Strona główna Kontrola Dostępu ARGUS RV rozwiązuje problem zarządzania SKD w obiektach rozproszonych

ARGUS RV rozwiązuje problem zarządzania SKD w obiektach rozproszonych

Telbud S.A. dysponuje platformą ARGUS RV zarządzającą systemami kontroli dostępu i pozwalającą na tworzenie rozproszonych struktur wieloserwerowych.

ARGUS RV bazuje na zaawansowanym oprogramowaniu komputerowego systemu dozoru i sterowania klasy PSIM. Rozwiązuje problem centralnego zarządzania systemami KD w wielu obiektach, w których funkcjonują systemy zabezpieczen różnych producentów.
Platforma pozwala też na lokalne zarządzanie uprawnieniami dostępu w obiektach nadzorowanych i zarządzanych centralnie w sytuacji, gdy zostaje przerwana komunikacja ze zdalnym centrum zarządzania bezpieczeństwem.

ARGUS RV może realizować funkcjonalność integracji i zarządzania systemami kontroli dostępu, wykorzystując moduł oprogramowania Argus KD, który stanowi integralną część platformy i jest wyposażony w jednolity interfejs użytkownika do zarządzania uprawnieniami w systemach kontroli dostępu różnych producentów.

Drugi sposób integracji i zarządzania systemami KD wykorzystuje własne rozwiązania kontroli dostępu oparte na kontrolerach firmy Skalmex z oprogramowaniem zarządzającym Syndis KD firmy Mikronika.

Oprogramowanie ARGUS RV może pracować w konfiguracji wieloserwerowej hierarchicznej, dlatego oba sposoby integracji SKD rozwiązują problem lokalnego i centralnego zarządzania kontrolą dostępu działającą w rozproszonych obiektach.
Umożliwia też nadzorowanie przez operatorów Centrum Zarzadzania Bezpieczeństwem (CZB) pracy operatorów lokalnych oraz przejmowanie ich uprawnień związanych z obsługą i zarządzaniem określonymi systemami ochrony technicznej.

Więcej na https://telbud.pl/system-argus/argus-rv