Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe z nr 4/2023

Nowości produktowe z nr 4/2023

Najnowsze urządzenia z oferty firm:
Axis Communications, BCS (NSS), Hikvision, Linc Polska, Nedap Security Management, Schrack Seconet Polska, TP-Link, W2, ZKteco

 

Axis Communications

Pierwsza na świecie kamera przeciwwybuchowa do stosowania w ekstremalnych warunkach Division 2

Kamera AXIS P1468-XLE wykorzystuje metodę ochrony „Ex e”, czyli podejście do ochrony przeciwwybuchowej określane jako „zwiększone bezpieczeństwo” lub „niewybuchowość”.

Metoda ta zapewnia, że łuki elektryczne i iskry nie mogą wystąpić, a nadmierne przegrzanie nie pojawia się podczas normalnej pracy urządzeń elektrycznych. W rezultacie urządzenia elektryczne z ochroną „Ex e” nie powodują zapalenia się gazu lub pyłu w otaczającym je potencjalnie wysoce łatwopalnym środowisku.

AXIS P1468-XLE wyposażono w najnowszy system on chip – ARTPEC-8. Dzięki modułowi przetwarzania danych z funkcją głębokiego uczenia, kamera może analizować, przechowywać i przetwarzać jeszcze większe niż poprzednio ilości danych. AXIS Object Analytics pozwala na obserwację parkingu, przeprowadzenie kontroli prędkości, sprawdzenie poprawności parkowania według typów pojazdów oraz – w połączeniu z głośnikiem sieciowym Axis – zbieranie informacji audio, a także emitowanie zaprogramowanego ostrzeżenia. Kamera została wyposażona także w OptimizedIR, co umożliwia dozór w całkowitej ciemności aż do 40 m.

Ta wielofunkcyjna kamera oferuje liczne korzyści w obszarach dbania o zdrowie i bezpieczeństwo oraz podnoszenia efektywności operacyjnej. Może służyć do monitorowania i dostosowywania procesów w czasie rzeczywistym z myślą o maksymalizacji wydajności. Ponadto ekstrakcja oraz wysyłanie danych przyda się w monitorowaniu trendów i konserwacji predykcyjnej.

Więcej na: www.axis.com/pl-pl

 

BCS

Nowa rodzina rejestratorów BCS Line

W szerokiej gamie produktów BCS Line pojawiły się nowe rejestratory sieciowe – modele L-NVR-4K i L-NVR-8K-Ai. Pierwszy z nich jest dostępny w wersjach 8-, 16-, 32- i 64-kanałowych z możliwością montażu 2, 4 lub 8 dysków twardych o pojemności do 16 TB każdy. Wśród rejestratorów L-NVR-8K-Ai są modele 32-, 64- lub 128-kanałowe, ale tylko w wersji 8 dyskowej.

Podstawową różnicą w porównaniu do modeli dotychczas dostępnych jest obsługa kamer o zdecydowanie wyższej rozdzielczości. Poprzednie współpracowały z kamerami o maksymalnej rozdzielczości 12 Mpix, nowe modele nie będą miały problemu z kamerami o rozdzielczości nawet 32 Mpix.

Kolejną wartą odnotowania zmianą jest poprawa przepustowości danych w obu typach rejestratorów. O ile w rejestratorach L-NVR-4K wynosi od 320 Mb/s do 384 Mb/s, o tyle w rejestratorach L-NVR-8K-Ai pasmo przychodzące na poziomie 1024 Mb/s zdecydowanie już robi wrażenie.

Rejestratory L-NVR-8K-Ai są wyposażone w moduł sztucznej inteligencji pozwalający na uruchomienie funkcji zaawansowanej analizy wideo bez względu na to, czy podłączona do niego kamera jest kompatybilna z protokołem Onvif. Rejestrator może realizować funkcje inteligentnej detekcji ruchu (SMD), rozpoznawania twarzy, ochrony perymetrycznej czy gromadzenia metadanych. W połączeniu z kamerami BCS Line oferuje również wsparcie dla zliczania osób czy funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR). Również rejestratory L-NVR-4K są w taki moduł wyposażone, a różnica dotyczy liczby kanałów, na których analiza z poziomu rejestratora może zostać uruchomiona.

Więcej na: www.bcs.pl

 

Hikvision

Inteligentne switche zarządzalne Hikvision

Inteligentne switche zarządzalne Hikvision pomagają realizować centralne zarządzanie wszystkimi urządzeniami sieciowymi.

Wyróżniają się doskonałą integracją z oprogramowaniem Hikvision, zapewniając kompleksowe możliwości obsługi i konserwacji w oparciu o ujednoliconą topologię.

Topologia systemu, status stanu sieci i urządzeń oraz powiadomienia o alarmach mogą być wyświetlane i zarządzane w sposób wizualny, przyczyniając się do inteligentnego zarządzania i zwiększonej wydajności operacyjnej.

Powiadomienie o alarmie w czasie rzeczywistym będzie wyświetlane wizualnie z zaznaczeniem miejsca zdarzenia. W przypadku awarii sieci lub urządzenia przyczyni się to do szybszej naprawy i konserwacji.

Nieodłączną korzyścią jest możliwość podłączenia aplikacji Hik-Connect oraz Hik-PartnerPro, dzięki którym można w prosty sposób przejrzeć statystyki oraz stan switcha, a także zarządzać jego ustawieniami. Aplikacja umożliwia łatwe sterowanie urządzeniami systemu dozorowego, podgląd na żywo oraz powiadomienia o alarmach w czasie rzeczywistym.

Więcej na: www.hikvision.com/pl

 

LINC Polska

Wideoanalityka Camect – wygoda i bezpieczeństwo w innowacyjnym wydaniu

Camect Smart Hub to małe urządzenie o wielkich możliwościach. Z jednej strony oferuje maksymalną wygodę użytkownikowi, dostarczając alarmy na czas w przystępnej formie powiadomień w aplikacji lub/i w formie maila.

Połączenie chmurowe umożliwia szybki przegląd zdarzeń z 24 godzin w 60 sekund, a dzięki monitorowaniu sieci urządzenia można uzbroić całkowicie automatycznie, bez interakcji użytkownika.

Z drugiej zaś strony rozwiązanie to oferuje ciągłe nagrywanie lokalne, analizę wideo AI na urządzeniu, bezpośrednie połączenie ze stacją monitorowania i pełną prywatność danych użytkownika. Konfiguracja urządzenia nie zajmuje więcej niż 5 minut, po których można mieć pełny dostęp do systemu. Dzięki harmonogramom i strefom definiuje się tylko wybrane rejony.

Gdy dodamy do tego wykrywanie i rozróżnianie ponad 30 różnych obiektów, takich jak ludzie, pojazdy czy zwierzęta z poprawnością detekcji wynoszącą 99,67%, uzyskujemy niespotykane dotąd możliwości. Nie jest to zwykły rejestrator wideo, a hybryda łącząca zalety chmury, analizy AI, sieci neuronowych i błyskawicznych alertów w niewielkim urządzeniu. Jest to po prostu Camect Smart Hub, którego warto przetestować!

Więcej na: www.linc.pl

 

Nedap Security Management

Access AtWork®. Kontrola dostępu w modelu chmurowym

Nedap Security Management wprowadził na rynek nowe rozwiązanie Access AtWork® – systemu kontroli dostępu nowej generacji.

Access AtWork® rewolucjonizuje tradycyjnie skomplikowany proces zarządzania kontrolą dostępu, czyniąc go prostym, intuicyjnym i wydajnym. Koniec ze zmaganiem się z listwami drzwi i szablonami.

Access AtWork® to natywne rozwiązanie chmurowe, oferujące zdalny dostęp, regularne aktualizacje i upgrade’y.

Access AtWork® to system zgodny z rygorystycznymi protokołami i standardami bezpieczeństwa.

Access AtWork® działa na naszych sprawdzonych kontrolerach AEOS Blue i płynnie integruje się z istniejącymi czytnikami, dzięki temu migracja na nasz system jest prostsza niż kiedykolwiek.

Access AtWork® to kontrola dostępu jako usługa (ACaaS) oferująca niższe koszty początkowe, przewidywalne regularne opłaty, automatyczne aktualizacje i mniejsze obciążenia związane z konserwacją.

Rozwiązania kontroli dostępu Nedap są stosowane przez ponad 25% czołowych europejskich marek. Niezależnie od tego, czy chodzi o wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, czy też o bezproblemową i łatwą w zarządzaniu kontrolę dostępu dla organizacji, dzięki 46-letniemu doświadczeniu mamy wszystko pod kontrolą.

Więcej na: www.nedapsecurity.com/pl/pl

 

Schrack Seconet Polska

SIS-POWER – wielofunkcyjna centrala sterująco-zasilająca urządzenia ppoż.

Centrala SIS-POWER wraz z zasilaczem urządzeń ppoż. S-POWER jest przeznaczona do sterowania i zasilania napięciem niskim i bardzo niskim (maks. 1000  VAC, 1500  VDC) urządzeń wchodzących w skład systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła, sug wodnych i innych urządzeń ppoż. Dzięki układom SZR (samoczynne załączenie rezerwy) CSZUP SIS-POWER lub S-POWER można też stosować jako główne rozdzielnice pożarowe budynku.

SIS-POWER jest dostępna w różnych wersjach, zależnie od zastosowanego modułu kontrolno-sterującego S-CONTROL.

SIS-POWER/S-POWER może współpracować (protokół cyfrowy) z systemem sygnalizacji pożarowej i sterowania urządzeniami ppoż. Integral EvoxX oraz systemem integrującym urządzenia ppoż. SIS-FIRE. Pozwala to zbudować kompleksowy, w pełni zintegrowany system bezpieczeństwa pożarowego (detekcja, sterowanie, zasilanie i zarządzanie urządzeniami ppoż. i innymi urządzeniami technicznymi obiektu).

SIS-POWER, zgodnie z dokumentami certyfikacyjnymi CNBOP-PIB, umożliwia sterowanie i kontrolę urządzeń oddymiania mechanicznego (kanałowego i bezkanałowego) i grawitacyjnego (ze stałym/zmiennym nawiewem kompensacyjnym), systemami oczyszczania z dymu, a także zasilanie komponentów systemu różnicowania ciśnień (wentylatory pożarowe, klapy ppoż. i dymowe, okna oddymiające, drzwi kompensacyjne, przepustnice powietrza kompensacyjnego, bramy, kurtyny dymowe, wyrzutnie dymu, elektromechaniczne i elektromagnetyczne urządzenia ryglujące).

 

TP-Link

TP-Link VIGI NVR4032H 32-kanałowy sieciowy rejestrator wideo

W ofercie TP-Link pojawił się nowy rejestrator VIGI NVR4032H, do którego można podłączyć do 32 kamer. Urządzenie idealnie sprawdzi się w systemie monitoringu wizyjnego w dużych instalacjach firmowych.

VIGI NVR4032H umożliwia przechowywanie materiału wizyjnego z kamer na dyskach SATA. Można zamontować nawet 4 dyski o pojemności do 10 TB każdy, co gwarantuje bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych. Wbudowane wyjście HDMI wspiera rozdzielczość 4K oraz VGA.

Rejestrator może dekodować do 16 strumieni wizyjnych o rozdzielczości 2 Mpix każdy. Wysoka przepustowość zapewnia zarządzanie maks. 32 kamerami HD. Wbudowany głośnik pozwoli odsłuchiwać także dźwięk z nagrań. Dwa gigabitowe porty Ethernet zapewniają większą stabilność sieci i nieprzerwaną pracę urządzenia. Standard kompresji H.265+ ogranicza nadmierne wykorzystanie przepustowości sieci i zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej.

VIGI NVR4032H działa w trybie plug&play – automatycznie wykrywa kamery VIGI i je konfiguruje. Rejestrator uzupełnia system monitoringu wizyjnego od TP-Link, w którego skład wchodzą m.in. wewnętrzne kamery typu turret (np. VIGI C440) oraz zewnętrzne typu bullet (np. VIGI C340). Jest także w pełni zgodny ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje z kamerami różnych producentów.

VIGI NVR4032H pozwala na monitorowanie zdalne P2P, dzięki chmurze TP-Link ID i mobilnej aplikacji VIGI dostępnej na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Rejestrator VIGI objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej na: www.tp-link.com/pl

 

W2

Nowa seria sygnalizatorów pożarowych P8

W ofercie W2 pojawiła się nowa seria sygnalizatorów pożarowych P8, w której skład wchodzą urządzenia typu SA-P8, SO-P8, SAO-P8. Sygnalizatory te zastępują znane od lat wyroby SA-K5N, SO-Pd13, SA-K7N.

Seria P8 to zupełnie nowy projekt usprawniający dotychczas wykorzystywane rozwiązania z zastosowaniem pewnych innowacji. Wśród nich należy wymienić nową bryłę optyczną 12 m (SO-P8, SAO-P8), która pozwala uzyskać nawet do 70% większy promień obszaru pokrycia. Bardzo przydatne są również opcja wyboru bryły optycznej (SO-P8, SAO-P8) w obrębie jednego urządzenia czy możliwość wyboru częstotliwości błysku (SO-P8). Ponadto cała seria P8 została wyposażona w ogranicznik prądu rozruchowego, synchronizację za pomocą dodatkowej żyły oraz solidną obudowę o wytrzymałości mechanicznej IK07.

Seria P8 to również mnogość dostępnych modeli. Sygnalizatory występują w obudowie białej lub czerwonej. Oprócz tego sygnalizatory z członem optycznym (SO-P8, SAO-P8) występują w odmianach generujących światło czerwone, białe lub czerwone i białe naprzemiennie. Klosz członu optycznego jest matowy, co poprawia ogólny wygląd oraz estetykę.

Sygnalizator SO-P8 jest certyfikowany jako zewnętrzny (może pracować w temperaturach -25…70°C, ma klasę ochrony IP54). Seria P8 jest objęta aktualnymi dokumentami CNBOP-PIB, tj. Certyfikatami Stałości Właściwości Użytkowych (obowiązują dla wszystkich odmian) oraz Świadectwami Dopuszczenia (obowiązują dla odmian SA-P8/C, SA-P8/B, SO-P8/CC, SAO-P8/CC).

Więcej na: www.w2.com.pl

 

ZKTeco

Inteligentne zamki ML200 i ML300 firmy ZKTeco

Zamki do drzwi ML200 i ML300 to wyjątkowe połączenie techniki kontroli dostępu z wysoką funkcjonalnością.
Oba zamki wyposażono w podświetlaną klawiaturę numeryczną, a zamek ML300 w czytnik linii papilarnych.

Instalacja zamka jest bardzo łatwa i nie wymaga wiercenia otworów. Wystarczy zastąpić nim klamkę z pojedynczym otworem. Zamki pasują do drzwi lewych i prawych. Dzięki dwustronnej konstrukcji są chronione przed ich demontażem przez nieupoważnione osoby. Ze względu na wodoodporność zamek ML200 można montować w drzwiach zewnętrznych.

Konfiguracja zamka zajmuje zaledwie kilka minut. Oba można otworzyć za pomocą kodu, a ML300 przez zeskanowanie linii papilarnych. Połączona z zamkiem bezprzewodowo bramka Bluetooth umożliwia odblokowanie go za pomocą komputera lub smartfonu z dowolnego miejsca.Za pośrednictwem aplikacji można udostępnić użytkownikowi tymczasowe kody do otwarcia drzwi, sprawdzić historię logowań, zarządzać użytkownikami czy otrzymywać na bieżąco komunikaty, w tym o rozładowanej baterii czy nielegalnych próbach sforsowania drzwi.

Zamek można też uruchomić za pomocą poleceń głosowych, po zsynchronizowaniu go z urządzeniem Amazon Alexa lub Asystentem Google. W ten sposób można jednocześnie obsługiwać do 128 zamków, łącząc je w sieć.

Komunikacja z zamkami jest bezpieczna dzięki 128-bitowemu szyfrowaniu. Zamki ML200 i ML300 polecane są do prywatnych domów, apartamentów i mają szerokie zastosowane w wynajmie krótkoterminowym lokali.

Więcej na: https://zkteco.eu/