Kompleksowa ochrona obiektów biurowych
Zabezpieczenie obiektów biurowych przez wzgląd na ich intensywne użytkowanie jest wyzwaniem dla administratorów i służb dozorujących. Chcąc zapewnić ochronę na wysokim poziomie, jednocześnie ułatwiając proces zarządzania bezpieczeństwem, warto sięgnąć po dostępne na rynku rozwiązania, które można dopasować do potrzeb danego przedsięwzięcia. Czy są wśród nich produkty, które sprawdzą się w instytucjach wielooddziałowych?
W budynkach biurowych stosuje się elektroniczne systemy zabezpieczenia technicznego, takie jak: sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), kontroli dostępu (SKD) oraz sygnalizacji pożarowej (SSP). Firma SATEL produkuje urządzenia umożliwiające budowę każdego z ww. systemów, jednocześnie oferując integrację części z nich.
SSWiN i ich integracja
Zaawansowane centrale alarmowe z rodziny INTEGRA i INTEGRA Plus umożliwiają budowę systemów sygnalizacji włamania i napadu łączących funkcje bezpieczeństwa, kontroli dostępu, monitoringu zdarzeń i automatyki budynkowej.
Do zdalnego zarządzania warto wykorzystać INTEGRUM – narzędzie umożliwiające wygodny i przejrzysty nadzór nad bezpieczeństwem pojedynczych obiektów lub nawet całych ich sieci (także rozproszonych terytorialnie). Rozwiązanie to ułatwia i usprawnia procesy administracyjne, w tym zarządzanie globalną bazą użytkowników i nadzorowanie stanu wszystkich zintegrowanych instalacji alarmowych. Informacje zbierane są na bieżąco, dzięki czemu reakcja np. na alarmy czy awarie może mieć miejsce zaraz po ich wystąpieniu. Istotną cechą INTEGRUM jest skalowalność – w każdej chwili do systemu można dołączać kolejne centrale alarmowe.
Zaawansowana kontrola dostępu
ACCO NET to rozwiązanie przeznaczone zarówno dla podmiotów o zwartej strukturze (pojedynczy obiekt), jak i rozproszonych terytorialnie organizacji wielooddziałowych. System można wygodnie obsługiwać, wykorzystując aplikację ACCO Web dostępną poprzez przeglądarkę internetową, zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych, z dowolnego miejsca na świecie.
Rozbudowana funkcjonalność, zaawansowane metody kontroli dostępu oraz możliwość elastycznego budowania i rozbudowywania struktury systemu to niewątpliwe zalety ACCO NET.
Integracja SKD z SSWiN
Główną zaletą integracji ACCO NET z centralami serii INTEGRA i INTEGRA Plus jest możliwość efektywnego i wygodnego jednoczesnego sterowania obydwoma systemami (ich powiązanymi strefami). Przykładowo użytkownik, uzyskując dostęp do pomieszczenia, rozbroi czuwający tam system alarmowy. Analogicznie, załączając czuwanie SSWiN, można zablokować przejścia (zaryglować drzwi) przypisane do zintegrowanej strefy SKD. W ramach integracji operator systemu ACCO NET zyskuje dostęp do wspólnej listy zdarzeń, ma też wgląd w stan wejść i wyjść central alarmowych. W efekcie obsługa i nadzór nad współpracującymi ze sobą instalacjami zabezpieczeń są wygodniejsze, bardziej przejrzyste, a przede wszystkim niezwykle wydajne (również ekonomicznie).
Sygnalizacja zagrożenia pożarowego
W budynkach biurowych o nieskomplikowanym układzie pomieszczeń można wykorzystać CSP – konwencjonalny system sygnalizacji pożarowej spełniający wymagania europejskich norm EN 54.
Do central serii CSP-100 i CSP-200 można podłączyć szereg urządzeń sygnalizacji zagrożenia pożarowego, dzięki czemu system ten zapewnia skuteczne ostrzeganie o niebezpieczeństwie. Dostępne są także inne urządzenia niezbędne w SSP, takie jak ręczne ostrzegacze pożarowe (wewnętrzne i zewnętrzne), czujki dymu, ciepła oraz wielosensorowe.
SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl