Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu AD 800-AM. Detektor zbicia szyby z funkcją aktywnego antymaskingu

AD 800-AM. Detektor zbicia szyby z funkcją aktywnego antymaskingu

AD 800-AM to nowoczesny detektor zbicia szyby z funkcją aktywnego antymaskingu. Wykrywa wszelkie próby włamania przez zbicie szyby okna lub oszklonych elementów ścian i drzwi. Precyzyjnie rozróżnia sygnał powstający w wyniku zbicia szyby od innych zakłócających dźwięków.

Wykonany jest zgodnie z normą EN 501131-2-7-1/A1:2013 w stopniu zabezpieczeń 3. Jest też dostępna wersja spełniająca wymagania norm obronnych z serii NO-04-A004:2016 i pracująca do temperatury -25°C.

Wyposażony w dwa niezależne przekaźniki sygnalizacji zbicia szyby (intrusion) oraz sygnalizacji sabotażu mikrofonu (fault), ma dwukanałowy system wykrywania sabotażu mikrofonu: akustyczny AM pracujący na niesłyszalnych częstotliwościach oraz podczerwieni IR wykrywający obiekty w bezpośredniej bliskości mikrofonu.

Pracuje w zakresie wejściowego napięcia zasilania od 7 do 32 V i przystosowany jest do systemów 12 i 24 V. Detektor zapewnia niski pobór mocy – 11,5 mA @ 12 V, 7,5 mA @ 24 V.

Przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń, może być montowany na suficie lub ścianie przeciwległej do chronionego okna. Kąt pokrycia 165° pozwala zabezpieczać w danym pomieszczeniu kilka okien jednym detektorem. Zabezpiecza szyby ze szkła standardowego (float), hartowanego, foliowanego, laminowanego.