów z całego świataZ dumą dostarczamy nasze wieże do klientów z całego świata, którzy zaufali naszej jakości i profesjonalnemu podejściu. Jesteśmy także oficjalnym dystrybutorem firmy SFC ENERGY. Więcej na www.vcs.pl |
Zobacz tez artykuł Jana T. Grusznica: Mobilne wieże do monitoringu – wyższy poziom bezpieczeństwa