Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe z nr 5/2023

Nowości produktowe z nr 5/2023

Prezentujemy najnowsze urządzenia z oferty firm:
Axis Communications, BCS (NSS), D+H Polska, EVVA, GDE Polska, Hikvision, Linc Polska, Nedap Security Management, Schrack Seconet Polska, TP-Link, ZKTeco

Axis Communications

Nowe kamery panoramiczne z wybitną jakością obrazu

AXIS wprowadza na rynek dwie nowe kamery panoramiczne z techniką głębokiego uczenia. 

AXIS M4317-PLVE (6 Mpix) oraz AXIS M4318-PLVE (14 Mpix) to doskonale radzące sobie w każdym oświetleniu i dyskretne urządzenia typu mini dome, od razu gotowe do montażu zewnętrznego. Obie kamery mają obiektyw stereograficzny i funkcję Sharpdome 360, która zapewnia wysoką ostrość obrazu na krawędziach, co pozwala na dokładniejszą analizę obrazu. Funkcja dzień/noc oraz wbudowane oświetlenie IR z indywidualnym sterowaniem diodami LED zapewniają wyraźny obraz bez odblasków i znakomitą jakość nawet w słabym oświetleniu lub całkowitej ciemności.

Kamery charakteryzują się fabrycznie wyregulowaną ostrością, a cyfrowa regulacja ustawienia umożliwia zdalne ukierunkowanie na żądany obszar obserwacji. Model AXIS M4318-PLVE oferuje dodatkowo cyfrowe ustawienia PTZ oraz możliwość wybrania widoków: panoramicznego, poczwórnego, narożnego i korytarzowego.

Urządzenia są wyposażone w jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia (DLPU), która otwiera nowe możliwości w dziedzinie analityki. Aplikacja AXIS Object Analytics umożliwia detekcję i klasyfikację osób oraz pojazdów w sposób dostosowany do potrzeb klienta. W połączeniu z możliwościami dozoru w zakresie 360° jedna kamera obejmuje obserwacją spory teren, powiadamiając o wykrytych zdarzeniach. Dodatkowo kamery mini dome z układem ARTPEC-8 mają wbudowane zabezpieczenia przed dostępem osób niepowołanych i próbami ataków na system.
Więcej na: www.axis.com/pl-pl

 

BCS

BCS Manager wersja klient-serwer

Wraz z rozwojem technologii wzrastają wymagania klientów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, powstała aplikacja BCS Manager w wersji klient-serwer. Taką architekturę systemu wymuszają rozproszone lokalizacje rejestratorów użytkowników.

Za pomocą BCS Manager klient-serwer można uzyskać elastyczne rozwiązanie idealnie dopasowane do rozproszonej struktury dużych organizacji lub obiektów przemysłowych, w których jest wielu operatorów.

Aplikacja skupia w sobie wszystkie standardowe funkcje BCS Managera, a przy tym nie ma ograniczeń w dodawaniu urządzeń i użytkowników do serwera. Zarządzanie systemem można prowadzić z dowolnego miejsca przy użyciu konta z uprawnieniami administratora.
Serwer umożliwia zbieranie sygnałów alarmowych z dowolnych urządzeń podłączonych do systemu (obiektów). Wraz z możliwością konfiguracji obiektów można decydować, jakie alarmy będą przyjmowane, oraz zintegrować BCS Managera z systemem alarmowym obiektu.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość tworzenia zdalnych obchodów, które pozwalają w określony sposób sprawdzić i zapisać stan obiektu, tworząc odpowiednią dokumentację zdjęciową. Wszystkie funkcje aplikacji sprawiają, że BCS Manager
idealnie sprawdzi się jako rozwiązanie zarówno do dużych stacji monitorowania z wieloma operatorami, jak i do małych, gdzie jest jedno stanowisko podglądu.
Więcej na: www.bcs.pl

 

D+H Polska

Napęd drzwiowy do zadań specjalnych

Napowietrzanie za pomocą stolarki jest nieodłącznym elementem grawitacyjnych systemów oddymiania. Skrzydła drzwiowe mogą być otwierane automatycznie za pomocą siłownika DDS 54/500. Pozwala on na otwarcie rozwiernych drzwi do kąta 90˚, zapewniając bezpieczną drogę ewakuacyjną i wydajne napowietrzanie.Napęd DDS 54/500 jest przeznaczony do drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych i może być montowany na ościeżnicy lub bezpośrednio nad nią. Minimalna szerokość skrzydła wynosi 400 mm. Napęd jest sterowany za pomocą dedykowanego interfejsu D+H – indywidualnie lub w konfiguracji z innymi elementami systemu. Można go także połączyć z ryglem elektromagnetycznym.

DDS wyróżnia się solidną, kompaktową konstrukcją i możliwością kolorystycznego dopasowania do stolarki drzwiowej. Produkt ma świadectwo dopuszczenia CNBOP oraz Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych.

Napęd DDS może być stosowany w obiektach, w których stolarka drzwiowa jest zintegrowana z systemami kontroli dostępu.
Więcej na: www.dhpolska.pl

 

EVVA

EVVA 4KS – klucz do bezpieczeństwa

EVVA 4KS to rewolucyjny system zamknięć, który łączy w sobie niezrównane bezpieczeństwo z innowacyjną technologią. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie spokój i komfort w swoim otoczeniu, gdyż 4KS jest elastyczny, skalowalny i można go w łatwy sposób dostosować do poziomu zabezpieczeń zarówno w firmach, jak i w domu.

System jest rezultatem rozwoju sprawdzonego rozwiązania EVVA bazującego na unikatowej konstrukcji opartej na wyfrezowanych krzywych. 4KS oferuje znakomite możliwości kombinatoryki pozycji zamykających, co jest niezbędne do realizacji złożonych systemów master key, a dzięki wysokiemu poziomowi odporności i wytrzymałości sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach.

4KS to technologia bezsprężynowa i w odróżnieniu od tradycyjnych systemów zamknięć elementy blokujące we wkładce są przesuwane przez wyfrezowane na kluczu krzywe. Łącznie 12 niesprężynujących, masywnych elementów blokujących jest ustawianych w określonych pozycjach.
Wymuszone sterowanie sześcioma krzywymi na kluczu jest weryfikowane za pomocą dwóch listew bocznych. Dzięki krzyżującym się krzywym manipulacja wkładki jest praktycznie niemożliwa.

Ochrona patentowa oraz zabezpieczenie przed rozwierceniem oznacza osiągnięcie przez 4KS najwyższej klasy bezpieczeństwa wg EN-1303:2015.
Więcej na: www.evva.pl

 

GDE Polska

VKH-1I-VNWT – uniwersalny wideodomofon firmy MAZi

VKH-1I-VNWT to kompletny jednoabonentowy zestaw wideomofonowy składający się ze stacji bramowej pozwalającej na montaż natynkowy, karty Mifare, monitora 7”, switcha z 4 portami PoE i 2 portami uplink, puszki natynkowej oraz karty SD 16GB. Zestaw jest jednym z elementów wideodomofonów MAZi, gdzie dostępne są także wideodomofony modularne oraz dwuprzewodowe.

Zestaw bazuje na technologii IP, pozwala na stosowanie mieszanych połączeń LAN oraz Wi-Fi, jest zasilany ze switcha PoE lub zasilacza 12 V DC. Możliwe jest połączenie stacji bramowej z monitorem za pomocą Wi-Fi – przydatne wtedy, gdy brakuje połączenia przewodowego.

Stacja ma dwa wyjścia przekaźnikowe do sterowanie bramą i furtką, 4 wejścia alarmowe, Wi-Fi, czytnik Mifare, kamerę 2-Mpix. Możliwe jest dodanie kolejnych monitorów i stacji bramowych, a czytnik Mifare pozwala na wygodne otwieranie furtki lub bramy brelokiem lub kartą. System jest kompatybilny z aplikacją smartfonową
CTR-MAZi stosowaną w systemach monitoringu MAZi.

Systemy wideodomofonowe MAZi pozwalają na integrację z systemami CCTV, SSWiN oraz KD. Ciekawymi funkcjami są podgląd kamer IP oraz funkcja centralki alarmowej korzystająca z 8 wejść alarmowych w monitorze. Dodatkowym atutem są wyjścia przekaźnikowe w monitorze, których zastosowanie ogranicza tylko inwencja użytkownika. Istnieje możliwość rejestracji obrazu ze stacji bramowej na rejestratorze.

Wyłącznym dystrybutorem firmy MAZi jest GDE Polska.
Więcej na: www.gde.pl

 

Hikvision

Szeroka oferta kamer termowizyjnych

Oferta kamer termowizyjnych firmy Hikvision podzielona jest na dwie grupy: kamery dystrybucyjne oraz kamery projektowe.

Kamery dystrybucyjne są przeznaczone do montażu w różnego rodzaju obiektach – od domów jednorodzinnych po hale magazynowe i fabryki. Przykładem takiej kamery jest model DS-2TD2628-3/QA, który cechuje się wysoką rozdzielczością obiektywu termowizyjnego (256×192 pikseli), szerokim kątem widzenia (50° dla termowizji) oraz stałoogniskowym obiektywem o rozdzielczości 4 Mpix z oświetlaczem podczerwieni do 30 m.

Przykładem kamery projektowej jest model DS-2TD95C8-300ZK2FL/W, który znakomicie sprawdzi się m.in. w ochronie granic oraz w systemach monitoringu miejskiego. Model ten cechuje się przede wszystkim bardzo wysoką rozdzielczością obiektywu termowizyjnego (aż 1280×1024 pikseli), zmiennoogniskowym obiektywem termowizyjnym z 10-krotnym zoomem optycznym (o kącie widzenia od 28,7° do 2,9°) oraz zmiennoogniskowym obiektywem o rozdzielczości 2 Mpix z 100-krotnym zoomem optycznym oraz z laserowym oświetlaczem podczerwieni o zasięgu aż 3 km. Kamera ta umożliwia również detekcję pożaru już w rozmiarze 1×1 m z odległości ponad 12 km.

W obu przypadkach kamery wyposażono w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które pozwalają na detekcję pożaru, realizację ochrony perymetrycznej (obwodowej) oraz pomiar temperatury w skonfigurowanych punktach, liniach oraz obszarach. Dodatkowe obiektywy światła widzialnego pozwolą na wideoweryfikację alarmów oraz rejestrację szczegółów, co jest niezwykle ważne w przypadku ochrony perymetrycznej oraz detekcji pożarów.
Więcej na: www.hikvision.com/pl

 

Linc Polska

Czytelny obraz z analizą zdarzeń nawet w nocy!

Najnowsze kamery Honeywell serii 35 to odpowiedź na rosnące wymagania rynku. Zapewniają wyjątkowo dobry obraz nawet w warunkach słabego oświetlenia, a zastosowany oświetlacz podczerwieni pozwala na skuteczną obserwację zarówno w dzień, jak i w nocy.

Seria Honeywell 35 obejmuje modele stałe i obrotowe (PTZ) z szeroką gamą obudów i opcji montażu. Kamery są wyposażone w stałe obiektywy i motozoom oraz oferują rozdzielczość od 2 do 8 Mpix. Inteligentna analiza obrazu wspierana AI skutecznie rozróżnia ludzi i pojazdy, ograniczając nieuzasadnione alarmy, co stanowi kolejny atut wymienionych kamer. Dodatkowe funkcje, takie jak WDR 120 dB, redukcja szumów 2D/3D czy smart IR zapewniają wyraźny obraz zarówno w dzień, jak i w nocy.

Seria 35 została tak zaprojektowana, aby umożliwić elastyczną integrację kamer z rozwiązaniami już pracującymi w obiekcie poprzez ONVIF Profile S, G czy T, dzięki czemu jest w stanie sprostać najróżniejszym wymaganiom klientów. Połączenie z innymi systemami umożliwiają też dodatkowe wejścia i wyjścia audio.
Kamery serii 35 firmy Honeywell są w pełni zgodne z NDAA – amerykańską ustawą definiującą politykę bezpieczeństwa USA.

Seria 35 to przystępne cenowo kamery, które idealnie sprawdzą się w małych i średnich obiektach, gdzie stosunek ceny do jakości jest kluczowym aspektem przy wyborze rozwiązania do ochrony.
Więcej na: www.linc.pl

 

Nedap Security Management

System kontroli dostępu AEOS
zintegrowany z bezprzewodowymi zamkami iLOQ

iLOQ to wiodący w branży innowator opatentowanej technologii bezbateryjnych zamków bezprzewodowych. Firma oferuje samodzielnie zasilane zamki oraz rozwiązania przeznaczone do zarządzania mobilnym dostępem za pomocą technologii NFC.

iLOQ oferuje elektroniczne zamki niewymagające używania baterii, co pozwala na zastosowanie tych urządzeń w miejscach, gdzie dostęp do stałego źródła zasilania nie jest możliwy.

Integracja między AEOS i iLOQ pozwala użytkownikom końcowym kontrolować np. klucze mobilne z iLOQ w AEOS. W systemie AEOS można wykonać wszystkie czynności związane z autoryzacją, np. wysyłanie klucza mobilnego, edytowanie praw dostępu, dostosowywanie czasu lub zwracanie kluczy.
Więcej na: www.nedapsecurity.com/pl/pl

 

Schrack Seconet Polska

Visocall Mobile – elastyczna komunikacja, mniej stresu

Visocall Mobile jest aplikacją dostępną na telefony typu smartphone. Produkt jest nowoczesnym rozwiązaniem komunikacyjnym pozwalającym na łatwą poprawę jakości procesu opieki każdej placówki medycznej.

Głównym celem tej aplikacji jest ułatwienie pracy wszystkim osobom zaangażowanym w opiekę nad pacjentem. Realizowane jest to poprzez szereg praktycznych funkcji, takich jak:
Powiadomienia push – niezależnie od lokalizacji każdy użytkownik systemu jest informowany o wszystkich zdarzeniach, które wystąpiły w systemie, wraz ze szczegółowym opisem miejsca ich wystąpienia.
Bezpośrednia komunikacja głosowa – personel może odpowiedzieć na odebrane zdarzenie przez połączenie głosowe z osobą, która wygenerowała alarm, lub zdalnie zaakceptować przywołanie, zapalając odpowiednią lampkę nad drzwiami danego pomieszczenia. Dodatkowo aplikacja umożliwia nawiązania połączenia głosowego z dowolnym urządzeniem w systemie.
Lista pomieszczeń – z opisami i ikoną obecności personelu. Z poziomu tej listy można zmienić priorytet łóżka pacjenta lub nawiązać bezpośrednią komunikację głosową z dowolnym łóżkiem/pomieszczeniem.
Lista przywołań i usterek – w tym alarmów z systemów zintegrowanych, np. z SSP. Ponadto aplikacja ma dedykowaną zakładkę usterek systemu.
Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi iOS i Android.

Aplikacja Visocall Mobile jest doskonałym uzupełnieniem systemu Visocall IP.
Więcej na: www.schrack-seconet.com/pl

 

TP-Link

TP-Link VIGI C250 – kopułkowa kamera IP, IK10 i IP67

VIGI C250 to kamera sieciowa, która generuje obraz w rozdzielczości 5 Mpix. Wbudowane diody LED zapewniają kolorowy obraz także w całkowitej ciemności.

Urządzenie zostało wyposażone w wodoodporną i pyłoszczelną obudowę o stopniu ochrony IP67, dzięki czemu jest odporne na warunki atmosferyczne. Stopień wytrzymałości mechanicznej IK10 chroni kamerę przed aktami wandalizmu, zapewniając nieprzerwany monitoring w dowolnym miejscu.

Funkcja detekcji smart wykrywa osoby oraz pojazdy, ruch, przekroczenie linii, wtargnięcie na obszar, zabrania lub porzucenia obiektu czy sabotaż kamery. Do skorzystania z tej funkcji nie jest wymagany rejestrator VIGI. Urządzenie wykorzystuje kompresję H.265+, co zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości obrazu.

VIGI C250 może być zasilana za pomocą zasilacza 12 V lub – dla łatwiejszego montażu – również kablem Ethernet (PoE). Kamera o rozdzielczości 5 Mpix występuje w dwóch wariantach: z obiektywem o ogniskowej 4 lub 2,8 mm.

Dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android kamerami z tej serii można w prosty sposób zarządzać z poziomu smartfona. Systemem do monitoringu VIGI można też zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania na komputer oraz rejestrator NVR.

Wszystkie urządzenia z serii TP-Link VIGI są zgodne ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracują z kamerami i rejestratorami różnych producentów i umożliwiają stworzenie kompleksowego systemu monitoringu. Kamera VIGI C250 została objęta 3-letnią gwarancją producenta.
Więcej na: www.tp-link.com/pl

 

ZKTeco

Terminale SpeedFace-V3L firmy ZKTeco

Firma ZKTeco wprowadziła na rynek kolejną serię terminali kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Oparte na systemie Linux hybrydowo-biometryczne autonomiczne terminale serii SpeedFace-V3L to rozwiązania integrujące szereg metod uwierzytelniania.

Wszystkie terminale wyposażono w funkcję rozpoznawania twarzy w świetle widzialnym z regulowaną czułością, a każdy z serii w inne dodatkowe czytniki:

  • SpeedFace-V3L w czytnik rozpoznawania twarzy i linii papilarnych,
  • SpeedFace-V3L [RFID] w czytnik rozpoznawania twarzy i czytnik RFID,
  • SpeedFace-V3L [QR] w czytnik rozpoznawania twarzy i czytnik kodów QR.

Seria ta jest również wyposażona w zaawansowany algorytm uodporniający terminale na fałszowanie obrazu podczas rozpoznawania twarzy, w tym przez podstawianie zdjęć czy filmów. Wszystkie terminale są zamknięte w szczelnej, odpornej na kurz i wodę obudowie (IP65) i wyposażone w dotykowy wielofunkcyjny wyświetlacz o przekątnej 2,4”. Mają wbudowany serwer internetowy do konfiguracji systemu i pojemną pamięć umożliwiającą przechowywanie 500 wzorców twarzy, 3000 wzorców linii papilarnych, 3000 kart RFID oraz 200 tys. rekordów zdarzeń.

Szereg podstawowych funkcji kontroli dostępu uzupełniono o takie funkcje, jak AntiPassback i Multiple AntiPassback, tworzenie grup i poziomów dostępu, wpisywanie świąt itp. Seria SpeedFace-V3L jest kompatybilna z oprogramowaniem ZKBio Access oraz aplikacją mobilną.
Więcej na: https://zkteco.eu/