Strona główna Rynek SECURITY AXIS Q1798-LE ‒ Nowa kamera 4K o wysokiej czułości

[PRODUKT NUMERU] AXIS Q1798-LE ‒ Nowa kamera 4K o wysokiej czułości

Kamera sieciowa AXIS Q1798-LE jest wyposażona w obiektyw Canon z 4-krotnym zoomem optycznym. Może pracować w ekstremalnych temperaturach w zakresie od -40°do 60°C, jej obudowa ma klasę szczelności IP66/IP67 i odporność mechaniczną IK10.

Oferuje także udoskonalone funkcje związane z cyberbezpieczeństwem, m.in. cyfrowo podpisane oprogramowanie sprzętowe. Technologia Axis Lightfinder 2.0 poprawia jej światłoczułość, prezentowane obrazy mają bardziej realistyczne kolory, ostrzejszy jest obraz ruchomych obiektów. Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu 50 m umożliwia pracę kamery w niemal całkowitej ciemności i uzyskanie wysokiej jakości nagrania bez konieczności instalowania kosztownego dodatkowego oświetlenia.

Obsługa standardu zasilania PoE sprawia, że nowa kamera jest łatwa w instalacji, a dodatkowy zasilacz DC zapewnia, że zapisane dane nie zostaną utracone w przypadku przerwy w zasilaniu.

Technologia Axis Zipstream z obsługą formatów kompresji H.264 i H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość łączy i pamięć masową. Do kamery można podłączyć dodatkowy sprzęt, odpowiedzialny np. za włączenie alarmu – w przypadku zerwania połączenia, urządzenie samo wyśle odpowiednie powiadomienie.

Najważniejsze funkcje kamery:

− Rozdzielczość 4K / 10 Mpix

− Przetwornik obrazu o dużej czułości (min. Poziom oświetlenia 00,3 lx w trybie kolor i 0,006 lx w trybie cz-b)

− Obiektyw Canon 12…48 mm

− Technologia Axis Lightfinder 2.0

− Technologia Axis Zipstream z obsługą kodeków H.264/H.265