#Działy tematyczne

Nowości produktowe nr 6/2021

Najnowsza oferta produktowa
Axis Communications
www.axis.com/pl

Nowe kamery Axis z procesorem ARTPEC-8
i funkcją głębokiego uczenia

Kamera Axis Q3538lveAxis Communications wprowadza na rynek trzy nowe kamery kopułkowe do pracy w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych
i oświetleniowych. Dzięki zastosowaniu procesora ARPTEC-8 obsługują zaawansowane aplikacje analityczne oparte na technologii głębokiego uczenia. Współpracują też z platformą ACAP (AXIS Camera Application Platform), która ułatwia projektowanie dedykowanych aplikacji wykorzystujących funkcje AI.

Obraz z kamery AXIS Q3538-LVE 4K ma znakomitą jakość i wiernie odwzorowuje szczegóły. AXIS Q3536-LVE 4 Mpix ma do wyboru obiektyw szerokokątny 9 mm (dozór rozległych obszarów) lub teleobiektyw 29 mm (dozór z większej odległości).
Oba modele mają kopułki z osłoną przed promieniowaniem IR, która zapobiega powstawaniu odblasków powodowanych przez kurz, deszcz i śnieg.

Axis OptimizedIR gwarantuje wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności. Wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi
i chronią przed atakami hakerów. Kamery są wyposażone w moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2.Z kolei AXIS Q1656-LE typu box z przetwornikiem obrazu 1/1,8” pracuje w rozdzielczości 4 Mpix przy szybkości 60 kl./s. Zdalny zoom, zdalne ustawianie ostrości, obsługa standardu PoE i dodatkowy zasilacz DC w zestawie ułatwiają instalację i konserwację urządzenia.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią system operacyjny kamery przed cyberatakami i próbami nieautoryzowanego dostępu.

 

BCS
www.bcscctv.pl

BCS i liczenie ludzi

Kamery BCSFunkcje liczenia osób są dostępne
w kamerach BCS Line już od 2018 r. Początkowo był to jeden model kamery specjalnie do tego celu zaprojektowany. Kamera charakteryzowała się dosyć niecodzienną obudową z dwoma obiektywami, co umożliwiało pomiar wysokości obiektu, a co za tym idzie ustawianie progu wzrostu przy zliczaniu osób wchodzących.

Kamera PCIP4301IR-I jest cały czas
w ofercie, od premiery przeszła szereg modyfikacji poprawiających jej skuteczność
i liczbę dostępnych funkcji.

Prawdziwa rewolucja w liczeniu osób przyszła wraz z pojawieniem się kamer BCS Line serii Ai. Kamery tej serii są dostępne w obudowach tubowych, klasycznych kopułkach
i kopułkach metalowych, dzięki czemu funkcje analizy wideo można zastosować
w większej liczbie obiektów. Aby zliczanie było jak najbardziej skuteczne/poprawne, istotne jest, by kamera była w odpowiedni sposób zamontowana.

Wieże są dostępne w dwóch wersjach: wieża w pierwszej wersji jest na stałe zintegrowana z przyczepą bez hamulców o masie 750 kg, w drugiej wersji jest na przyczepie z hamulcami o masie 1200 kg wyposażonej w podnośnik hydrauliczny, dzięki któremu można ją bezpiecznie postawić w miejscu, gdzie konieczne jest wykorzystanie monitoringu wizyjnego.

Modele kamer z oznaczeniem Ai2 potrafią liczyć osoby na dwa sposoby. Pierwszym jest kontrola przejścia i zliczanie osób wchodzących na dany obszar i wychodzących
z niego. Połączenie kilku kamer z wykorzystaniem rejestratora BCS Line NVR-4K-III
i śledzenie ruchu na obrazach z kolejnych kamer pozwala na kontrolę liczby osób
w całym obiekcie.

Do dyspozycji klienta pozostaje jeszcze drugi ze sposobów – możliwość monitorowania liczby osób znajdujących się w wyznaczonej strefie, również pod kątem czasu, jaki
w tej strefie spędzają. Przekroczenie jednego ze wspomnianych parametrów może skutkować uruchomieniem alarmu.

 

GDE Polska
www.gde.pl

BOBBY-AM – zewnętrzna
czujka ruchu firmy Lince

BOBBY-AM w ofercie GDE PolskaLINCE Italia jest liderem w branży systemów zabezpieczeń. Firma
z wieloletnim doświadczeniem projektuje unikatowe konstrukcje dopasowane do potrzeb instalatorów
i w pełni satysfakcjonujące użytkowników końcowych.

Najważniejsze cechy czujek LINCE: włoskie projekty i produkcja, kompatybilność
z każdym system alarmowym, solidna obudowa z poliwęglanu, doskonałe filtry światła słonecznego wyprodukowane w Japonii, najwyższej jakości soczewki Fresnela wyprodukowane w USA.

Zwielokrotnione czujniki i zaawansowane algorytmy pracy minimalizują liczbę fałszywych alarmów. Wersje Low Power są zasilane z baterii, a po zamontowaniu modułu RF (w pozostawionym miejscu) mogą współpracować z dowolną centralką bezprzewodową.

Czujki zewnętrzne wykrywają intruza, zanim jeszcze znajdzie się w obiekcie. Tym samym zapewniają większe bezpieczeństwo niż tradycyjne rozwiązanie z czujkami jedynie wewnątrz obiektu.

Bobby-AM to zewnętrzna czujka ruchu wyposażona w dwa czujniki PIR oraz czujnik mikrofalowy, co pozwala zredukować liczbę fałszywych alarmów, a także regulować zasięg detekcji od 3 do 18 m. Szerokość pola detekcji wynosi 85°. Dzięki funkcji antymaskigu wykorzystującej dwa dodatkowe czujniki IR czujka jest zabezpieczona przed przysłonięciem (zamalowanie, zasłonięciem) w celu zablokowania detekcji.

Trzy czujniki są sterowane przez mikrokontroler, co pozwala wybierać różne tryby pracy i dopasować się do różnych warunków środowiska.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Lince jest GDE Polska.

 

GDE Polska
www.gde.pl

HXVR-16P102H2 – rejestrator z rozpoznawaniem ludzi i pojazdów

HXVR-16P102H2 w ofercie GDE Polska

Jedną z funkcji rejestratorów jest rejestracja obrazu uruchamiana detekcją ruchu. Jej użyteczność była ograniczona, gdyż dotychczasowe rozwiązania wykrywały każdy ruch, niezależenie czy wywołał go człowiek, czy poruszające się gałęzie. Duża liczba fałszywych alarmów utrudniała przeszukiwanie nagrań.

Rozwiązaniem jest zastosowanie elementów uczenia maszynowego do rozpoznawania ludzi i pojazdów. Uczenie maszynowe sukcesywnie trafia do kolejnych rejestratorów MAZi. Przykładem jest MAZi HXVR-16P102H2 z zaawansowaną detekcją ruchu bazującą na uczeniu maszynowym i rozpoznaniem ludzi i pojazdów na wszystkich kanałach. Opcjonalnie na czterech kanałach dostępna jest detekcja przekroczenia linii
i wtargnięcia w obszar, a na jednym kanale detekcja nagłej zmiany sceny lub rozpoznawanie twarzy.

Zaawansowana detekcja ruchu dzięki możliwości rozpoznawania ludzi i pojazdów zmniejsza liczbę fałszywych alarmów, a przeszukiwanie nagrań jest dużo łatwiejsze
i szybsze.

HXVR-16P102H2 jest wyposażony w 16 uniwersalnych wejść obsługujących standardy
HD-TVI/HD-CVI/AHD/CVBS, obsługuje rozdzielczość 4Mpix lite, 2 Mpix full HD
i mniejsze. Dodatkowo można podłączyć do 8 kamer IP lub nawet 24, gdy wyłączymy kanały analogowe. Długi czas zapisu umożliwiają najnowszy kodek H.265Pro+
i dwa dyski o pojemności do 10TB. Ciekawą funkcją jest możliwość zapisu na dyskach OneDrive, GoogleDrive i Dropbox.

Wyłącznym partnerem firmy MAZi Security Systems jest GDE Polska.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Technologia HeatPro w kamerach IP

Kamery HikvisionTermowizja niesie ze sobą wiele korzyści dla systemów alarmowych, ochrony obwodowej
i przeciwpożarowej. Technologia zastosowana w kamerach serii HeatPro jest oparta na analityce wykorzystującej algorytmy głębokiego uczenia. Działa niezależnie od warunków atmosferycznych i oświetlenia, zapewniając wysoką dokładność
w identyfikacji ludzi i pojazdów,
co w efekcie prowadzi do zmniejszenia
liczby fałszywych alarmów.

Funkcja wykrywania ognia, w jaką zostały wyposażone kamery serii HeatPro, pozwala na detekcję zagrożenia pożarowego w bardzo wczesnym stadium jego rozwoju. Ponadto zastosowano funkcję kontroli urządzeń, które są narażone na ryzyko przegrzania, np. pomp wodnych, silników elektrycznych i spalinowych, akumulatorów oraz innych urządzeń o wysokiej podatności na przegrzanie.

W kamerach zainstalowano, wykorzystując aplikację Hik-Connect, alarmy dźwiękowe i wizyjne z funkcją ustawiania alarmów domyślnych, własnych dźwięków alarmowych lub alarmu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo kamery mają wbudowaną diodę LED światła białego stosowaną jako wizualizacja alarmu.

Algorytmy detekcji zastosowane w nowej serii kamer z technologią HeatPro działające na obrazie termowizyjnym ostrzegają użytkownika o potencjalnych zagrożeniach. Dzięki temu mogą być stosowane w systemach bezpieczeństwa zarówno w domach, willach czy budynkach biurowych, jak i w rozwiązaniach rozbudowanych skierowanych do przemysłu.

 

Linc Polska
www.linc.pl

Kamery Q71 i D71 – nowości od MOBOTIX

Kamery MobotixW listopadzie 2021 r. MOBOTIX wprowadził na rynek dwie zupełnie nowe, doskonale wyposażone
i odporne na warunki atmosferyczne kamery z serii MOBOTIX 7: Q71
i D71.

Technologia kamer hemisferycznych (360°) jeszcze nigdy nie była tak kompaktowa i elastyczna.
MOBOTIX Q71 rejestruje każdy obszar całego pomieszczenia, zastępując nawet cztery konwencjonalne kamery. Po raz pierwszy w jednej kamerze hemisferycznej połączono czujnik dzień-noc, oświetlacz podczerwieni i światła dziennego (diody LED).

Kamera o rozdzielczości 12 Mpix z funkcją WDR zapewnia kolorowe obrazy o doskonałej jakości i imponującej szczegółowości – nawet w nocy. Zintegrowana w kamerze funkcja audio pozwala nadać komunikaty głosowe.
MOBOTIX D71 to kompaktowa kamera jednoobiektywowa w odpornej na warunki atmosferyczne i wstrząsy kopule z poliwęglanu.

D71 może być wyposażona w przetworniki obrazu 4K UHD i 4 Mpix Ultra LowLight do pracy w dzień i w nocy oraz obiektyw HD o kącie widzenia od 15° do 95° w poziomie. Regulacja w trzech osiach umożliwia precyzyjne ustawienie obiektywu.

Platforma MOBOTIX7 pozwala na zainstalowanie indywidualnych aplikacji
i wzbogacenie obu kamer o nowe funkcje. Odpowiednia ich konfiguracja zastosowana w obiektach handlowych może zapobiec kradzieżom, ale również dostarczy nowych informacji o preferencjach klientów. Kamera może śledzić ich ruch i tworzyć mapy cieplne, oferując pełną świadomość sytuacyjną.

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Integracja AEOS z czytnikami firmy STiD

Aplikacje NedapZarządzaj mobilnymi identyfikatorami wprost z systemu kontroli dostępu AEOS. Jeszcze nigdy wcześniej nie było to takie proste. Teraz jest możliwe dzięki integracji czytników Architect firmy STiD
z systemem kontroli dostępu AEOS.

Wymagania stawiane przez klientów nowoczesnym systemom kontroli dostępu ciągle się zmieniają, ale wyraźnie zauważalna jest tendencja ułatwiania dostępu
i wygody użytkowania przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa.

Wydawałoby się, że te dwa elementy mogą pozostawać ze sobą w sprzeczności, ale nie wtedy, kiedy korzystamy z najnowszej integracji systemu AEOS z czytnikami Architect za pomocą aplikacji STiDMobile.Seria Architect firmy STiD to jedne z najbardziej elastycznych i zaawansowanych czytników kontroli dostępu na rynku. Aplikacja STiD Mobile zainstalowana w telefonie użytkownika systemu AEOS umożliwia jego identyfikację z wykorzystaniem aż pięciu możliwych trybów uwierzytelniania
i odblokowanie przejścia.

Wszystko z zapewnieniem zachowania bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa:

  • zbliżenie telefonu z aplikacją STiD Mobile do czytnika;
  • przesunięcie ręki nad czytnikiem bez wyjmowania telefonu z kieszeni;
  • stuknięcie dwa razy w telefon, gdy znajdujemy się przy czytniku;
  • użycie ikon w aplikacji, aby otworzyć wybrane drzwi;
  • użycie aplikacji na Apple Watch w celu otwarcia drzwi.

Mobilny identyfikator wydawany jest bezpośrednio z interfejsu systemu AEOS.

 

Schrack-Seconet
www.schrack-seconet.pl

Centrala sterująca urządzeniami ppoż.
Integral EvoxX M

Centrala B8-SCU-CP firmy Schrack SeconetIntegral EvoxX M pełni funkcje:

  • centrali sygnalizacji pożarowej (zgodność z EN 54-2997+A1:2006),
  • zasilacza urządzeń ppoż.
    (EN 54-4:1997+A1:2002+A2:2006),
  • centrali sterującej urządzeniami ppoż.
    w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu
    i ciepła (KOT zgodnie z prEN 12101-9),
  • zasilacza do systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (EN 12101-10:2005),
  • centrali sterującej SUG gazowymi (EN 12094-1:2003), wodnymi, pianowymi, aerozolowymi (KOT),
  • centrala sterująca i nadzorująca w ramach instalacji wodociągowych ppoż. (KOT).

Centralę charakteryzuje niezawodność działania i elastyczna architektura systemu, praca w sieci – Integral LAN (do 16 central) i Integral WAN (do 4049 central), sterowanie i nadzorowanie SUG, zdalny dostęp do systemu – Integral Remote, współdziałanie z systemem integrującym urządzenia ppoż. SIS-FIRE.

Sterowanie urządzeń ppoż.

  • przez we/wy centrali oraz moduły we/wy X-LINE,
  • dowolne algorytmy sterowania dla wyjść sterujących,
  • wyjścia sterujące z funkcją przełączenia w pozycję pożarowo-bezpieczną
    w przypadku uszkodzenia „fail-safe”,
  • możliwość równoległego stosowania kilku kryteriów sterujących
    z konfigurowanymi priorytetami wykonywania zależnie od stanu pracy obiektu,
    sterowanie: wyjść w trybie ciągłym lub impulsowym, grupowe urządzeń (np. klapy ppoż.) do 8 A, klapami z siłownikami w standardzie MP-BUS, z funkcją potwierdzenia zwrotnego,
  • nadzór ciągłości przewodów zasilająco-sterujących urządzenia ppoż.,
    sterowanie ręczne umożliwiające przesterowanie wyjść uruchomionych automatycznie,
  • blokowanie (zatrzaskiwanie) stanów wysterowania zależnie od stanu pracy systemu.

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link EAP615-Wall
– kompaktowy naścienny punkt dostępowy Wi-Fi 6

TP-link EAP615-WallEAP615-Wall to urządzenie o nowoczesnym wzornictwie, które świetnie sprawdza się
w pokojach hotelowych. Jego obudowa ma zaledwie 20 mm grubości. Urządzenie idealnie wkomponuje się w każde wnętrze, zapewniając przy tym silny sygnał sieci bezprzewodowej.

Nowe technologie sieci Wi-Fi
standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM, umożliwiają urządzeniu osiąganie bardzo dużych prędkości, łącznie aż do 1800 Mb/s (do 574 Mb/s w pasmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w pasmie 5 GHz).

Instalacja punktów dostępowych EAP615-Wall jest niezwykle prosta. Obsługa zasilania PoE w standardzie 802.3af/at całkowicie eliminuje dodatkowe okablowanie,
a konstrukcja urządzeń umożliwia łatwy montaż w ściennej puszce elektrycznej. EAP615-Wall nie jest standardowym punktem dostępowym. Działa także jak przełącznik, ponieważ zawiera trzy gigabitowe porty Ethernet, dzięki którym może zapewnić zasilanie PoE urządzeń przewodowych, takich jak telefony IP, kamery IP czy interkomy.

EAP615-Wall pozwala na utworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID)
z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebook albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci
i wrażliwych danych. EAP615-Wall może być centralnie zarządzany przez chmurę dzięki integracji z platformą Omada SDN.

Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

Nowości produktowe nr 6/2021

Bezpieczna organizacja

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.