Strona główna Bezpieczne miasto Inteligentne miasta nie tylko dla największych, czyli X Smart City Forum

[Zapowiedź] Inteligentne miasta nie tylko dla największych, czyli X Smart City Forum

Dziesiąta – jubileuszowa edycja Smart City Forum odbędzie się 18 i 19 września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Kongres już od pięciu lat zrzesza przedstawicieli administracji publicznej, sektora dostawców innowacyjnych usług oraz ekspertów w dziedzinie Smart City.

Inteligentne miasta są przyszłością współczesnych aglomeracji. Pojęcie smart city pojawia się w debacie publicznej już od dawna, jednak jego znaczenie zmienia się razem z postępem technologicznym i trendami społecznymi. Nowa generacja miast nie skupia się tylko na rozwoju nowych technologii, ale także na potrzebach mieszkańców i ich roli w miastach przyszłości.

Zbliżająca się dziesiąta edycja Smart City Forum jest odpowiedzią na ewolucje inteligentnych miast w Polsce. Podczas dwóch dni kongresu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kwestii smart city. Agenda wydarzenia została zbudowana tak, aby przekazać ideę smart city do wszystkich ośrodków miejskich i umożliwić im zarządzanie miastami w sposób ekologiczny, nowoczesny, efektywny, a zarazem oszczędny, niezależnie od rozmiaru czy liczby mieszkańców. Pokazane zostaną sposoby implementacji strategii smart city, które można adaptować do lokalnej specyfiki i skali. Debaty z udziałem przedstawicieli administracji samorządowej, ekspertów i przedstawicielami biznesu przybliżą aktualne wyzwania oraz sukcesy poszczególnych miast. Prelegenci przedstawią także praktyczne strategie oraz rozwiązania w postaci praktycznych case studies. Poszczególne tematy zostaną rozwinięte podczas dynamicznej sesji round tables. Dyskusje prowadzone w wąskim gronie z udziałem ekspertów stanowią doskonałą okazję do networkingu.

Wydarzenie jest platformą wymiany doświadczeń, prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu smart city oraz sposobów implementacji i dobrych praktyk. Agenda wydarzenia została skonstruowana przez Radę Programową pod przewodnictwem Macieja Bluja, eksperta w dziedzinie rozwiązań smart city, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia w latach 2007 – 2018. W dyskusjach uczestniczyli m.in.:
● Wojciech Jeszka, Prezes Zarządu, Akcelerator Inteligentnych Miast
● Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
● Kordian Kolbiarz, Burmistrz Miasta Nysy
● Jerzy Muzyk, Wiceprezydent Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju
● Paweł Pisarczyk, CEO, Atende Software
● Artur Szymczyk Wiceprezydent Miasta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju
● Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna

Smart City Forum to platforma spotkań między biznesem i samorządami. Mamy tutaj reprezentantów start-upów, dużych firm, dużych miast, małych i średnich firm -wszystkich uczestników czegoś, co nazywamy smart city. Jest to idea, która dopiero nabiera rozpędu, wymaga wsparcia, promocji, networkingu i tłumaczenia. Smart City Forum jest świetnym miejscem do tego, żeby ci wszyscy ludzie się spotkali, wyjaśnili sobie, jak rozumieją tę ideę i zastanowili się, co mogą zrobić wspólnie – mówi Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju.

Kongres jest realizowany przez MMC Polska, organizatora kongresów, konferencji, warsztatów i szkoleń biznesowych dla specjalistów, kadry menadżerskiej oraz zarządów firm. Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć na: www.smartcityforum.pl oraz profilach społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.