Strona główna Relacje Nedap Security Day

[FOTORELACJA] Nedap Security Day

4. edycja Nedap Security Day w 2023 r. odbyła się w Sierpcu. 13 września kilkadziesiąt osób spotkało się w hotelu Skansen na zaproszenie Nedap Security Management. Partnerami technologicznymi wydarzenia byli: HID Global, CBC Poland, iLOQ oraz Ela-compil. Uczestnicy dyskutowali o zmieniającym się środowisku pracy w branży security, cyberbezpieczeństwie, nowych rozwiązaniach security i chmurze, która staje się nieodzownym elementem systemów bezpieczeństwa.

Spotkanie otworzył Artur Kurasińki, inwestor i bloger technologiczny. Mówił o tym, jak chmura jest implementowana w biznesie. Czy obawy związane z jej stosowaniem są uzasadnione oraz jak rozmawiać z użytkownikami systemów zabezpieczeń, by strach nie odebrał im szansy na bezpieczne wejście w ten standard.

– Chmury nie należy się bać. Chciałem uświadomić zgromadzonym słuchaczom, że to rozwiązanie bezpieczne, gdy pamiętają o kwestiach właścicielskich – mówił A. Kurasiński.
Po spotkaniu Lidia Fałtyn z mBanku skomentowała: Bardzo cenne i praktyczne wystąpienia ekspertów. Myślę, że były to skondensowane informacje, dzięki którym łatwiej poznać nowości na rynku.

– W naszej działalności korzystamy już z systemu Nedap. Moim celem było poznanie nowości w kontroli dostępu, które można by było implementować. Szczególnie że jako firma farmaceutyczna nie możemy korzystać ze wszystkiego, mamy ograniczenia prawne – powiedział Przemysław Prajsner z Polpharma Biologics.

Z kolei Paweł Starszuk z Naftoportu zwrócił uwagę na wiele nowości i ciekawostek oraz możliwości integracji rozwiązań Nedap z produktami partnerów technologicznych firmy.
– Dużą część tych rozwiązań moglibyśmy wykorzystać w naszych obiektach – stwierdził P. Straszuk.

Kolejne jubileuszowe spotkanie w ramach Nedap Security Day w 2024 roku.

– Nas, jako organizatorów, najbardziej cieszy frekwencja. Oprócz networkingu i możliwości spotkania w jednym miejscu integratorów, partnerów technologicznych oraz klientów końcowych mogliśmy zaprezentować naszą nowość Access At Work – system kontroli dostępu nowej generacji w chmurze, oferowany w modelu SaaS. Zaprezentowaliśmy także nowy system PACE – rozwiązanie do zarządzania tożsamością i i dostępem (PIAM – Physical Identity and Access Management) oraz intergrację naszego rozwiązania z Apple Wallet – powiedziała Anna Twardowska, Nedap Security Management.
Połączenie naszych systemów przetestowaliśmy w praktyce – także mogliśmy pokazać istniejące, działające rozwiązanie. Zawsze ciekawsze jest zaprezentowanie na wydarzeniu wdrożenia, a nie samych produktów. To szczególnie ważne, bo pełną synergię pomiędzy AEOS a Ganz VMS Cortrol utworzyliśmy w stosunkowo krótkim czasie – Przemysław Szamocki, CBC Poland
Tematyka wydarzenia była bardzo nowoczesna i innowacyjna. Z naszej strony wpasowaliśmy się naturalnie z produktem, dzięki któremu można dostać się do obiektu za pomocą telefonu, a wkładki do bezprzewodowych zamków nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania. Wydarzenie pełne nowości i trendów, mogliśmy zauważyć w którą stronę zmierza branża security – Grzegorz Korzeniowski, iLOQ
Prezentowaliśmy systemy integrujące Nedap z naszym PSIM Gemos. Mają one wiele zastosowań, pokazaliśmy klientom szereg wdrożeń w Polsce – od infrastruktury krytycznej, przez obiekty komercyjne aż po duże obiekty przemysłowe. Takie spotkania to wymiana doświadczeń i wiele ciekawych dyskusji, bardzo łączą one branżę – Łukasz Głowiński, ela-Compil.
Mieliśmy okazję zaprezentować integrację naszego rozwiązania dostępu mobilnego z platformą AEOS. Daje ona możliwość generowania poświadczeń mobilnych na smartfonach czy smartwatchach – z systemem iOS i Android. Myślę, że eventy, które skupiają się na konkretnych rozwiązaniach i dla konkretnych segmentów rynku są strzałem w dziesiątki zarówno dla nas, jak i dla klientów – Kamil Targalski, HID Global

Zobacz fotorelację