Strona główna Infrastruktura krytyczna VENOM PSIM PLATFORM. Nowa jakość PSIM na rynku polskim

VENOM PSIM PLATFORM. Nowa jakość PSIM na rynku polskim

System Venom jest nowoczesnym polskim rozwiązaniem PSIM. Dzięki elastycznej modułowej budowie oraz zespołowi doświadczonych polskich programistów umożliwia sprawne scentralizowane zarządzanie bezpieczeństwem każdego obiektu.

ARCHITEKTURA I TECHNOLOGIA

Działanie systemu Venom jest oparte na klasycznej architekturze klient-serwer. Doskonale wpasowuje się w obiekty zarówno scentralizowane, jak i rozporoszone. Aplikacje operatorskie są wykonane w technologii desktopowej, co pozwala zapewnić maksymalną wydajność, natomiast moduły przeznaczone dla operatorów mobilnych są wykonane w technologii webowej.

GŁÓWNE CECHY wyróżniające PSIM VENOM

  • modułowa budowa,
  • indywidualizacja funkcjonalności,
  • elastyczność,
  • w 100% polski produkt i wsparcie polskich inżynierów,
  • obsługa procedur postępowania dla operatorów,
  • szczegółowe raportowanie,
  • indywidualne GUI.

INTEGRACJE

Venom integruje systemy i zarządza praktycznie każdym systemem, który to umożliwia. Najczęściej spotykane integracje obejmują: systemy CCTV (VMS i rejestratory), SSWiN, SKD, SSP, systemy ochrony obwodowej (ogrodzenia), LPR, BMS, DSO, stacje meteorologiczne, sprzętowe bramki SMS, sterowniki przekaźnikowe, windy, kamery termowizyjne detekcji temperatury, wideodomofony, zewnętrzne głośniki rozgłoszeniowe, wykrywacze metalu, systemy wykrywające drony i radary, systemy monitorowania warunków środowiskowych, inteligentne listwy zasilające.
Lista integracji jest otwarta i dostosowana do wymogów konkretnego projektu.

PROCEDURY

System Venom zapewnia elastyczny system procedur postępowania dla operatorów. Klient sam określa, które zdarzenia (lub korelacja zdarzeń) wymagają rozpoczęcia procedury. Każda procedura może się składać z dowolnej liczby kroków, a każdy krok może być różnego typu: polecenie, pytanie, akcja. Każdą procedurę można dowolnie rozwidlić w zależności od rozwoju wydarzeń. Dla administratora przewidziane jest intuicyjne narzędzie do samodzielnego zarządzania procedurami.

RAPORTY

Raporty są dostępne w formie tabelarycznej lub wykresu. Wszystkie raporty są „szyte na miarę” z danych dostępnych zarówno z systemów zintegrowanych, jak i z działań operatorów. Każdy raport można opatrzyć komentarzem, wydrukować lub zapisać w jednym z popularnych formatów.

MAPY I PLANY

W systemie Venom dostępne są mapy: wektorowe, rastrowe, georeferencyjne. Mogą być wykorzystane podkłady klienta lub wykonane nowe, np. z dronu. Każdy element systemu podrzędnego może być naniesiony na mapy oraz skorelowany nawet z trzema różnymi kamerami (w tym presety kamery PTZ).

KORELACJE

System PSIM umożliwia korelację zdarzeń i alarmów z różnych zintegrowanych systemów. Dzięki temu można szybko wyeliminować wiele źródeł fałszywych alarmów. Na przykład korelacja alarmów z sensorów napłotowych systemu ochrony obwodowej z systemem VSS z analityką wideo rozpoznającą wejście człowieka w chroniony obszar jest w stanie wyeliminować do 95% fałszywych alarmów.

BEZPIECZEŃSTWO

Dostęp do systemu jest zabezpieczony nie tylko loginem i hasłem, ale jako opcja również identyfikacją biometryczną. Komunikacja systemu jest szyfrowana.
Serwery Venom mogą pracować w środowisku zarówno wirtualnym, jak i rzeczywistym, a fizyczne maszyny mogą być zduplikowane (podwojone) wraz z mechanizmem automatycznego przełączania na zapasowy w przypadku ewentualnej awarii.

WDROŻENIE I WSPARCIE

Cały proces wdrożenia jest realizowany przez polskich inżynierów, a po jego zakończeniu czuwają oni nad dalszym funkcjonowaniem systemu Venom oraz stale współpracują z użytkownikiem nad ewentualnymi rozbudowami.

Więcej szczegółów na stronie: www.psim.pl

MEGAVISION TECHNOLOGY
ul. Heliotropów 1
04-796 Warszawa
www.megavision.pl