Strona główna Relacje Sukces targów Sicurezza 2017

[Fotorelacja] Sukces targów Sicurezza 2017

Kolejna edycja targów Sicurezza przechodzi do historii, wyróżniając się rekordowymi statystykami. W trzech halach wystawienniczych Fiera Milano prezentowało się 465 wystawców (o 40% więcej w porównaniu z ubiegłoroczną edycją) z 36 krajów, odbyło się blisko 150 szkoleń i warsztatów, zarejestrowano ponad 25,5 tys. zwiedzających (wzrost o 35%). Czasopismo „a&s Polska” było oficjalnym patronem medialnym targów.

Swoją pozycję na światowym rynku targów security włoska Sicurezza buduje od 35 lat. Z lokalnej imprezy wystawienniczej przekształciła się w wydarzenie globalne umożliwiające nawiązanie kontaktów i podjęcie ewentualnej współpracy. W tym roku głównej imprezie towarzyszyła pierwsza edycja Smart Building Expo z rozwiązaniami dla Smart City. To temat na czasie, który z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Większym zainteresowaniem cieszyły się jednak pawilony z rozwiązaniami security, w tym systemami telewizji dozorowej, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu oraz ochrony przeciwpożarowej.

Oferta targów Sicurezza jest skierowana głównie na rynek włoski. Największą grupą wystawców, z oczywistych względów, były firmy rodzime. Wśród nich uwagę przyciągali producenci urządzeń do ochrony perymetrycznej – firmy Politec i CIAS, natomiast ofertę systemów alarmowych – Tecnoalarm i Inim. Nie zabrakło jednak światowych marek. Firma Hikvision, w kilku modułowych sekcjach pokaźnych rozmiarów stoiska pokazała m.in. najnowsze modele kamer dozorowych, w tym wykorzystujące deep learning i machine vision oraz systemy antywłamaniowe Pyronix. Różnorodnością oferty nie ustępowała firma Dahua Technology, która prezentowała rozwiązania Smart City i urządzenia do inteligentnego domu.

Na targach pojawiły się również polskie firmy. Wśród wystawców były Ferguson, Merawex, Pulsar, Satel i Zamel. Rozmawialiśmy z przedstawicielami trzech z nich.

Merawex
Na targach Sicurezza jesteśmy pierwszy raz. Jest to dobra okazja do promocji naszych wyrobów i spotkania się z naszymi klientami z rynku włoskiego. Zainteresowanie urządzeniami MERAWEX przerosło nasze oczekiwania. Mamy bardzo dużo zapytań odnośnie profesjonalnych zasilaczy do systemów ppoż., systemów alarmowych i kontroli dostępu – powiedział Bogdan Krzyścik, dyrektor ds. marketingu i handlu.

Pulsar
Na Sicurezzie jesteśmy już po raz trzeci i bardzo chwalimy sobie te targi. Nasze urządzenia bardzo dobrze sprzedają się na rynku włoskim, głownie dzięki sieci naszych dystrybutorów. Popularnością cieszą się praktycznie wszystkie nasze produkty, a szczególnie zasilacze do kamer – podkreślił Marcin Gołąb, Sales Manager.

SATEL
Rynek włoski jest dla nas bardzo ważny, sieć sprzedaży budujemy wspólnie z partnerem, firmą Satel Italia. Nasze urządzenia są tu popularne, głównie dlatego że staramy się nadążać za potrzebami rynku i elastycznie dostosowujemy się do włoskich wymagań. Przykładem tego jest specjalny czytnik, który produkujemy tylko na rynek włoski. Jest przeznaczony do włączania i wyłączania poszczególnych stref. Można nim np. włączyć światło czy uzbroić system w wybranym pomieszczeniu itp. – podsumował Jarosław Żurawik, kierownik Działu Eksportu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. Iwona Krawiec).