Strona główna Rynek SECURITY Securex 2018 – kierunek: SMART CITY

Securex 2018 – kierunek: SMART CITY

W ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. konferencja SMART CITY – CONF EXPO. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście.

E-administracja i nowoczesne technologie dla mieszkańców
Konferencja Smart City  Conf – Expo będzie traktować o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie mieszkańcom, realizowanych  poprzez narzędzia e-administracji oraz o innowacyjnych produktach technologicznych. Jest przygotowana z myślą o przedstawicielach samorządów, świata nauki i biznesu.
Prelegenci zaprezentują uczestnikom szeroki wachlarz tematów w tym zakresie oraz kwestie dotyczące wykorzystywania zasobów treści i danych na użytek mieszkańców, poprawy jakości usług publicznych oraz znaczenia cyfryzacji w zarządzaniu miastem.

Zostaną zaprezentowane także teoretyczne podstawy budowy inteligentnych miast poparte badaniami naukowymi, które wskazują kierunki rozwoju smart city, a także projekty i produkty dedykowane dla nich. Pozwoli to pokazać, w jak wielu obszarach oferta producentów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne może odpowiadać na realne zapotrzebowanie mieszkańców miast. To promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług i technologii pomagających stworzyć inteligentne miasto.

Stolica Wielkopolski gospodarzem konferencji
Miasto Poznań – gospodarz konferencji – od kilku lat realizuje projekt Smart City Poznań. To inicjatywa promująca nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Już teraz Poznań ma wiele rozwiązań, które czynią życie w mieście łatwiejszym. Przez internet poznaniacy mogą np. załatwić sprawy dotyczące rejestracji samochodu, podatku od nieruchomości czy zarezerwować wizytę w urzędzie na konkretną godzinę unikając w ten sposób stania w kolejkach. Miejskie serwisy umożliwiają też np. zgłoszenie interwencji straży miejskiej czy wyszukanie grobu na poznańskich cmentarzach. W tramwajach i autobusach są hotspoty i plakaty z kodem QR umożliwiającym bezpłatne pobranie audiobooków. Ważnym udogodnieniem jest też mapa cyfrowa, na której ostatnio np. udostępniono dane dotyczące wolnych miejsc na parkingach. Otwarte API z kolei umożliwia wszystkim zainteresowanym tworzenie własnych aplikacji, korzystając z danych pochodzących z portalu miejskiego.

Na konferencję obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: www.securex.pl. Zabezpiecz biznes, wiedzę, umiejętności, emocje.