Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Genetec pomaga identyfikować ryzyko zakażenia

Genetec pomaga identyfikować ryzyko zakażenia

Centrum kongresowe McCormick Place w Chicago

Genetec udostępnia funkcję systemu kontroli dostępu, która pomoże w identyfikacji osób narażonych na kontakt z zanieczyszczeniami lub osobami zakażonymi. „Raport o możliwości kontaktu z osobą zakażoną lub zanieczyszczeniami” jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich klientów systemu kontroli dostępu Synergis™ firmy Genetec.

Genetec, globalny dostawca technologii zunifikowanych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, poinformował o udostępnieniu nowej funkcji raportowania w systemie kontroli dostępu Security Center Synergis™, który ma pomóc organizacjom znaleźć wszystkie osoby, które przeszły przez drzwi pomieszczenia w pobliżu osoby uznanej za zakażoną. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że mogła ona skazić powierzchnię drzwi lub klamki, których dotykała, a nawet spowodować, że w wydychanym powietrzu w pobliżu przejścia pojawia się wirusy. Raport pomaga zidentyfikować osoby, które są narażone na większe ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami lub osobami zakażonymi. Ta funkcja będzie też przydatna klientom, którzy mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi. Jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów systemu kontroli dostępu Security Center Synergis™.

Funkcja raportowania opracowana na zlecenie McCormick Place w Chicago, największego centrum kongresowego w Ameryce Północnej, zestawia informacje na temat kontaktu zakażonej osoby z innymi pracownikami i zarejestrowanymi gośćmi na podstawie danych z systemu kontroli dostępu. W oparciu na tych danych szybko powstaje raport dotyczący tego zdarzenia występującego w określonym czasie, aby wskazać osoby, które są narażone na ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami lub osobami zakażonymi. Umożliwi to firmom zidentyfikowanie osób potencjalnie zainfekowanych i podjęcie niezbędnych środków zgodnie z procedurami i przepisami BHP.

Dzięki Synergis każda organizacja może sporządzić szczegółowy raport dotyczący poziomu zakażenia pracowników i osób odwiedzających, wykorzystując w tym celu  dane systemu kontroli dostępu – powiedział Thibaut Louvet, dyrektor grupy produktów, kontroli dostępu w Genetec. – System został oparty na założeniu, że jeśli  przez te same drzwi w krótkim czasie przeszły osoby, z których np. jedna jest zarażona wirusem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że miały one kontakt z potencjalnym ryzykiem choroby. Ta analiza może być przydatna organizacjom, które chcą korzystać z już zaimplementowanej technologii, aby lepiej chronić pracowników, osoby odwiedzające i całą społeczność.

Naszym priorytetem jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa gościom oraz pracownikom, dlatego musimy być przygotowani na każdą ewentualność – podkreślił Brett Zelnio, koordynator ds. systemów bezpieczeństwa McCormick Place.  – W walce z wirusami, które mogą łatwo rozprzestrzeniać się poprzez powierzchnie lub bliskość chorych osób, ta wiedza jest naszą najlepszą obroną. Możliwość korzystania z technologii w celu zapewnienia tych dodatkowych, jakże cennych danych dostępnych za pośrednictwem już funkcjonującego systemu jest nowym  kluczowym narzędziem.

Tylko około połowy funkcji Security Center jest wynikiem planowania Genetec, która technologia będzie przydatna naszym klientom, pozostałe wiążą się z życzeniami dotyczącymi bieżących potrzeb. Tym sposobem tworzą innowacyjne formy korzystania z systemu i sugerują pomysły na przydatne funkcje. Przykładem jest raport na temat możliwości kontaktu z osobą zakażoną lub zanieczyszczeniami – wyjaśnił Pierre Racz, prezes Genetec Inc. – I tak na przykład pracownik personelu technicznego jednego z naszych klientów z sektora infrastruktury publicznej poprosił o raport w sprawie kontaktu z osobą zakażoną lub zanieczyszczeniami. Jesteśmy pod wrażeniem użyteczności i genialnej prostoty tego pomysłu, dlatego szybko go wdrożyliśmy.

Klienci Synergis, którzy chcą dowiedzieć się więcej o raporcie na temat zakażenia i zanieczyszczenia, mogą przejść do portalu klienta Genetec Customer Portal lub skontaktować się e-mailem: sales@genetec.com

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o otwartej architekturze, która łączy w sobie system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com