Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Co Polacy wiedzą o 5G – wyniki raportu

Co Polacy wiedzą o 5G – wyniki raportu

W ramach procesu przedstawiania społecznych aspektów wdrażania technologii 5G firma future.institute przeprowadziła badanie ankietowe na reprezentatywnej grupie Polaków. Z raportu opracowanego wraz firmą Oppo wynika, że Polacy w większości poprawnie definiują pojęcie 5G. Spośród respondentów, którzy słyszeli o technologii, aż 87% poprawnie wskazało, co ono oznacza.

Zaskakuje fakt, że przedstawiciele najmłodszej grupy wiekowej (18–24 lata) na tle pozostałych grup częściej wskazywali niepoprawne odpowiedzi lub w ogóle nie wiedzieli czym jest 5G. Taką opcję zaznaczyło aż 24% młodych ankietowanych, 10% wskazywało, że 5G to zaawansowana wyszukiwarka w sieci internetowej, a 5%, że jest to rozwiązanie w telefonie komórkowym pozwalające na robienie szybkich płatności.

Twórcy raportu podali, że odpowiedź „nie wiem” była najczęściej wybieraną w całym kwestionariuszu podczas pytań weryfikujących stan wiedzy ankietowanych.

Wszystkim, którzy przed kolejnym badaniem chcą poszerzyć wiedzę na temat 5G, polecamy artykuł: 5G – ultraszybka infostrada szerokopasmowa, który opublikowaliśmy  na łamach “a&s Polska”.

JTG