Strona główna Zapowiedzi 22. Konferencja Branży Ochrony

22. Konferencja Branży Ochrony

W dniach 31.03-01-04.2022 r. w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się 22 edycja organizowanej przez Polską Izbę Ochrony Konferencji Branży Ochrony – Zabezpieczenie obiektów niepodlegających obowiązkowej ochronie jako element wsparcia systemu bezpieczeństwa państwa – obowiązki i dobre praktyki.

Podczas tegorocznego, wiosennego wydarzenia, uznani eksperci rynku security, w tym prelegenci, uczestnicy debaty oraz przedstawiciele firm członkowskich PIO, dyskutować będą na temat wyzwań dla branży w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obiektów niepodlegających obowiązkowej ochronie, jako elemencie wsparcia systemu bezpieczeństwa państwa.

– W związku trwającą wojną wywołaną napaścią Rosji na niezależną i wolną Republikę Ukrainy, Zarząd Polskiej Izby Ochrony wyraził stanowczy sprzeciw dla tego typu skandalicznego ataku. Prowadzone przez Rosję działania ofensywne – nie tylko z użyciem sprzętu wojskowego, ale wojny w cyberprzestrzeni – dezinformacja i szerzenie propagandy prorosyjskiej, to obecna rzeczywistość. Mając na uwadze tego rodzaju zagrożenia terrorystyczne, które są realne także w Polsce, podjęliśmy decyzję o pierwotnej zmianie tematu najbliższej konferencji naszej branży i rozszerzeniu jej obszarów dyskusyjnych o elementy dotyczące wsparcia systemu bezpieczeństwa państwa – informuje Marcin Pyclik, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony.

To wydarzenie jest z całą pewnością warte uwagi zarówno z perspektywy praktyków branży ochrony i zabezpieczeń, producentów, dostawców usług oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla odbiorców sektora bezpieczeństwa, jak i na obecne zagrożenia dla biznesu związane z atakami terrorystycznymi i cyberzagrożeniami, także w takich miejscach, jak wielkopowierzchniowe centra handlowe czy hotele. Wydarzenie skupia zarówno przedstawicieli firm członkowskich Polskiej Izby Ochrony, dla których organizator przewidział preferencyjne warunki uczestnictwa, jak i firmy oraz niezrzeszonych uczestników indywidualnych.

Konferencja to dwa dni interesujących prelekcji profesjonalistów, debata, ale i doskonała okazja do zaprezentowania oferty produktowej partnerów wydarzenia, w specjalnie wyznaczonej strefie prezentacyjnej.

Tradycją organizowanych konferencji branży ochrony jest także wsparcie charytatywne celów statutowych powołanej przez Polską Izbę Ochrony Fundacji OCHRONA I POMOC, której misją jest objęcie realną i szeroką opieką najbardziej potrzebujących pracowników ochrony oraz ich rodziny, wdowy i sieroty po pracownikach ochrony, którzy zginęli podczas służby, a także ofiarom wypadków poszkodowanym podczas wykonywania zadań ochrony. Podczas wieczornej gali odbędzie się licytacja przedmiotów, z której dochód przekazany zostanie na wsparcie szczytnych celów statutowych, w tym w szczególności na wsparcie Akcji Pomocy Ukrainie – #WspieramyUkrainę.

Polska Izba Ochrony i Fundacja OCHRONA i POMOC, wraz z darczyńcami, przedstawicielami branży security, w tym firmami członkowskimi Polskiej Izby Ochrony, wspiera walczących Ukraińskich Ochotników organizując zbiórki m.in. odzieży, obuwia, niezbędnych na polu walki akcesoriów itp. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszym branżowym odpowiednikiem na Ukrainie – Fundacją Pomocy Walczącym o Wolność Ukrainy i Ich Rodzinom. która, działa we Lwowie od 2015 roku w zakresie pomocy medycznej i humanitarnej, udzielając jej walczącym w obronie ojczyzny – dodaje Marcin Pyclik, Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony

Więcej informacji na temat Konferencji oraz platforma zgłoszeniowa dla uczestników
i partnerów znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: www.konferencjapio.pl