Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 3/2022

Nowości produktowe nr 3/2022

Axis Communications
www.axis.com/pl

AXIS Q1656-LE
– kamera Q-line z segmentu premium

Dzięki rozdzielczości 4 Mpix i przetwornikowi obrazu 1/1,8″ kamera zapewnia wyjątkową jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetlenia. Wbudowana w obudowę wycieraczka gwarantuje
wyraźne obrazy podczas opadów śniegu i deszczu.
 

Funkcja Lightfinder 2.0 zaimplementowana w kamerze pozwala rejestrować wysokiej jakości obrazy na potrzeby postępowania wyjaśniającego. Wbudowane prowadnice ułatwiają regulację lub zmianę obiektywu na większy teleobiektyw lub obiektyw i-CS.

Kamera została wyposażona w ARTPEC-8, najnowszy chipset Axis (SoC).Dzięki procesorowi z mechanizmami głębokiego uczenia (DLPU – deep learning PU) ma większe możliwości przetwarzania, nie ma potrzeby stosowania drogich serwerów, system jest szybszy i łatwiej skalowalny.

Aplikacja AXIS Object Analytics oferuje wykrywanie i klasyfikację osób, pojazdów i typów obiektów. Dzięki obsłudze ACAP w wersji 4 można zwiększyć wartość systemu poprzez dostosowane do potrzeb aplikacje oparte na głębokim uczeniu wykonywane lokalnie.

Obudowa ma klasę odporności mechanicznej IK10, ochrony (szczelności) IP66, IP67, spełnia wymogi transportowe NEMA 4X i NEMA TS2. Zdalny zoom i ogniskowanie, obsługa PoE i nadmiarowego zasilania DC umożliwiają elastyczną instalację i obsługę kamery. Dane użytkowników są chronione w przypadku awarii zasilania. A ochrona przeciwprzepięciowa (standard kolejowy) i czujnik włamania zapewniają bezpieczną pracę.

Kamera ma wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa zapobiegające nieautoryzowanemu dostępowi i chroniące system.

 

BCS
www.bcs.pl

Kompaktowe kamery PTZ BCS Point

Do oferty marki BCS Point weszły dwie nowe kamery PTZ. Zdecydowanie wyróżnia je ich rozmiar – w przypadku modelu BCS-P-SIP2425SR10-AI2 średnica ledwie przekracza 15 cm (166 mm), a w modelu BCS-P-SIP155SR3-AI2 nawet się do tej wartości nie zbliża (129 mm).

Model BCS-P-SIP155SR3-AI2 znajdzie zastosowanie wewnątrz, gdzie nie jest potrzebna ani duża szybkość obrotu, ani duża wartość zoomu optycznego. Zoom na poziomie x5 i prędkość obrotu do 60° na sekundę będzie wystarczający w biurach czy niewielkich obiektach handlowych.

Z kolei BCS-P-SIP2425SR10-AI2 to mała kamera szybkoobrotowa (do 240° na sekundę w poziomie i 200° na sekundę w pionie), bez ograniczenia obrotu w poziomie, wyposażona w obiektyw dysponujący 25-krotnym zoomem optycznym (ogniskowa 4,8~120 mm). Dzięki takiej charakterystyce i wbudowanemu promiennikowi IR o zasięgu 100 m sprosta każdemu postawionemu przed nią zadaniu.

Oba modele zostały wyposażone w zestaw wejść/wyjść alarmowych oraz wejście/wyjście audio. Ponadto kamera BCS-P-SIP155SR3-AI2 ma wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki czemu bez dodatkowych urządzeń można nawiązać dwukierunkową komunikację audio.

Kamery obsługują funkcje inteligentnej analizy wideo, w tym ochronę perymetryczną, detekcję twarzy czy autotracking.

 

C&C Partners
www.ccpartners.pl

Accuracii Mini HD
mobilny system dozorowy firmy Opgal

Mobilny system dozoru wizyjnego Accuracii Mini HD firmy Opgal to prosty w instalacji na pojazdach zestaw autonomicznego monitoringu, łączący dwa zaawansowane moduły: kamerę termowizyjną z niechłodzonym przetwornikiem oraz kamerę wizyjną Full HD. Wytrzymuje prędkości do 110 km/h oraz pracę w nierównym terenie, dzięki czemu pozwala zachować skupienie uwagi na celu obserwacji w odległych i trudno dostępnych miejscach.

Zamontowany na samochodach patrolowych Accuracii Mini HD pomaga w pracy organom ścigania, patrolom straży granicznej i innym służbom bezpieczeństwa zapobiegającym różnym działaniom przestępczym zarówno w mieście, jak i na rozległych terenach.

Zaawansowana optyka Mini i rozbudowane przetwarzanie obrazu umożliwiają wykrycie człowieka z odległości do 4 km, natomiast poruszającego się pojazdu z odległości do 7 km.

Obrazy są przesyłane strumieniowo na żywo do lokalizacji centralnej za pomocą bezprzewodowego połączenia karty SIM.

System automatycznie rejestruje kanały termowizyjne i wizyjne – przez 7 dni z nadpisywaniem najstarszych nagrań. Umożliwia długotrwałą pracę (ma wysoki współczynnik żywotności MTBF) i jednocześnie niskie koszty utrzymania.

 

Commax
www.commax.pl www.gde.pl

CDV-70QT – monitor wideodomofonowy HD
z funkcją Wi-Fi

Nowy monitor COMMAX z lustrzanym ekranem dotykowym „Mirror” obsługuje kamery o rozdzielczości HD 1080p (lepsza jakość obrazu) – zarówno panele wejściowe (dostępnych jest kilkanaście modeli), jak i dodatkowe kamery obserwujące.

Monitor ma wbudowaną kartę Wi-Fi umożliwiającą przekazanie połączenia do urządzenia mobilnego (np. smartfonu) wyposażonego w system Android lub iOS.

Darmowa aplikacja COMMAX Hey Call pozwala na odbieranie połączeń, rozmowę audio-wideo i otwarcie wejścia. Użytkownik nie musi w tym czasie znajdować się w domu – wystarczy, że posiada jakiekolwiek połączenie z Internetem (inne Wi-Fi, LTE), a system przekieruje połączenie, wykorzystując sieć internetową.

W każdym momencie można również wywołać obraz z dowolnej kamery podłączonej do monitora oraz zwolnić wejście.

Wbudowana pamięć pozwala na zapis zdjęć lub filmów po wywołaniu z panelu zewnętrznego, a także po detekcji ruchu.

 

EVVA
www.evva.pl

Xesar – wszechstronny system bezpieczeństwa
do zastosowań profesjonalnych

Elektroniczny system zamknięć Xesar z kontrolą dostępu marki EVVA umożliwia kontrolę, raportowanie wejść i wyjść oraz szybkie i elastyczne reagowanie na zmiany uprawnień dostępu.

System Xesar to rozwiązanie do każdego rodzaju drzwi. W jego skład wchodzi szereg różnych komponentów (czytniki naścienne, wkładki, klamki, okucia, kłódki, zamki do szafek) oraz nośników identyfikacji (karty, breloki, klucze uniwersalne).
Wszystkie uprawnienia dostępowe są przydzielane w dedykowanym i bezpłatnym oprogramowaniu Xesar, które umożliwia konfigurowanie systemu i bieżące jego administrowanie.

Oprogramowanie Xesar oferuje wiele możliwości konfiguracji: strefy czasowe, strefy dostępowe, zmiana trybu pracy (Office, Shop) oraz tworzenie „czarnej” listy nośników. Uprawnienia dostępowe są w łatwy i prosty sposób nadawane i odbierane. Za pomocą nośników i aktualizacji przez Bluethooth informacje z oprogramowania są przesyłane do poszczególnych komponentów systemu.

System Xesar doskonale sprawdza się w kompleksach biurowych, centrach handlowych, placówkach medycznych, zakładach produkcyjnych, placówkach oświatowych i sportowych oraz hotelach.

Zalety systemu: ponadczasowy design, szeroki asortyment komponentów, możliwość elastycznej rozbudowy i obsługi dzięki wielostanowiskowej obsłudze, austriacka jakość.

 

EZVIZ
www.ezviz.com/pl/

Kamera C8W Pro 2K do zastosowań zewnętrznych

EZVIZ uzupełnia gamę swoich kamer dozorowych o model C8W Pro 2K do zastosowań zewnętrznych. Ta kamera zewnętrzna, wspomagana opatentowanym przez firmę EZVIZ algorytmem sztucznej inteligencji wykrywania zagrożenia, zapewnia obraz 360 stopni w rozdzielczości 2K.

C8W to prawdziwa „kamera all-in-one”, ponieważ jedno urządzenie nadzoruje duże przestrzenie zewnętrzne równie skutecznie i niezawodnie, jak system złożony z wielu kamer.

Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji kamera rozpoznaje i klasyfikuje obiekty, w szczególności osoby i pojazdy, dzięki czemu właściciele domów otrzymują natychmiastowe powiadomienia na telefon komórkowy, gdy ktoś przechodzi obok ich posesji lub gdy samochód zaparkuje przy drzwiach wejściowych.

Idealna w każdym gospodarstwie domowym, kamera odziedziczyła niektóre najbardziej przydatne funkcje z renomowanej serii kamer zewnętrznych EZVIZ, m.in. kolorowe widzenie nocne czy dwukierunkową rozmowę. Dzięki kulistemu kształtowi i uchwytowi do montażu pod sufitem kamerę C8W Pro 2K można umieścić na ścianie zewnętrznej pod zwisającym dachem, co zapewnia bezproblemowe działanie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wprowadzenie C8W Pro 2K oznacza kolejny kamień milowy w ewolucji konkurencyjnej serii zewnętrznych kamer obrotowych EZVIZ C8. Po sukcesie najlepiej sprzedającej się kamery C8C i wielokrotnie nagradzanej kamery z podwójnym obiektywem C8PF, kamera C8W Pro 2K uzupełnia bogatą ofertę produktów EZVIZ o kolejną elastyczną opcję zakupu. szeroki asortyment komponentów, możliwość elastycznej rozbudowy i obsługi dzięki wielostanowiskowej obsłudze, austriacka jakość.

 

GDE Polska
www.gde.pl

BOBBY180-24-AM-V zewnętrzna czujka kurtynowa

Czujki kurtynowe służą do zabezpieczania okien, drzwi itp. wejść w budynkach. Pozwalają wykryć intruza, zanim znajdzie się wewnątrz budynku.
BOBBY180-24-AM-V firmy Lince wyposażono w 5 podwójnych detektorów PIR (zarządzanych przez złożony algorytm), 2 detektory MW o częstotliwości 24 GHz i funkcję antymaskingu.
Zaawansowany układ elektroniczny zaprojektowano tak, by osiągać najwyższą jakość pracy w środowisku zewnętrznym. Czujka kurtynowa ma dwie wiązki skierowane naprzeciwlegle o szerokości 5° i zasięgu maks. do 15 m w każdą stronę oraz jedną wiązkę z przodu o szerokości 5° o zasięgu 1 m, która pracuje jako czujnik zbliżania. Dolne detektory PIR mogą być regulowane w pionie, co pozwala regulować zasięg czujki od 3 do 15 m (niezależnie dla obu stron).

Czujka ma cztery trymery do niezależnej regulacji detektorów PIR i MW. Ustawienie logiki 3xAND pozwala uniknąć alarmów wywoływanych przez małe zwierzęta.

Dostępne są niezależne wyjścia przekaźnikowe (alarm, antymasking).Czujkę wyposażono w tryb ECO (detektor MW włączany jest tylko po detekcji przez jeden lub dwa detektory PIR), CSW (Cross-Walking Sensibility – pozwala na rozróżnienie kierunku ruchu), podwójne wyzwolenie (alarm jest aktywowany, tylko jeśli dwa sygnały są wygenerowane pomiędzy 6 s a 30 s) oraz tryb inteligentny, który – jeśli alarm zbliżania jest aktywny – zmienia czasowo tryb logiki czujki na (PIR1 OR PIR2) AND MW.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Lince jest GDE Polska.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Kamery PTZ TandemVu

Hikvision wprowadził na rynek nową gamę urządzeń – kamery PTZ TandemVu. Nowe rozwiązanie integruje funkcje kamery PTZ i kamery typu bullet w jednym urządzeniu.

TandemVu oferuje szereg korzyści w porównaniu z tradycyjnymi kamerami lub instalacjami, w których zastosowano kamery typu bullet i kamery PTZ. Jedną z wielu korzyści zastosowania jest dokładne pokrycie obszaru chronionego i ograniczenie martwych stref. Kamery TandemVu PTZ umożliwiają operatorom monitorowanie dużych obszarów, jednocześnie oferując możliwość powiększania obrazu w celu monitorowania incydentów.

Dzięki technologii AcuSense 2.0 kamery zapewniają wysoki poziom odporności na fałszywe alarmy – algorytm jest w stanie odróżnić poruszające się liście, owady lub zwierzęta i nie reagować na nie.

Urządzenia rozróżniają też pojazdy i ludzi, a także wykorzystując moduł PTZ, śledzą intruza poruszającego się w zasięgu pola widzenia kamery.
Ponadto są wyposażone w technologię Live-Guard uruchamiającą alarmy dźwiękowe i świetlne, które przestrzegają potencjalnych intruzów przed wejściem na teren obiektu lub do budynku.

Zastosowanie kamer TandemVu PTZ obniża koszty instalacji, konfiguracji i konserwacji w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi.

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Integracja systemu AEOS z platformą PSIM Gemos

Rynek systemów zapewniających bezpieczeństwo obiektów rozwija się dynamicznie ze względu na rosnące wymagania klientów oraz coraz większą świadomość w zakresie cyberzagrożeń.

Klientom zależy również na elastyczności wyboru poszczególnych systemów, trudno bowiem znaleźć na rynku jednego producenta, który będzie miał w portfolio najlepsze w swojej klasie rozwiązania do dozoru wizyjnego, kontroli dostępu, SSWiN czy systemy ppoż. Konsekwencją wyboru najlepszych produktów jest skorzystanie z poszczególnych systemów różnych producentów, a w następnej kolejności ich integracja.

Dziś wymiana informacji i korelacja zdarzeń między CCTV, KD i SSWiN jest absolutnym standardem. Realizację tych wymagań umożliwia zastosowanie platformy PSIM (Physical Security Information Management), która wizualizuje system bezpieczeństwa w ramach jednej aplikacji. Pozwala to na szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji w trakcie zagrożenia, skraca również czas na szkolenia nowych pracowników.

Firma Nedap, ze swoją platformą AEOS, jest czołowym dostawcą systemów kontroli dostępu intensywnie współpracującym z innymi producentami, by zapewnić kompleksowe rozwiązania swoim klientom. Przykładem takiej współpracy jest kooperacja z firmą Ela-compil – dostawcą znanej platformy PSIM GEMOS.

Rozwiązania obu firm z powodzeniem zostały zaimplementowane w sektorze przemysłowym, publicznym czy biurowym.

 

Schrack-Seconet
www.schrack-seconet.pl

Centrala sterująca urządzeniami ppoż.
Integral EvoxX M

Integral EvoxX M pełni funkcje:

  • centrali sygnalizacji pożarowej
    (zgodność z EN 54-2997+A1:2006),
  • zasilacza urządzeń ppoż.
    (EN 54-4:1997+A1:2002+A2:2006),
  • centrali sterującej urządzeniami ppoż. w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła
    (KOT zgodnie z prEN 12101-9),
  • zasilacza do systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła
    (EN 12101-10:2005),
  • centrali sterującej SUG gazowymi
    (EN 12094-1:2003), wodnymi, pianowymi, aerozolowymi (KOT),
  • centrala sterująca i nadzorująca w ramach instalacji wodociągowych ppoż. (KOT).

Centralę charakteryzuje niezawodność działania i elastyczna architektura systemu, praca w sieci – Integral LAN (do 16 central) i Integral WAN (do 4049 central), sterowanie i nadzorowanie SUG, zdalny dostęp do systemu – Integral Remote, współdziałanie z systemem integrującym urządzenia ppoż. SIS-FIRE.

Sterowanie urządzeń ppoż.

  • przez we/wy centrali oraz moduły we/wy X-LINE,
  • dowolne algorytmy sterowania dla wyjść sterujących,
  • wyjścia sterujące z funkcją przełączenia w pozycję pożarowo-bezpieczną w przypadku uszkodzenia „fail-safe”,
  • możliwość równoległego stosowania kilku kryteriów sterujących z konfigurowanymi priorytetami wykonywania zależnie od stanu pracy obiektu,
    sterowanie: wyjść w trybie ciągłym lub impulsowym, grupowe urządzeń (np. klapy ppoż.) do 8 A, klapami z siłownikami w standardzie MP-BUS, z funkcją potwierdzenia zwrotnego,
  • nadzór ciągłości przewodów zasilająco-sterujących urządzenia ppoż.,
    sterowanie ręczne umożliwiające przesterowanie wyjść uruchomionych automatycznie,
  • blokowanie (zatrzaskiwanie) stanów wysterowania zależnie od stanu pracy systemu.

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link EAP610-Outdoor
zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi 6

EAP610-Outdoor to punkt dostępowy przeznaczony do budowy sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach, który dzięki obudowie o klasie IP67 jest gotowy do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Nowe technologie standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDMA, umożliwiają urządzeniu osiąganie bardzo wysokich prędkości, łącznie aż do 1800 Mb/s (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz).

Ponadto funkcja Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Technologia Mesh pozwala na rozmieszczenie punktów dostępowych w miejscach, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia kabla sieciowego. Mocny i stabilny sygnał zapewniają dwie anteny dookólne.

Obsługa standardu PoE 802.3at oraz pasywnego PoE z dołączonym do zestawu iniektorem umożliwia podłączenie i zasilenie urządzenia za pomocą jednego kabla sieciowego – model wyposażono w gigabitowy port Ethernet. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia instalację i obniża jej koszty.

EAP610-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów.

EAP610-Outdoor może być centralnie zarządzany przez chmurę dzięki integracji z platformą Omada SDN. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

 

VCS – Virtual CTRL Solutions
www.vcs.pl

iTower = SMART Tower dla SMART City

Spółka VCS proponuje szeroką gamę rozwiązań do zastosowań mobilnych. VCS – Virtual CTRL Solutions dostarcza rozwiązania z zakresu ochrony technicznej, które mogą być zdalnie monitorowane i kontrolowane, np. za pomocą oprogramowania w chmurze.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są wieże do monitoringu wizyjnego – iTower. Są one wyposażane zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. Można je stosować do monitorowania np. centrów miast, placów budowy, terenów komercyjnych czy miejsc organizacji imprez masowych.

Wieża iTower może być elementem koncepcji Smart City i odpowiedzią na bieżące potrzeby w szczególności związane z koniecznością dozoru wizyjnego i/lub oświetlenia danego obszaru w określonym czasie.

Jest to możliwe dzięki:

  • mobilności wież
    – szybki transport (dedykowana przyczepka do samochodu osobowego),
    – łatwa instalacja przez 1 osobę,
  • autonomiczności (wieża ma możliwość pracy bez zewnętrznego źródła zasilania),
  • elastyczności (indywidualne, zgodne z potrzebami klientów wyposażenie wieży).

Wieże mogą być wyposażone w akumulatory, panele słoneczne i ogniwa paliwowe. Dzięki temu mogą działać bez zewnętrznego źródła zasilania nawet przez kilka tygodni.
iTower to niezawodne rozwiązanie, które można szybko i łatwo zamontować w dowolnym miejscu. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona i/lub oświetlenie w danym momencie.