Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 5/2022

Nowości produktowe nr 5/2022

Axis Communications
www.axis.com/pl

AXIS Speed Monitor

Axis wprowadza na rynek nową aplikację ACAP – AXIS Speed Monitor, która umożliwia podłączenie radaru AXIS D2110-VE Security Radar do większości zewnętrznych kamer Axis. Aplikacja zwiększa wydajność kamery dzięki importowanym z AXIS D2110-VE danym radarowym i łączy np. prędkość obiektu z widokiem kamery, a także buduje wewnętrzną bazę danych statystyk sceny.

Bezpłatna aplikacja AXIS Speed Monitor zbiera dane z radarów i wizualizuje zmierzone prędkości pojazdów do 105 km/h, a następnie prezentuje je jako kolorowe nakładki w strumieniu danych z kamery. Oznacza to możliwość wyświetlania prędkości w czasie rzeczywistym, co pozwala szybko zidentyfikować pojazdy przekraczające prędkość.

Łącząc to rozwiązanie z monitorami widoku publicznego, można wysyłać na żywo wiadomości z prośbą do kierowców przekraczających prędkość o zwolnienie.
Dane mogą być również wykorzystywane do wyzwalania innych zdarzeń, takich jak aktywacja świateł stroboskopowych, wyzwalanie alarmów czy uruchamianie nagrań z kamer.

Prezentowane rozwiązanie oferuje skuteczny sposób gromadzenia danych możliwych do wykorzystania w celu podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących monitorowanej drogi. Dane mogą być eksportowane jako plik CSV w celu tworzenia kompleksowych przeglądów graficznych, np. o liczbie pojazdów przejeżdżających w ciągu dnia i ich prędkości. Informacje te mogą być wykorzystane do określenia, czy należałoby zainstalować progi zwalniające lub inne urządzenia uspokajające ruch.

 

Axis Communications
www.axis.com/pl

Pierwsza kamera z ochroną przeciwwybuchową
od Axis

Axis Communications wprowadza na rynek AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji.

Kamera jest przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.

Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.).

Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.
Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.

Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:

  • Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
  • Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
  • Technologie Zipstream i Lightfinder
  • Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
  • Zakres temperatury od -60°C do 60°C

 

BCS
www.bcs.pl

Kompaktowe kamery szybkoobrotowe BCS Line

W ofercie BCS pojawiły się nowe modele kamer szybkoobrotowych PTZ – BCS-L-SIP2225SR10-Ai1 i jej 4 -Mpix wersja BCS-L-SIP2425SR10-Ai1.

Kamery te charakteryzują się wszystkimi podstawowymi funkcjami, które w tego typu urządzeniu powinny się znaleźć. Spośród innych urządzeń wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu nie rzucają się w oczy tak bardzo, jak ich większe odpowiedniki.

Mają nieograniczony obrót w osi poziomej z prędkością do 200°/s dla sterowania ręcznego oraz do 240°/s po wywołaniu presetu. 120°/s to z kolei prędkość dla ruchu w osi pionowej, która przy wywołaniu presetu osiąga nawet 200°/s. Dodatkową zaletą charakteryzującą ruch pionowy tych modeli jest możliwość zwrócenia kamery o 15° powyżej poziomu montażu.

Kamera jest wyposażona w dwa wejścia i jedno wyjście alarmowe, wejście/wyjście audio, gniazdo kart pamięci MicroSD o pojemności do 256 GB oraz promiennik podczerwieni o zasięgu do 100 m oraz 25x zoom optyczny. Prawdziwą siłą kamer są moduły odpowiadające za inteligentną analizę obrazu, dzięki którym można maksymalnie zautomatyzować działanie systemu.

Z presetami można połączyć przekroczenie wirtualnej linii czy wkroczenie intruza w strefę z określeniem kierunku ruchu i rodzaju obiektu, który będzie uruchamiał alarm. Pozwoli to stworzyć trasę patrolową, w której każdy preset będzie monitorował innego typu zachowania.

Gromadzenie metadanych, które może zostać włączone w ogólnym trybie pracy kamery, pozwoli łatwo znaleźć na nagraniu obiekty, wybierając typ garderoby osoby czy kolor przejeżdżającego pojazdu.

 

C&C Partners
www.ccpartners.pl

iManager
– intuicyjna aplikacja do zarządzania dostępem

iManager jest aplikacją do administrowania uprawnieniami użytkowników, awizacji, wjazdów, zarządzeniem listami pojazdów w systemach parkingowych, budynkowych, miejskich wykorzystujących systemy Kontroli Dostępu iProtect oraz Inteligentną Platformę CCTV VDG Sense.

Przyjazny interfejs graficzny pozwala administratorowi na szybkie wprowadzenie użytkownika, przypisanie kart zbliżeniowych oraz tablic rejestracyjnych, z jednoczesnym zdefiniowaniem zasobów obiektu, do których dany użytkownik powinien posiadać dostęp. Dzięki aplikacji administrowanie użytkownikami jest niezwykle intuicyjne i zajmuje znacznie mniej czasu.

iManager wymienia informacje z wieloma serwerami jednocześnie, wykorzystując do tego celu prywatną chmurę z gwarancją bezpiecznej transmisji.

Funkcjonalności:

  • dodawanie lokalizacji / obiektu,
  • dodawanie użytkownika aplikacji,
  • dodawanie użytkownika systemów,
  • dodawanie uprawnień użytkownika (pomieszczenia, strefy, parkingi),
  • przegląd logów systemowych (zmiany w rejestrze baz danych).

 

EVVA
www.evva.pl

MCS – 100% ochrony przed kopiowaniem

Unikatowe w skali światowej zabezpieczenie w systemie MCS sprawia, że jego użytkownicy nie muszą się o nic martwić. Wynika to z faktu, iż klucz jest całkowicie zabezpieczony przed kopiowaniem, oraz z ogromnego potencjału obliczeniowego MCS.

System kontroli dostępu MCS doskonale nadaje się do zamknięć o złożonej strukturze i wysokich wymogach w zakresie wykonania i bezpieczeństwa (ochrona produktów wrażliwych lub których odzyskanie jest niemożliwe, np. na lotniskach, w szpitalach, instytutach badawczo-rozwojowych, budynkach rządowych itp.).

Wkładka MCS zawiera 8 swobodnie obracających się rotorów magnetycznych znajdujących się po lewej i prawej stronie rdzenia, które są przyporządkowane do krążków magnetycznych na kluczu.

Uprawniony klucz z odpowiednim kodem umieszcza rotory w pozycji zamykania, następnie mechanizm daje sygnał do zamknięcia.
Klucze MCS łączą dwie technologie zabezpieczeń, zapewniając potrójną ochronę: kod magnetyczny i dwa kody mechaniczne.

Dzięki rozbudowanym właściwościom, różnym wersjom i opcjom MCS może obsłużyć wszystkie sytuacje dostępowe w systemie zamknięć. Pozwala to na przygotowanie jasnej struktury dostępowej, obejmującej np. pomieszczenia i piętra, szafy, gabloty lub aktywowanie szlabanów i innych systemów elektronicznych. Użytkowanie obiektu jest komfortowe i bezpieczne.

Zalety systemu MCS w skrócie: ochrona przed kopiowaniem 3D, odpowiedni do dużych złożonych systemów zamknięć, wysoki poziom ochrony antywłamaniowej, ochrona patentowa.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Przewodowa czujka antywłamaniowa PIR DS-PDP18-EG2(P)

Przewodowa czujka antywłamaniowa PIR DS-PDP18-EG2(P) firmy Hikvision to innowacyjny model wyposażony w wiele zaawansowanych technologii, m.in. strefy optyczne 3D, regulację czułości detekcji (trzy tryby detekcji), cyfrową kompensację temperatury oraz funkcję inteligentnej kontroli otoczenia.

Zasięg detekcji urządzenia wynosi 18 m / 85,9 stopni, co zapewnia dokładne wykrywanie zagrożeń w niewielkich pomieszczeniach wraz z pokryciem martwej strefy.
Czujka nie reaguje na ruch zwierząt domowych i jest odporna na cyrkulację powietrza oraz działanie owadów, ma również zabezpieczenia antysabotażowe.

Zakres wysokości montażu urządzenia wynosi 1,8 – 2,4 m, zasilanie do 16 VDC. Czujkę wyróżnia nowoczesny i kompaktowy wygląd, a jej instalacja nie zakłóca wystroju monitorowanego wnętrza.

 

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Kamery do pracy w niebezpiecznym środowisku

Seria Explosion-proof i Anti-Corrosion firmy Hikvision oferuje specjalne kamery do zastosowań w niebezpiecznych i ekstremalnych warunkach.

Kamery Explosion-proof wykorzystują 3,5-mm obudowę ze stali nierdzewnej oraz specjalnie zaprojektowany przegub, aby przetrwać zewnętrzne eksplozje i zapewnić ciągłość pracy w przypadku pożaru i eksplozji. Ponadto funkcje zdalnego monitorowania pozwalają uprościć i zabezpieczyć dozór bez potrzeby obecności ludzi w niebezpiecznych obszarach.

Kamery przeciwwybuchowe są idealne do zastosowań w fabrykach, zakładach chemicznych, stacjach benzynowych i naftowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy firmy Hikvision w zakresie projektowania konstrukcji oraz zastosowaniu stali nierdzewnej 316L kamery serii Explosion-Proof przeszły rygorystyczne testy i otrzymały certyfikaty ATEX oraz IECEx. Sól, wilgoć i zanieczyszczenia chemiczne mogą wyrządzić wiele szkód urządzeniom elektronicznym, zwłaszcza gdy są one stale narażone na działanie takich substancji.

Kamery antykorozyjne Hikvision, zbudowane ze stali nierdzewnej 316L są na tyle wytrzymałe, aby pracować w większości środowisk korozyjnych. Antykorozyjna powłoka kamery jest odporna na działanie słonego powietrza morskiego, dzięki czemu nadaje się do pracy w środowiskach chemicznych, morskich, podwodnych i innych środowiskach korozyjnych.

 

Linc Polska
www.linc.pl

Radary ECHODYNE już w LINC Polska!


ECHODYNE to amerykańska firma projektująca i produkująca innowacyjne radary ze skanowaniem elektronicznym (ESA).Dzięki własnej opatentowanej technologii MESA® (wykorzystującej metamateriały) ECHODYNE oferuje radary łączące:
• wysoką wydajność,
• niewielkie rozmiary i masę,
• mały pobór mocy,
• atrakcyjną cenę.Marka ECHODYNE jest coraz bardziej rozpoznawalna w branży zabezpieczeń i posiada duży potencjał rozwojowy. Jej inwestorami są takie osobistości i podmioty, jak m.in. Bill Gates czy Baillie Gifford, z których inicjatywy w czerwcu tego roku zostały zebrane fundusze w wysokości 135 milionów dolarów na dalszą ekspansję firmy.Radary marki ECHODYNE są m.in. wykorzystywane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. O jakości tych rozwiązań świadczy też fakt, że stanowią element Programu Bezpieczeństwa Armii Stanów Zjednoczonych – tzw. US Army Surveillance Security System (SSS). Ponadto radary ECHODYNE zostały już zintegrowane z ponad 50 systemami antydronowymi (UAV).Możliwości wykorzystania radarów marki ECHODYNE są bardzo duże, począwszy od obiektów cywilnych po obronność i bezpieczeństwo narodowe, a co najważniejsze, są już dostępne w Polsce! Oficjalnym przedstawicielem ECHODYNE w Polsce została spółka Linc Polska.

 

Miwi Urmet
www.miwiurmet.pl

Integracja systemów zabezpieczeń dzięki ProtegeGX

ProtegeGX firmy ICT jest skalowalnym i zaawansowanym technologicznie narzędziem wyspecjalizowanym w integracji systemów bezpieczeństwa w obrębie jednej platformy.

Umożliwia maksymalne wykorzystanie systemów istniejących już w danej
organizacji, integruje systemy kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz automatyki budynku.

Dzięki szerokiej bazie opcjonalnych licencji można go zastosować w każdej, nawet rozbudowanej inwestycji. W podstawowej licencji oprogramowanie umożliwia m.in. monitorowanie zewnętrznych urządzeń poprzez moduł Automation and Control. Dodatkowa licencja DataSync pozwala na zintegrowanie systemu z zewnętrznymi bazami danych, np. systemami płacowymi.

Zastosowanie BacNet lub ModBus umożliwia monitorowanie stanu systemu sygnalizacji pożarowej. Kolejną funkcjonalnością, na którą warto zwrócić uwagę, jest licencja na komunikację SIP, która umożliwia w prosty sposób, z poziomu oprogramowania, zarządzanie np. strefami dostaw.

Stosując wymienione protokoły, można zredukować, a nawet wykluczyć wystąpienie wielu niepożądanych zdarzeń, takich jak pozostawienie wyłączonej klimatyzacji czy oświetlenia po opuszczeniu budynku przez pracowników, zabezpieczając mienie i ograniczając wydatki na energię.

To tylko niektóre narzędzia do integracji z zewnętrznymi systemami zabezpieczeń dostępne w ProtegeGX. Aby zapoznać się z pełną funkcjonalnością systemu, prosimy o kontakt z naszym działem technicznym, pod adresem: kd@miwiurmet.pl

 

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Integracja AEOS i SIS-FIRE

Stale rozwijane instalacje niskoprądowe dostarczają nowych funkcjonalności. Idzie to w parze ze zwiększeniem bezpieczeństwa obiektu, dzięki czemu klient dostaje produkt funkcjonalny, który spełnia wszystkie obowiązujące normy.

Dzisiaj system kontroli dostępu nie tylko pełni funkcję rozstrzygającą o przyznaniu autoryzacji do wejścia, lecz jednocześnie staje się centrum zarządzania budynkiem i źródłem informacji dla innych systemów.

Dzięki otwartości na integrację zarówno systemu KD AEOS, jak i SIUP SIS-FIRE firmy Schrack Seconet, możliwe było połączenie obu rozwiązań w celu dostarczenia obsłudze obiektu dodatkowych informacji pomocnych podczas normalnego użytkowania systemów oraz w trakcie zagrożenia, jakim w szczególności jest alarm pożarowy.

Protokolarna wymiana informacji pomiędzy systemami umożliwia m.in.

– monitorowanie skuteczności wysterowania przez SSP przejść na drodze ewakuacyjnej, zwiększające bezpieczeństwo przeprowadzenia sprawnej ewakuacji;
– monitorowanie położenia drzwi na drogach ewakuacyjnych. Operator SIUP ma dzięki temu pełny obraz sytuacji w obiekcie w trakcie alarmu pożarowego;
– automatyczną zmianę poziomu autoryzacji na wszystkich lub wybranych przejściach w przypadku alarmu pożarowego. Dzięki czemu system AEOS może działać zgodnie ze scenariuszem zaprogramowanym w SIS-FIRE;
– monitorowanie uruchomienia przycisków ewakuacyjnych podczas alarmu pożarowego, wskazujące możliwe miejsca zagrożenia podczas ewakuacji osób z obiektu.

 

OPTEX
www.optex.europe.com/pl

FlipX – czujka wewnętrzna
z innowacyjnymi funkcjami

Japońska firma OPTEX wprowadziła na rynek nową wewnętrzną czujkę ruchu FlipX. Naszpikowana wieloma innowacyjnymi funkcjami stanowi idealne rozwiązanie do ochrony budynków mieszkalnych i podstawowej ochrony obiektów komercyjnych.

Czujki OPTEX są wyposażone w udoskonaloną soczewkę sferyczną, która zapewnia perfekcyjnie ostry obraz, porównywalny z obrazem z zaawansowanych czujek PIR z optyką lustrzaną. Dzięki najnowszej funkcji – możliwości obracania soczewki – czujka jest uniwersalna. Łatwo można wybrać charakterystykę detekcji: szeroki kąt (12 m, 85°stopni) lub kurtynę (18 m).

zapewnia doskonałą ochronę przed intruzami, tolerując jednocześnie małe zwierzęta domowe. Konstrukcja nowego piroelementu Human-catch umożliwia precyzyjne rozróżnienie wielkości obiektu i optymalną czułość detekcji. Kolejną nowością jest zastosowanie algorytmu wykrywania „SMDA”, który dotychczas był jedynie w czujkach zewnętrznych. Ta inteligentna funkcja znacząco zwiększa niezawodność czujek, zmniejszając jednocześnie liczbę fałszywych alarmów.

Atutem jest też elegancki design z dobrze widocznym wskaźnikiem LED i pokrywą otwieraną jednym ruchem ręki. Możliwy jest montaż zarówno na ścianie, jak i na suficie. Maksymalna wysokość montażu to 3 m. Kształt obudowy świetnie wtapia się w przestrzeń, dzięki czemu czujka jest prawie niezauważalna.
Seria FlipX standard obejmuje dwa modele: FLX-S-ST (PIR) oraz FLX-S-DT (PIR i MW).

 

Schrack Seconet
www.schrack-seconet.pl

SIS-POWER – wielofunkcyjna centrala
sterująco-zasilająca urządzenia ppoż.

Centrala SIS-POWER wraz z zasilaczem urządzeń ppoż. S-POWER jest przeznaczona do sterowania i zasilania napięciem niskim i bardzo niskim (maks. 1000  VAC, 1500  VDC) urządzeń wchodzących w skład systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła, sug wodnych i innych urządzeń ppoż. Dzięki układom SZR (samoczynne załączenie rezerwy) CSZUP SIS-POWER lub S-POWER można też stosować jako główne rozdzielnice pożarowe budynku.

SIS-POWER jest dostępna w różnych wersjach, zależnie od zastosowanego modułu kontrolno-sterującego S-CONTROL.

SIS-POWER/S-POWER może współpracować (protokół cyfrowy) z systemem sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami ppoż. Integral EvoxX oraz systemem integrującym urządzenia ppoż. SIS-FIRE. Pozwala to zbudować kompleksowy, w pełni zintegrowany system bezpieczeństwa pożarowego (detekcja, sterowanie, zasilanie i zarządzanie urządzeniami ppoż. i innymi urządzeniami technicznymi obiektu).

SIS-POWER, zgodnie z dokumentami certyfikacyjnymi CNBOP-PIB,
umożliwia sterowanie i kontrolę urządzeń oddymiania mechanicznego (kanałowego i bezkanałowego) i grawitacyjnego (ze stałym/zmiennym nawiewem kompensacyjnym), systemami oczyszczania z dymu, a także zasilanie komponentów systemu różnicowania ciśnień (wentylatory pożarowe, klapy ppoż. i dymowe, okna oddymiające, drzwi kompensacyjne, przepustnice powietrza kompensacyjnego, bramy, kurtyny dymowe, wyrzutnie dymu, elektromechaniczne i elektromagnetyczne urządzenia ryglujące).

 

TP-link
www.tp-link.com.pl

TP-Link VIGI C340-W
– zewnętrzna kamera CCTV typu bullet, IP66

VIGI C340-W to zewnętrzna kamera sieciowa typu bullet, która nagrywa obraz w rozdzielczości 4 Mpix. Wbudowane diody LED zapewniają kolorowy obraz także w całkowitej ciemności. Dzięki wodoodpornej i pyłoszczelnej obudowie o klasie IP66 kamera jest odporna na warunki atmosferyczne.

Kamera została wyposażona w mocne anteny Wi-Fi i wykorzystuje do komunikacji sieć bezprzewodową. Dzięki temu można ją zamontować w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia kabla sieciowego. Zastosowana kompresja H.265+ zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości generowanego obrazu. Nagrania można rejestrować na rejestratorze sieciowym i karcie microSD.

VIGI C340-W oferuje dwukierunkową transmisję audio, czyli możliwość rozmowy przez urządzenie np. z kurierem, którego można poprosić o zostawienie przesyłki przed drzwiami. Dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android kamerami z tej serii można zarządzać z poziomu smartfona. Kamera wyśle powiadomienie push, gdy wykryje niepożądany ruch, przekroczenie wyznaczonej granicy lub gdy ktoś zasłoni jej obiektyw.

Systemem monitoringu VIGI można też zarządzać z poziomu dedykowanego oprogramowania dla komputerów i rejestratorów NVR. W ofercie TP-Link dostępne są 8-kanałowy rejestrator VIGI NVR1008H i 16-kanałowy rejestrator VIGI NVR1016H.
Wszystkie urządzenia z serii VIGI są zgodne ze standardem ONVIF.Kamera została objęta 3-letnią gwarancją producenta.

 

UNICARD
www.unicard.pl

Impero 360
– pierwsza polska chmurowa kontrola dostępu

Szybkie i proste wdrożenie. Oszczędność pieniędzy i przestrzeni. Zalet kontroli dostępu (KD) w chmurze jest wiele – przyjrzyjmy się im z bliska na przykładzie impero 360, czyli pierwszego polskiego systemu KD w chmurze.

Impero 360 jest rozwiązaniem chmurowym z zakresu kontroli dostępu (ACaaS – Access Control as a Service), które wykorzystuje abonamentowy model płatności. Zasadniczym atutem jest tutaj brak konieczności posiadania zaplecza IT i serwerowni, co oznacza mniejsze koszty związane z posiadaniem zaawansowanej infrastruktury. Aplikacja gwarantuje szybkie i proste wdrożenie, a dalsze konfigurowanie i praca z impero 360 są intuicyjne i proste w obsłudze.

Rozwiązanie jest skalowalne – administrator może samodzielnie dodawać do systemu KD użytkowników, zmieniać uprawnienia i nadawać nowe.
Wszystko odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa i ochrony danych. Informacje są przechowywane na zdalnych serwerach Microsoft Azure, które są chronione szeregiem procedur.

Kontrola dostępu w chmurze impero 360 najlepiej sprawdzi się w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Do wyboru są trzy modele rozliczeń: Standard, Premium i Enterprise. Co istotne, użytkownik KD w chmurze płaci wyłącznie za funkcje, z których faktycznie korzysta – ma więc większą swobodę wyboru niż w przypadku klasycznego oprogramowania.

Więcej o zaletach impero 360 przeczytasz na stronie www.impero360.cloud 

 

ZKTeco Europe
www.zkteco.eu

Terminale ProMA firmy ZKTeco

ProMA to najnowsza generacja zewnętrznych multi-biometrycznych terminali do systemów kontroli dostępu. Wykonano je w obudowie z wytrzymałego stopu aluminium, osiągając standard wodo- i pyłoszczelności IP66 oraz odporności mechanicznej IK07 (tzw. wandaloodporności).

 

 

Oferowane są trzy modele terminali, które wyposażono w różne kombinacje sposobu uwierzytelniania:

ProMA-QR (rozpoznawanie twarzy + czytnik kodów QR + czytnik RFID),
ProMA-RF (rozpoznawanie twarzy + czytnik RFID),
ProMA (rozpoznawanie twarzy + czytnik linii papilarnych + czytnik RFID).

Jako opcja dostępne jest w tych modelach najnowsze rozwiązanie bezdotykowego rozpoznawania dłoni.

Pomimo niewielkich rozmiarów, możliwości uwierzytelniania tych urządzeń są na najwyższym poziomie. Obsługują do 10 tys. wzorców linii papilarnych, 30 tys. twarzy, 5 tys. dłoni, 50 tys. RFID. Poza tym ich szybkość identyfikacji jest oszałamiająca, na rozpoznanie twarzy potrzebują mniej niż 0,3 s, bezdotykowe rozpoznanie dłoni 0,35 s i RFID 0,2 s. Wszystkie te niezwykłe funkcje czynią terminal idealnym rozwiązaniem dla większości aplikacji.

Terminale obsługują protokół komunikacyjny ZKTeco PUSH i są w pełni zintegrowane z najnowszą wersją platformy bezpieczeństwa ZKBioSecurity. Obsługują protokół PoE IEE802.3af i czytają ponad 100 typów kart (w tym ID, IC, Legic, Desfire, EV1, EV2, HID Prox, HID iClass). Mogą pracować też jako panel zewnętrzny wideodomofonu HD z dzwonkiem, obsługiwany za pośrednictwem aplikacji mobilnej ZSmart i PC ZKBioTalk.