#Sygnalizacja włamania i napadu

Wytyczne 2N dotyczące automatyki domowej

W październiku br. firma badawcza ResearchAndMarkets opublikowała raport na temat rynku inteligentnej automatyki domowej. Przewiduje się, że do 2028 r. osiągnie on globalnie wartość 187,8 mld USD, ze średnioroczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 15,2%. Część tego wzrostu będzie pochodzić od systemów automatyki domowej rozszerzonych o kontrolę dostępu. Ten trend zaczyna być widoczny w wielu krajach na całym świecie.

Uwzględniając tendencję wzrostową, a także z okazji „Europejskiego miesiąca cyberbezpieczeństwa 2022”, firma 2N – światowy lider w dziedzinie systemów kontroli dostępu IP – wydała wytyczne mające na celu pomoc integratorom i instalatorom, którzy rozważają włączenie urządzeń kontroli dostępu do systemów automatyki domowej swoich klientów.

Wytyczne 2N dotyczące integracji technologii kontroli dostępu z systemami automatyki domowej

1. Należy pamiętać o pełnym zakresie dostępnych korzyści w kwestii bezpieczeństwa

Wielu właścicielom domów, którzy chcą przenieść swój system zabezpieczeń na wyższy poziom, integracja kontroli dostępu z systemem automatyki domu może dać dokładnie to, czego szukają.

Wyobraźmy sobie np., że włamywacz krąży wokół posesji i dzwoni domofonem, aby sprawdzić czy w domu są domownicy. Dzięki interkomowi IP możemy odbierać połączenia na smartfonie. Możemy zobaczyć włamywacza i porozmawiać z nim, a jeśli chcemy – możemy również udawać, że jesteśmy w domu.

Podłączenie interkomu do systemu automatyki domowej oznacza, że możemy pójść krok dalej, podejmując działania w czasie rzeczywistym, np. poprzez zdalne włączenie świateł w wybranych częściach domu. W większości przypadków to wystarczy, by odwieść włamywacza od złych zamiarów.

2. Warto rozważyć wszystkie udogodnienia, jakie może zaoferować kontrola dostępu

Integracja takich produktów, jak 2N® Indoor
Touch 2.0 z systemami automatyki domowej, np. firm Crestron, GIRA, Basalte, LOXONE oraz innych stosujących standardy KNX, może przekształcić je w centralny panel sterowania, regulujący wszystko, począwszy od oświetlenia, klimatyzacji i systemu audio, a skończywszy na bramie garażowej i systemie nawadniania trawnika.

Ponadto podłączenie interkomów IP do systemów smart home może np. ułatwić dostawy przesyłek, gdy właściciel znajduje się poza domem. Korzystając ze zdalnego sterowania drzwiami, można za pośrednictwem aplikacji otworzyć bramę kurierowi, a nawet zaprogramować system tak, aby z interkomu odtwarzany był spersonalizowany komunikat powitalny. Następnie można przełączyć się w aplikacji do strumienia z zewnętrznej kamery IP i upewnić się, że kurier umieści przesyłkę we właściwym miejscu.

3. Zdalne zarządzanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Klienci automatyki domowej zazwyczaj cenią sobie możliwość dodawania nowych, niezwykłych funkcji do swoich inteligentnych domów. Opcje zdalnego zarządzania, takie jak platforma w chmurze My2N, mogą tu naprawdę wiele zmienić, umożliwiając integratorom skuteczniejszą obsługę klientów, dzięki czemu oszczędzają oni zarówno czas, jak i pieniądze.

4. Priorytetowe podejście do  cyberbezpieczeństwa urządzeń kontroli dostępu

Cyberbezpieczeństwo jest oczywiście tak samo ważne, jak bezpieczeństwo fizyczne.

2N TELEKOMUNIKACE
Pod Vinicí 20, 143 01 Praha 4
Czech Republic
www.2n.com

Wytyczne 2N dotyczące automatyki domowej

Pod ziemią może być bezpieczniej

Wytyczne 2N dotyczące automatyki domowej

Innowacyjne rozwiązania biometryczne

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.