#Infrastruktura krytyczna #Telewizja dozorowa

Nowości Hikvision

Obiekty infrastruktury krytycznej są kluczowe dla funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki kraju, wymagają więc specjalnego, profesjonalnego zabezpieczenia. Podczas doboru odpowiednich systemów stawia się na niezawodność i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Hikvision oferuje najnowocześniejsze rozwiązania spełniające rozmaite potrzeby.

Hikvision Radar PTZ – nowość w ofercie marki

Na szczególną uwagę w ofercie Hikvision zasługuje nowa, 4-Mpiks. kamera PTZ serii iDS-2SR8xxx z 40-krotnym zoomem optycznym. To innowacyjne i przełomowe w swojej prostocie rozwiązanie jest dedykowane do monitoringu wizyjnego rozległych obszarów i zewnętrznej ochrony obwodowej. Nowa kamera wyróżnia się przede wszystkim doskonałą jakością obrazu dzięki zastosowaniu technologii Darkfighter, funkcji WDR o wartości 140 dB oraz oświetlacza IR oraz światła białego, który może pracować także w trybie stroboskopu, pełniąc funkcję odstraszającą potencjalnego intruza.

Zintegrowana w jednej obudowie z radarem mikrofalowym kamera nie wymaga skomplikowanej kalibracji, a jej konfiguracja jest znacznie uproszczona i bardziej intuicyjna. Pojedynczy interfejs sieciowy i jeden adres IP oznaczają łatwiejsze i tańsze okablowanie, a montaż nie różni się niczym od instalacji standardowej kamery PTZ.

Dzięki integracji z radarem udało się uzyskać niespotykaną dotąd dokładność i skuteczność śledzenia celów praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Deszcz, śnieg, wiatr, zamiecie i takie zjawiska, jak smog lub mgła, a nawet całkowita ciemność nie stanowią przeszkody dla skutecznej detekcji i śledzenia intruzów naruszających strefę alarmową. Antena radaru o kącie widzenia 90° potrafi wykryć i śledzić do 32 celów jednocześnie. Sylwetka człowieka może być skutecznie wykryta przez radar z odległości do 100 m, a pojazd – do 120 m. Cele są wizualizowane na mapie w czasie rzeczywistym, podobnie ich prędkość i kierunek przemieszczania się oraz odległość względem anteny radaru.

Algorytmy głębokiego uczenia

Pełnię możliwości nowego urządzenia ujawnia jednak sztuczna inteligencja – zastosowane zaawansowane algorytmy głębokiego uczenia. W momencie naruszenia strefy alarmowej kamera jest kierowana na współrzędne przekazane przez radar i następuje wizyjna weryfikacja celu. Jeśli celem tym jest człowiek lub pojazd, a warunki atmosferyczne pozwalają na skuteczną obserwację wizyjną, radar przekazuje prowadzenie celu do kamery. Ta za pomocą technologii automatycznego śledzenia Smart Tracking 3. generacji automatycznie podąża za wskazanym celem, analizując przy tym szczegółowo jego cechy. Analiza sylwetki osoby uwzględnia płeć, wiek, dominujący kolor ubioru, zarost, okulary, plecak i wiele innych kryteriów. Dla pojazdu możliwa jest analiza m.in. marki, modelu i koloru.

W połączeniu z rejestratorem DeepinMind możliwe jest późniejsze wyszukanie w zarejestrowanym materiale wizyjnym obiektów o wskazanych atrybutach. Skuteczność wizyjnego śledzenia celu wspomaga funkcja Rapid Focus, która gwarantuje utrzymanie stałej ostrości obrazu niezależnie od aktualnej pozycji kamery i ogniskowej obiektywu. Nowa kamera PTZ zintegrowana z radarem współpracuje z aplikacjami iVMS-4200 oraz
HikCentral.

HikCentral Proffesional – nowa odsłona

Oprogramowanie HikCentral Proffessional firmy Hikvision może sprostać różnorodnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem – od zarządzania indywidualnymi systemami, takimi jak monitoring wizyjny, kontrola dostępu, sygnalizacja włamania po współpracę z wieloma systemami w ramach ujednoliconej architektury na jednej intuicyjnej platformie. Chroniąc ludzi i mienie, sprawia jednocześnie, że codzienne operacje są wydajniejsze i bardziej pomocne w podejmowaniu trafnych decyzji.

Platforma jest kompatybilna z urządzeniami Hikvision i wieloma aplikacjami, w tym z opartą na głębokim uczeniu, analizą obrazu i statystyką danych. Otwarta architektura platformy umożliwia łatwą integrację z systemami firm trzecich (OpenAPI/Database) i urządzeniami zgodnymi z ONVIF.

Wszystkie najważniejsze potrzeby w zakresie bezpieczeństwa są zaspokajane przez dziewięć podstawowych modułów, w tym: wizyjny, kontroli dostępu, zarządzania gośćmi, weryfikacji obecności, sygnalizacji alarmu, digital signage i stanu systemu.

Wszystkie aplikacje mogą być połączone w interaktywny sposób w celu stworzenia prawdziwie zunifikowanej architektury, zwiększającej wydajność operacyjną – np. alarm włamaniowy i kontrola dostępu z weryfikacją wizyjną lub zarządzanie gośćmi ze wstępną rejestracją pojazdów i wiele innych.

Spełniając minimalne wymagania systemowe – procesor Intel i3 oraz 8 GB RAM – można stworzyć własną platformę bezpieczeństwa o ograniczonych kosztach sprzętowych. Dzięki elastycznej i skalowalnej architekturze platforma może być rozbudowywana wraz z rozwojem potrzeb biznesowych. Można ją rozbudować z małego, 32-kanałowego systemu z 8 przejściami do ultradużego systemu, który łączy do 100 tys. kanałów wideo (w trybie RSM).

Dane zebrane z różnych aplikacji stają się łatwe do zrozumienia dzięki dynamicznemu raportowaniu i pomocnym, intuicyjnym dashboardom. Pulpit nawigacyjny umożliwia tworzenie spersonalizowanych ekranów przekazujących informacje najbardziej interesujące użytkownika, który, mając większą świadomość sytuacyjną, może podejmować słuszniejsze decyzje.

HikCentral Professional, dzięki wstępnie ustawionym trybom, pomoże użytkownikowi szybko rozpocząć pracę. Co więcej, użytkownik może dostosować system do swoich specyficznych obowiązków i stworzyć osobisty panel sterowania, zyskując możliwość niestandardowego, zoptymalizowanego podejścia do zarządzania.

Hikvision Poland
ul. Żwirki i Wigury 16B
02-092 Warszawa
info.pl@hikvision.com
www.hikvision.com/europe/

Nowości Hikvision

Cyberbezpieczne kamery Wisenet

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.