Strona główna TOP50 Security NOWI GRACZE W RANKINGU – interesujące innowacyjne spółki zyskują przewagę

NOWI GRACZE W RANKINGU – interesujące innowacyjne spółki zyskują przewagę

William Pao,
Prasanth Aby Thomas
a&s International


Większość uczestników tegorocznego rankingu TOP 50 to znane marki, pojawiło się też kilka nowych firm, m.in. ACTi, Digital Barriers, AxxonSoft, Costar Technologies i Identiv.

Firma ACTi rozpoczęła działalność jako tradycyjny producent
urządzeń dozoru wizyjnego, ale z czasem na poważnie
zajęła się analityką, chcąc poszerzyć ofertę dla klientów,
przede wszystkim z segmentu handlu detalicznego.

Z kolei AxxonSoft to firma tworząca oprogramowanie umożliwiające pełną integrację z innymi systemami, takimi jak kontrola dostępu czy sygnalizacja pożarowa, oferująca klientom pełne bezpłatne wsparcie techniczne.

Firma Digital Barriers, która uplasowała się na drugiej pozycji pod względem najszybszego wzrostu, zawdzięcza sukces zaawansowanej technologii bezprzewodowego strumieniowego przesyłu obrazu wizyjnego, przeznaczonej do specjalnych wdrożeń w takich obszarach, jak kontrola granic.

Firma Costar natomiast jest znana z odpornych na wstrząsy urządzeń dozoru wizyjnego o wzmocnionej konstrukcji, często stosowanych w projektach administracji rządowej i wojskowych.

Identiv z kolei oferuje specjalistyczne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu dla instytucji administracji rządowej, wykorzystując doświadczenie przejętej firmy Hirsch.

W miarę wzrostu konkurencji w branży security wchodzenie w segmenty niszowe i oferowanie rozwiązań poszukiwanych przez takich użytkowników jest jednym ze sposobów do utrzymania rentowności oraz zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy w trudnej sytuacji rynkowej. Nowi uczestnicy rankingu właśnie takim podejściem zapewnili sobie przewagę konkurencyjną.

Zobacz wypowiedzi firm – nowych graczy na rynku