Strona główna Relacje Za nami 24. Konferencja Branży Ochrony

[RELACJA] Za nami 24. Konferencja Branży Ochrony

Technologie służące narodowemu bezpieczeństwu, współpraca z mieszkańcami i partycypacja społeczna w tworzeniu bezpiecznych przestrzeni, bezpieczeństwo społeczności, organizacja cyberbezpieczeństwa, praca zdalna w branży ochrony oraz potencjał i rola sektora prywatnego w systemie bezpieczeństwa narodowego w obecnej sytuacji geopolitycznej to tylko kilka wybranych tematów, które poruszono podczas 24. Konferencji Branży Ochrony, która odbyła się 28 – 29 września 2023r w Jachrance.

Organizatorem 24. Konferencji Branży Ochrony była Polska Izba Ochrony Osób i Mienia, we współpracy z Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, Firmą Securex, Stowarzyszeniem Polskich Specjalistów Bombowych, Centrum Prewencji Antyterrorystycznej ABW i wieloma innymi Partnerami merytorycznymi i biznesowymi.

Konferencję „Potencjał i rola sektora prywatnego w systemie bezpieczeństwa narodowego” oficjalnie otworzyli Marcin Pyclik, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony i prof. dr. hab. Bernard Wiśniewski, Akademia WSB.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać ciekawej dyskusji w panelu dyskusyjny nt. udziału prywatnego sektora ochrony w systemie bezpieczeństwa Państwa, w których uczestniczyli m.in. dr Jarosław Cymerski, płk SOP, Paweł Płużyczka, koordynator ds bezpieczeństwa Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 r., Piotr Gąstal, pułkownik rezerwy SZ RP, były dowódca Jednostki Wojskowej GROM.

Dyskusja stanowiła wprowadzenie do merytorycznych wykładów, w których uczestnicy 24. Konferencji Branży Ochrony mogli poznać najnowsze rozwiązania technologiczne użyteczne dla narodowego bezpieczeństwa. Tradycyjnie konferencja łączyła wymiar naukowy i praktyczny, umożliwiając wymianę doświadczeń wielu środowisk oraz prezentując kierunki rozwoju sektora security w Polsce i na świecie.

Więcej informacji: www.konferencjapio.pl

Polska Izba Ochrony jest organizacją samorządu gospodarczego działającą na podstawie ustawy o izbach gospodarczych oraz zgodnie z własnym Statutem usankcjonowanym przez Sąd Rejestrowy. Izba zrzesza na zasadach dobrowolności przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia, projektowania, produkcji, obrotu towarowego i usług w zakresie technicznych urządzeń, środków i systemów ochrony osób i mienia, doradztwa w dziedzinie bezpieczeństwa osób i mienia, usług detektywistycznych. Polska Izba Ochrony reprezentuje interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej i usługowej, w szczególności wobec organów państwowych.