Strona główna Rozległe i rozproszone Fiber Defender – lider w ochronie perymetrycznej

Fiber Defender – lider w ochronie perymetrycznej

Fiber SenSys to firma amerykańska, która od ponad 20 lat produkuje systemy ochrony obwodowej oparte na aktywnych kablach światłowodowych. Jest częścią grupy OPTEX – światowego lidera systemów ochrony zewnętrznej.

Rozwiązania Fiber SenSys wykorzystują opatentowaną technologię światłowodową i charakteryzują się wysoką skutecznością detekcji intruza, możliwością konfiguracji wielu parametrów strojenia oraz łatwą integracją z innymi elektronicznymi systemami zabezpieczeń, np. CCTV.

Koncepcja systemu jest oparta na aktywnym światłowodzie mocowanym do istniejącego ogrodzenia. Drgania ogrodzenia wywołane ingerencją intruza (wspinanie, cięcie, unoszenie) są analizowane w procesorze wysyłającym sygnał alarmowy, a specjalne algorytmy potrafią odróżnić intruzów od fałszywych pobudzeń generowanych np. przez wiatr. Systemy światłowodowe są odporne na działanie czynników środowiskowych, włączając w to zakłócenia elektromagnetyczne i radiowe (EMI/RFI), wilgoć, sól, promieniowanie UV, a nawet uderzenia pioruna. Gwarantują stabilną pracę we mgle, zapyleniu czy ciemności i mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem.

W ofercie Fiber SenSys znajdują się systemy dedykowane do zaawansowanych i rozproszonych aplikacji oraz takie, których koszt instalacji jest porównywalny np. z kosztem uruchomienia systemu aktywnych barier podczerwieni. W zależności od modelu jeden procesor może obsługiwać 2, 8 lub 25 stref detekcji, a maks. długość aktywnego światłowodu na jedną strefę wynosi od 500 m do 5 km. Alarm jest wywoływany w strefie – użytkownik może zdecydować, jaka długość strefy jest najbardziej odpowiednia dla zapewnienia właściwego sposobu weryfikacji i reagowania.

W najprostszych światłowodowych systemach alarmowych Fiber Defender procesor sterujący (APU) jest montowany na płocie. Instalacja i uruchomienie systemu są niezwykle proste, wystarczy zainstalować aktywny światłowód na ogrodzeniu, podłączyć do procesora i wybrać kilka podstawowych parametrów strojenia w oprogramowaniu. Seria FD300 oferuje szeroką gamę produktów, które można dopasować do różnych zastosowań oraz budżetów. Ich przewaga ekonomiczna nad innymi systemami jest widoczna nie tylko w niskiej cenie zakupu, ale także w niemal zerowym koszcie posiadania. Procesor sterujący będzie działał przez lata, a czujnik światłowodowy w osłonie posłuży dłużej niż ogrodzenie, na którym został zamontowany.

Najwyższy standard ochrony w obiektach wojskowych zagwarantują urządzenia serii FD34X zaprojektowane do ochrony odległych lokalizacji, w których zasilanie i łączność są niedostępne. Oprócz aktywnego światłowodu urządzenie wykorzystuje nieaktywny kabel światłowodowy, co umożliwia montaż APU nawet w odległości 20 km od chronionej strefy. Niezawodność systemu jest potwierdzona certyfikatem najwyższej klasy ochrony armii USA, zezwalającym na instalację w obiektach, w których przechowywane są materiały nuklearne.

Serię FD500 zaprojektowano do ochrony perymetrycznej rozproszonych obiektów komercyjnych i infrastruktury krytycznej. 8- lub 25-strefowy procesor APU jest dostępny m.in. w obudowie umożliwiającej montaż w standardowej szafie rack 19”, w wartowni lub centrum monitoringu oddalonym od chronionego obszaru do 10 km. System detekcji intruzów za pomocą aktywnego kabla światłowodowego prowadzonego wzdłuż granicy chronionego terenu jest w stanie wykryć nawet 5 jednoczesnych prób włamania w więcej niż jednej lokalizacji wokół całego chronionego obszaru.

OPTEX Security zaprasza na WEBINARIUM
poświęcone rozwiązaniom Fiber SenSys
Szkolenia organizowane w ramach Akademii OPTEX to skondensowane i merytoryczne spotkania online, w trakcie których specjaliści firmy dzielą się z uczestnikami wiedzą techniczną oraz wskazówkami instalacyjnymi na temat produktów i rozwiązań OPTEX.

Szczegóły oraz rejestracja: www.optex-europe.com/pl
e-mail: optex@optex.com.pl

 

OPTEX Security
ul. Bitwy Warszawskiej
1920 r .7b, 02-366 Warszawa
www.optex-europe.com/pl