Strona główna Pasek TOP NEWS Śniadanie ekspertów: transport i logistyka

[Fotorelacja] Śniadanie ekspertów: transport i logistyka

Ciekawą dyskusję o bezpieczeństwie prowadzili uczestnicy kolejnego śniadania ekspertów a&s Polska. Przedstawiciele sektora transportu i logistyki mieli okazję już po raz trzeci porozmawiać z ekspertami branży bezpieczeństwa o najbardziej palących problemach.

Spotkanie odbyło się tradycyjnie w piątkowy poranek (1 marca) w warszawskim hotelu Westin.

(Fot. I.K.)

 

Bogumił Szymanek
Axis Communications
Bardzo dobra i merytoryczna dyskusja, która po raz kolejny pokazuje, jak ważne jest zrozumienie potrzeb klienta. Sektor transportu i logistyki napotyka problemy z zakresu bezpieczeństwa, które nie zawsze są oczywiste. Wiedza przekazywana przez osoby znające branżę „od podszewki” jest bezcenna dla producentów. Kluczowe jest spojrzenie na zagadnienie z wielu perspektyw, gdyż dynamika zmian sprawia, że wciąż będą pojawiały się nowe wyzwania. Dlatego w Axis bazujemy na otwartej współpracy i myśleniu długoterminowym.

Łukasz Michałowski
NSS
Uważam, że takie spotkania są ważne i potrzebne dla całej branży. Spotykają się tutaj zarówno dostawcy systemów zabezpieczeń, jak i klienci końcowi. Dzięki wymianie doświadczeń i spostrzeżeń możemy lepiej dopasować naszą ofertę do aktualnych zagrożeń i problemów w logistyce i transporcie.

Tomasz Siwicki
GEFCO Polska
Na spotkaniu była bardzo widoczna dysproporcja między tym, co oferują dostawcy od tego, czego potrzebują np. operatorzy logistyczni. Zabrakło mi pogłębionych wypowiedzi osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, które mogłyby pomóc sprostać potrzebom branży logistycznej.

Anna Twardowska
Nedap Security Management
Spotkanie było doskonałą okazją do poznania potrzeb rynku logistycznego i transportowego. Bardzo interesującą częścią była dyskusja dotycząca potrzeb zwiększenia zabezpieczeń przed cyberatakami. Ubiegły rok przyniósł wielu firmom w Polsce dużo wyzwań w tym zakresie. Uważam, że takie spotkania są ważne, ponieważ każda okazja do wymiany doświadczeń i wysłuchania klientów pomaga producentom lepiej dostosowywać swoje rozwiązania do oczekiwań rynku.

Andrzej Żochowski
TNT Express Polska
W mojej ocenie było to kolejne spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa z różnych obszarów, którzy mieli możliwość podyskutowania o najbardziej dotkliwych zagrożeniach i incydentach dla bezpieczeństwa biznesu. Tego typu wymiana poglądów pozwala na określenie trendów w zagrożeniach, które przekładają się  na sprawność funkcjonowania organizacji i zachodzących procesów biznesowych.
Z drugiej zaś strony, w spotkaniu udział wzięli dostawcy rozwiązań technicznych podnoszących poziom bezpieczeństwa i pozwalających zabezpieczyć istotne procesy. Dlatego też dyskusja dotycząca zagrożeń i trendów pozwala w mojej ocenie na lepsze zrozumienie potrzeb rynku przez dostawców i obustronną wymianę doświadczeń.

Jan T. Grusznic
a&s Polska
Zabezpieczenie całego procesu logistycznego to nie lada wyzwanie. Uważam, że spotkanie uświadomiło uczestnikom z jakimi problemami zderzają się firmy transportowe i w jaki, często nietypowy sposób, radzą sobie z nimi. Podane przykłady pokazały również, że istnieje potrzeba ujęcia systemów zabezpieczeń całościowo, na poziomach integracji systemów i operacyjnym. W ten sposób zapewniony zostanie lepszy efekt wykorzystania dostarczanych narzędzi, jakimi są elektroniczne systemy zabezpieczeń.