Strona główna Rozległe i rozproszone Nowa seria kamer do monitoringu dużych przestrzeni od Axis

Nowa seria kamer do monitoringu dużych przestrzeni od Axis

Firma Axis wprowadziła na rynek nową generację kamer zmiennopozycyjnych z serii AXIS Q86 i AXIS Q87 dających operatorom szybsze i bardziej precyzyjne możliwości obrotu i pochylenia urządzeń w celu monitorowania dużych obszarów czy ochrony perymetrycznej w czasie rzeczywistym.

Kamery błyskawicznie reagują na wykryte alarmy i zagrożenia. Dzięki rozszerzonym funkcjom umożliwiają obserwację rozległych przestrzeni za pomocą mniejszej liczby urządzeń i umożliwiają stały dozór w zakresie 360 stopni bez zniekształceń obrazu przy aż 135-stopniowym polu widzenia w pionie.

Zaprezentowane przez Axis Communications, lidera rynku sieciowych systemów dozoru, urządzenia, to odpowiedź na płynące z rynku sygnały o potrzebie wprowadzenia nowych dwuprzetwornikowych zmiennopozycyjnych kamer termowizyjnych.

„W wielkim skrócie potrzeby wielu z naszych klientów można sprowadzić do jednego: konieczności szybkiego identyfikowania i reagowania na incydenty wzdłuż wyznaczonych perymetrów w obrębie określonego obszaru. Nasze nowe kamery to odpowiedź na to zapotrzebowanie” – komentuje Michael Chen, Global Product Manager w firmie Axis Communications. “Obszary, które wymagają monitorowania, są często bardzo rozległe – wiele tysięcy hektarów, z granicami o długości setek kilometrów. Dokładny dozór za pomocą statycznych urządzeń może być niewykonalny. Funkcje obrotu i pochylenia są tu niezbędne, a nasza nowa gama kamer gwarantuje niespotykaną wcześniej wydajność i oferuje operatorom zupełnie nowe możliwości”.

Funkcje nowych kamer:

  • Duża prędkość obrotu i brak drgań podczas ciągłego ruchu.
  • Wbudowana elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) zapobiegająca wibracjom wynikającym z niestabilnej powierzchni montażowej lub miejsca narażonego na wiatr.
  • Gniazdo SFP ułatwiające zarządzanie kablami oraz szybkie i skuteczne instalowanie podłączeń światłowodowych nawet na dużych odległościach.
  • Wyjątkowe możliwości ustawienia nawet przy dużym wietrze i dużym wahaniu temperatury otoczenia.
  • Elastyczne opcje montażu bezpośrednio na słupach lub na ścianach czy masztach.

Wśród nowych kamer znalazły się wizyjne kamery PTZ, termowizyjne kamery PT, a także dwuprzetwornikowe kamery PTZ, które zapewnią zarówno obraz wizyjny, jak i termowizyjny.

Termowizyjne kamery sieciowe AXIS Q8641-E i AXIS Q8642-E PT
Termowizyjne zmiennopozycyjne kamery PT oferują doskonałe kontrasty termiczne i zakres widzenia 10°, co wraz z zaawansowanymi funkcjami analitycznymi umożliwia wykrywanie zdarzeń nawet z dużej odległości i natychmiastowe powiadomienie operatora.

Kamera sieciowa AXIS Q8685-E/-LE PTZ
Kamery wizyjne PTZ oferują wysoką jakość obrazu dzięki rozdzielczości HDTV 1080p, 30-krotnemu zoomowi optycznemu z uwzględnieniem ostrości oraz dużej czułości na światło. W połączeniu z technologią Axis Forensic WDR (Wide Dynamic Range), która została stworzona z myślą o optymalizacji rejestrowanego obrazu w słabych warunkach oświetleniowych, zapewniają najwyższą jakość i użyteczność obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Kamery sieciowe AXIS Q8741-E i AXIS Q8742-E Bispectral PTZ
Dwuprzetwornikowe kamery PTZ zapewniają połączenie dwóch strumieni wideo na żywo: z przetwornika termicznego – wykorzystywanego do wykrywania i weryfikacji, a także tradycyjnego obrazu w wysokiej rozdzielczości – do identyfikacji kolorów i szczegółów. Kamery mają 30-krotny zoom, wysoką czułość na światło oraz wykorzystują technologię Forensic WDR.

Ponadto kamery AXIS Q8741-LE, AXIS Q8742-LE i AXIS Q8685-LE mają funkcję pracy w podczerwieni (nawet na dużych dystansach) zapewniającą lepszy obraz podczas pracy w nocy. Urządzenia są przystosowane do pracy w miejscach, w których istnieje duże ryzyko zabrudzenia pyłem, solą, piaskiem czy sadzą ze spalin, takich jak np. ruchliwe skrzyżowania, lotniska czy porty, dzięki możliwości zdalnej konserwacji za pomocą wbudowanych wycieraczek i myjek.

Kamery będą dostępne poprzez sieć dystrybucyjną Axis w drugim i trzecim kwartale 2017 r.

Axis Communications
Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.
Axis zatrudnia około 2700 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad 90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.