Strona główna Rynek SECURITY Targi SICUREZZA 2017: większe, ciekawsze, bardziej międzynarodowe

[Zapowiedź] Targi SICUREZZA 2017: większe, ciekawsze, bardziej międzynarodowe

Trzy hale wystawiennicze, ponad 450 wystawców, bogaty program ponad 100 szkoleń i warsztatów – kolejna edycja targów SICUREZZA odbędzie się w dniach 15 – 17 listopada w Mediolanie. Czasopismo „a&s Polska” jest oficjalnym patronem medialnym targów.

Sicurezza 35 lat buduje swoją pozycję na światowym rynku security, przekształcając się z tradycyjnej imprezy targowej w globalne wydarzenie napędzające dyskusję o przyszłości branży i umożliwiające zdobycie wartościowych kontaktów.

Wymiar biznesowy
Rynek security we Włoszech rozwija się dynamicznie – całkowite obroty w tym sektorze wzrosły do 2,2 mld euro w roku 2016. Rynkiem włoskim coraz bardziej interesują się rynki światowe – na najbliższych targach Sicurezza swoje produkty zaprezentuje o 26% więcej wystawców zagranicznych niż w poprzedniej edycji. W tym roku co szósty wystawca będzie spoza Włoch. Z myślą o nich organizator uruchomił platformę My Matching, która umożliwia zaplanowanie spotkania wystawcy z potencjalnym klientem jeszcze przed rozpoczęciem imprezy.

Wymiar edukacyjny
Inżynierowie i instalatorzy systemów zabezpieczeń mają stały kontakt z firmami, menedżerami projektów i użytkownikami końcowymi. Instalator musi wobec tego przyjmować rolę „konsultanta”, pośrednika między klientem a producentem. Powinien więc umieć przedstawić paletę możliwych rozwiązań i doradzić najlepsze. Dlatego jest ważne, by klient miał do niego zaufanie, które można zbudować jedynie na solidnej wiedzy i kompetencjach.

Rozbudowany program szkoleniowy podczas targów obejmuje ponad 100 spotkań w ciągu trzech dni, koncentrujących się na najważniejszych i najbardziej aktualnych tematach branży. Będzie więc mowa m.in. o regulacjach dotyczących prywatności i ich wpływie na pracę specjalistów, ochronie i zarządzaniu danymi, inteligentnym mieście, przeciwdziałaniu terroryzmowi, nowych normach dotyczących kwalifikacji zawodowych, rozwiązaniach Internetu Rzeczy w zastosowaniu security, wykorzystaniu sztucznej inteligencji w zabezpieczeniach czy o roli zabezpieczeń w projektowaniu budynków.

Podczas targów będą także zorganizowane specjalne strefy dedykowane najważniejszym trendom w branży security. Powstanie wioska poświęcona technologiom informatycznym oraz najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa systemów dozoru wizyjnego i Internetu Rzeczy. Ponadto największe włoskie i międzynarodowe firmy oraz szkoły sterowania UAV będą prezentować pracę dronów w specjalnie przygotowanej strefie ekspozycyjnej. Będzie można zapoznać się z modelami wykorzystywanymi do interwencji ratowniczych przez organy ścigania, policję, firmy ochroniarskie, straż pożarną czy Włoski Czerwony Krzyż w obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Odrębna strefa powstanie dla rozwiązań systemów zabezpieczeń w handlu – tu planowane są dyskusje przedstawicieli sektora retail z producentami technologii security na temat dostosowania rozwiązań do potrzeb odbiorców.

Imprezy towarzyszące
Targom SICUREZZA będą towarzyszyły dwie imprezy: Smart Building Expo oraz ITASSICURA. Pierwsza z nich będzie okazją do przedstawienia koncepcji inteligentnego budynku i zapewni obszerny przegląd oferty z zakresu m.in. okablowania, Internetu Rzeczy, standardów integracji, systemów audio-wideo oraz digital signage. Impreza zajmie część hali nr 3 i będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających targi SICUREZZA.

Równolegle odbędzie się dwudniowe wydarzenie dla specjalistów z branży ubezpieczeniowej. Sektor ten, który coraz częściej i bliżej współpracuje z branżą zabezpieczeń, przeżywa obecnie okres transformacji, wpływając na branżę security. Celem ITASSICURA jest zatem umożliwienie ubezpieczycielom spotkania z rynkiem security i nawiązania bliższych kontaktów.

Informacje organizacyjne
Bilet na targi SICUREZZA można zarezerwować i kupić online. Pozwoli to na ominięcie kolejek do wejścia i skorzystanie ze specjalnej Fast Line. Bilety kupione online są także tańsze – zamiast 15 euro kosztują 8 euro. Istnieje także możliwość rezerwacji biletu online i jego zakupu na miejscu – w tym przypadku cena wynosi 10 euro.
Dla wystawców i odwiedzających targi SICUREZZA pracuje także MiCodmc, oficjalna agencja podróży Fiera Milano, która pomoże w zorganizowaniu pobytu w Mediolanie.