#Bezpieczeństwo biznesu #Telewizja dozorowa

BCS w czasie pandemii!

Nasze życie diametralnie zmieniło się w czasach pandemii COVID-19 wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2. Każdy z nas doświadcza tego na swój sposób i na co dzień mierzy się z ograniczeniami mającymi złagodzić rozwój epidemii. Wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Branża security, która – co naturalne – do tej pory kojarzyła się głównie z szeroko pojętym zabezpieczaniem obiektów, może okazać się bardzo pomocna przy zmniejszaniu zagrożenia zakażenia wirusem oraz wskazywania osób potencjalnie chorych.
Na wszystkie rozwiązania na rynku zabezpieczeń trzeba teraz spojrzeć pod nieco innym kątem, a ich potencjał i możliwości zaadaptować do walki z COVID-19. W ofercie BCS takie rozwiązania są dostępne od ręki. Są to m.in. kamery termowizyjne do pomiaru temperatury ciała, kamery zliczające osoby w danym obszarze oraz systemy do identyfikacji twarzy.

Kamery termowizyjne, kojarzone do tej pory z zastosowaniami militarnymi, obecnie wchodzą w skład systemu do pomiaru temperatury ciała. Stanowią idealny środek prewencyjny i ostrzegawczy, wskazując osoby z podwyższoną temperaturą, które potencjalnie mogą być nosicielami koronawirusa SARS-CoV-2.

Nowa seria kamer AI z najnowszą wersją oprogramowania z rozbudowaną funkcją zliczania osób w połączeniu z rejestratorami BCS-NVR-4K-III pozwala na monitorowanie do 4 wejść, jednocześnie sumując liczbę osób wchodzących i wychodzących. System nadzoruje również liczbę osób przebywających wewnątrz pomieszczenia z możliwością uruchomienia alarmu po przekroczeniu dopuszczalnej ustawionej wartości.

Bezdotykowa kontrola dostępu może się odbywać za pomocą funkcji identyfikacji twarzy dostępnej w rejestratorach BCS-NVR-AI. Urządzenia te identyfikują osoby pojawiające się przed kamerą na podstawie porównania obrazu twarzy z bazą danych i przy zintegrowaniu z kontrolą przejścia mogą udzielać dostępu. Wykorzystując najnowsze oprogramowanie, rejestrator potrafi również wykryć osobę, która nie nosi maseczki ochronnej, stwarzając tym samym zagrożenie dla społeczności.

Ze względu na ograniczenia w organizowaniu imprez masowych i szkoleń firmowych wiele organizacji przenosi tego typu inicjatywy do Internetu. Do tego celu można również wykorzystać kamery telewizji dozorowej, np. kamery BCS Line z możliwością bezpośredniego prowadzenia transmisji „na żywo” w serwisie YouTube. Jest to możliwe dzięki protokołowi RTMP wykorzystywanemu do prowadzenia tego typu transmisji, obsługiwanemu przez kamery BCS Line.

BCS
www.bcscctv.pl

BCS w czasie pandemii!

Nowe rozdanie

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.