Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Nowość w sterowaniu systemami alarmowymi INTEGRA i VERSA

Nowość w sterowaniu systemami alarmowymi INTEGRA i VERSA

Manipulatory INT-TSH2 i INT-TSG2 są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: nowoczesnym białym i klasycznym czarnym

Poznaj nowe manipulatory z ekranem dotykowym


Wraz z postępującym rozwojem technologii zmieniają się oczekiwania inwestorów. Coraz częściej wybierają sprzęt umożliwiający wygodniejsze sterowanie wieloma funkcjami – zarówno bezpieczeństwa, jak i automatyki. Tak powstały manipulatory INT-TSH2 i INT-TSG2 z ekranami dotykowymi dla systemów INTEGRA oraz VERSA.

Mocne wnętrze

Szklany panel frontowy nie tylko nadaje manipulatorom elegancki wygląd. Chroni on pojemnościowy ekran przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami, by zachować precyzję dotyku, jaką daje nowy wyświetlacz. Dzięki niemu (a także nowemu oprogramowaniu) możliwe było wdrożenie funkcji obsługi gestów. By zapewnić płynność pracy urządzeń, zastosowany został procesor nowej generacji. Procesor INT-TSH2 jest ponad 2-krotnie szybszy w porównaniu z poprzednikiem (INT-TSH), a w przypadku INT-TSG2 nawet 4-krotnie szybszy (w porównaniu z INT-TSG). Slot karty pamięci microSD umożliwia wgranie własnych zdjęć (do fotoramki i motywów użytkownika), dźwięków powiadomień (tylko w przypadku INT-TSH2) oraz aktualizacji programowania. Pracując w systemie INTEGRA, manipulator obsługuje dodatkowe dwa programowalne wejścia przewodowe. Zastosowane w urządzeniach mechanizmy chronią je przed próbami sabotażu i sprawiają, że manipulatory spełniają wymogi branżowe na poziomie Grade 3.

Nowym interfejsem użytkownik może sterować za pomocą gestów, co znacznie ułatwia nawigację po menu

Proste projektowanie interfejsu

Interfejs manipulatorów INT-TSH2 oraz INT-TSG2 został zaprojektowany całkowicie na nowo, by zapewniać prostą obsługę systemów alarmowych i zintegrowanych z nimi instalacji automatyki budynkowej. Do projektowania nowego, trzypoziomowego interfejsu służy niezmiennie znany instalatorom program DLOADX. Do dyspozycji instalator ma aż 24 ekrany, na których łącznie może umieścić do 64 makropoleceń. Funkcje można rozmieścić tematycznie (np. sterowanie czy ogrzewanie razem) albo według pomieszczeń (wszystkie urządzenia działające w jednym pokoju, na jednym ekranie).

Na poziomie górnym znajduje się wygaszacz ekranu. Można na nim wyświetlić zegar cyfrowy, fotoramkę albo go wyłączyć. Wygaszacz można uzupełnić o ikony statusu poszczególnych wejść i wyjść czy o informacje o odczytywanych przez czujniki temperaturach.

Po przesunięciu ekranu wyświetlany jest „ekran główny”, wybierany dowolnie spośród wszystkich utworzonych ekranów. Funkcja prowadnic ułatwia równe rozmieszczenie ikon – do wyboru spośród 100. Każde makropolecenie czy ekran można zaznaczyć jako wymagający dodatkowej weryfikacji, czyli ponownego wpisania hasła użytkownika. Po zmianie stanu ikona może zmienić wygląd, dając użytkownikowi lepszy obraz aktualnego statusu danego urządzeń.

Nową funkcją jest widżet „Odsyłacz”. Po jego kliknięciu użytkownik zostaje przeniesiony na dowolny ekran wskazany przez niego i przypisany przez instalatora. Ułatwia to znacznie nawigację po menu, bez konieczności przewijania wielu ekranów. Nowością jest także możliwość wgrania (poprzez kartę SD) mapy obiektu. Zamiast projektować tradycyjne menu, ikony można rozmieścić na przygotowanej grafice – znacznie ułatwia to inwestorom sterowanie systemem.

Ikony odpowiadające funkcjom systemu możesz dowolnie umieścić na wgranej mapie. Pamiętaj, by na każdym ekranie dodać funkcję „Wstecz” – inaczej użytkownik nie będzie mógł powrócić do poprzedniego ekranu!

Program DLOADX służy także do prostej konfiguracji motywu graficznego interfejsu. Instalator może wybrać jeden z ponad 20 gotowych już motywów, różniących się tapetą, kolorem czcionki, ikon czy podświetlenia elementu. Może też zaprojektować autorski motyw na życzenie inwestora. Ekran manipulatorów wyświetla ponad 16 mln kolorów, dzięki temu barwy są niezwykle żywe i wyraziste, zapewniając dobrą jakość tapetom czy zdjęciom fotoramki.

Unowocześniony tryb serwisowy

Nowy interfejs nie pominął trybu serwisowego. Urządzenia i ich stan są wyświetlane w postaci przewijanej listy, dla wygody podzielonej na kategorie. Z tego miejsca można też wygodnie zaprogramować przyciski działającego w systemie pilota SATEL. Instalator może też wywołać tradycyjną klawiaturę, by zaprogramować system w znany już sobie sposób.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl