Strona główna Bezpieczne miasto Smart City Expo Poland – targi nowoczesnych technologii miejskich

Smart City Expo Poland – targi nowoczesnych technologii miejskich

W dniach 3 – 4 czerwca 2020 roku w Łodzi odbędzie się II edycja targów nowoczesnych technologii miejskich Smart City Expo Poland. Partnerami targów są m.in.: First Data S.A., Emitel S.A., Dell Technologies oraz Deloitte Polska – Partner merytoryczny konferencji targowej.

Już pierwsza edycja targów w czerwcu 2019 roku wzbudziła olbrzymie zainteresowanie zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W targach oraz towarzyszącej im konferencji wzięli udział najwięksi producenci technologii i dostawcy usług ze wszystkich branż działających w sektorze Smart City. Organizatorzy zapewniają, iż minimalna liczba wystawców na 2020 rok to 60 starannie dobranych firm, a w konferencji targowej weźmie udział około 30 prelegentów.

Tegoroczną nowością będzie strefa Smart Building Expo. Jak wyjaśnia dyrektor targów Piotr Łyżeń: „Wielu osobom tematyka Smart City nadal kojarzy się z inwestycjami samorządowymi, dlatego właśnie postanowiliśmy niejako uzupełnić naszą ofertę, aby jej odbiór zarówno przez wystawców, jak i odwiedzających był czytelny. Tak właśnie narodził się pomysł zorganizowania w dacie targów Smart City Expo Poland drugiego wydarzenia dedykowanego stricte inwestorom komercyjnym – Smart Building Expo. Tego typu synergia dwóch wydarzeń pozwoli nam objąć pełen zakres „smart” technologii przeznaczonych dla miast.

Odwiedzającymi targi Smart City Expo Poland będą podobnie jak w 2019 roku decydenci bezpośrednio odpowiedzialni za inwestycje w miastach: Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie, kierownicy wydziałów inwestycyjnych urzędów miast i gmin, przedstawiciele kadry zarządzającej spółek komunalnych, a także architekci, urbaniści, przedstawiciele sektora energetycznego.

Podobnie jak podczas I edycji, także w 2020 roku wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora: https://www.smartcityexpo.pl/rejestracja