Strona główna Zapowiedzi IV edycja Safe Place 2021

[Zapowiedź] IV edycja Safe Place 2021

W tym roku IV edycja Kongresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego budynków użyteczności publicznej – Safe Place 2021 odbędzie się od 20 do 22 października w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10. rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie w Polsce.

Ze względu na podejmowaną tematykę obrad do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy zarządzających bezpieczeństwem w poszczególnych kategoriach obiektów, przedstawicieli instytucji bezpieczeństwa narodowego, administracji rządowej i samorządowej oraz ośrodków naukowych i eksperckich. Jest to wydarzenie kategorii B2B zatem rekomendujemy udział w Kongresie potencjalnym partnerom technicznym oraz medialnym.

Kongres Safe Place 2021 został objęty honorowym patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Komisji Nadzoru Finansowego oraz unijnego CEPOL-u, a wśród współorganizatorów znalazły się między innymi Żandarmeria Wojskowa, Polska Izba Ochrony czy Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Merytorycznie Kongres wzmocni Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Polski Komitet Normalizacyjny. Patronatem medialnym wydarzenie objęła “a&s Polska”.

Aby maksymalnie uatrakcyjnić Kongres, organizatorzy zdecydowali się na trzydniowe obrady oraz część praktyczną w formie warsztatów i różnego rodzaju konkursów z nagrodami. Zaplanowano 15 nowych, specjalistycznych paneli, które będą prowadzone przez współorganizatorów, przy udziale ekspertów z kraju i zagranicy. W trakcie Kongresu przewidziany jest pokaz najnowszych rozwiązań w zakresie sprzętu kontrterrorystycznego (Policja i SZRP) oraz zabezpieczeń technicznych, a także szereg atrakcji kulturalno-integracyjnych, w tym uroczysty bankiet i występ artystyczny akademickiego chóru.

Ze względu na wciąż obecne zagrożenie epidemiczne w tym roku przyjęto najbardziej pewną – hybrydową – formę Kongresu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami można spotkać się w gronie ograniczonej liczby uczestników wraz z nieograniczoną liczbą zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane w formule stacjonarnej będą mogły wziąć udział w Kongresie online. Ta formuła obrad zostanie wprowadzona, gdy będzie taka konieczność.

Kongres rozpocznie się uroczyście w Klubie WAT w środę 20 października o godzinie 9.00. Następnie, zgodnie z agendą Kongresu, rozpoczną się tradycyjnie obrady oraz panele eksperckie, które będą trwać 3 dni. Nowością będą również warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników będzie miał możliwość udziału w czterech kolejno zaprogramowanych panelach praktycznych, prezentujących kwestie zapewnienia bezpieczeństwa i reagowania w przypadku zamachu, z elementami pierwszej pomocy włącznie. Wśród uczestników spotkań warsztatowych zostaną rozlosowane ciekawe pamiątki konferencyjne.

W trakcie trwania trzydniowych obrad, prócz wspomnianej części praktycznej, zaplanowane są równoległe panele merytoryczne. Przewiduje się dyskusje m.in. na tematy ochrony obiektów, bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, czy nawet zagrożeń w cyberprzestrzeni. Zaplanowano wiele tematów podejmowanych w różnych ujęciach i przez różnorodnych ekspertów. Wszystko w atmosferze naukowej i praktycznej dyskusji z elementami wymiany poglądów oraz kontaktów.

Szczegóły wydarzenia i agenda znajdują się na stronie internetowej www.safeplace.edu.pl.

Wszystkich, którzy chcą na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące Kongresu zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4VLYdfwBU