Strona główna Kontrola Dostępu Genetec Privacy Protector ponownie z certyfikatem prywatności EuroPriSe

Genetec Privacy Protector ponownie z certyfikatem prywatności EuroPriSe

Privacy Protector on street

Genetec, wiodący dostawca technologii w zakresie zunifikowanych rozwiązań zabezpieczeń, bezpieczeństwa publicznego i business intelligence, poinformował na początku stycznia br., że KiwiVision™ Privacy Protector™ ponownie otrzymał certyfikat European Privacy Seal (EuroPriSe) na szósty z rzędu dwuletni okres. KiwiVision Privacy Protector jest jedynym rozwiązaniem, które otrzymało certyfikat European Privacy Seal za ochronę tożsamości osób w nagraniach z systemów monitoringu wizyjnego.

Prestiżowa nagroda European Privacy Seal jest przyznawana produktom informatycznym, które są zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych i wyróżniają się pod względem ochrony prywatności. KiwiVision Privacy Protector, dostępny na żądanie w ujednoliconej platformy Genetec™ Security Center, automatycznie anonimizuje osoby znajdujące się w polu widzenia kamery, dzięki czemu operatorzy widzą tylko to, co powinni. Możliwość dostępu do niezasłoniętego materiału wizyjnego wymaga dodatkowych uprawnień, z których można korzystać tylko wtedy, gdy zdarzenie uzasadnia przeprowadzenie dochodzenia. Zachowywane są dane dotyczące tego kto i dlaczego uzyskał dostęp do dodatkowych informacji.

Privacy protector w kawiarni
KiwiVision Privacy Protector chroni prywatność gości kawiarni

– Ochrona tożsamości osób na nagraniach wideo z systemów wizyjnych jest istotnym krokiem w zapewnieniu im prywatności – powiedział Florian Matusek, Product Group Director, Genetec Inc. – Fakt, że KiwiVision Privacy Protector ma certyfikat EuroPriSe od ponad dekady, jest świadectwem pomysłowości inżynierów w dostarczaniu zaawansowanej technologii zabezpieczeń spełniającej standardy działania zasady „privacy first”, jednocześnie umożliwiając użytkownikom zachowanie zgodności z przepisami.

Dodatkowe informacje o KiwiVision Privacy Protector można uzyskać na stronie
https://privacy-protector.eu

O firmie Genetec
Genetec jest innowacyjną firmą technologiczną z szerokim portfolio rozwiązań obejmujących zabezpieczenia, systemy inteligentne i operacyjne. Sztandarowy produkt firmy, Security Center, jest platformą o architekturze otwartej, która łączy system monitoringu wizyjnego oparty na protokole IP, kontrolę dostępu, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (ALPR), komunikację i analizy. Genetec opracowuje także rozwiązania i usługi oparte na chmurze, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie poziomu inteligencji operacyjnej dla instytucji rządowych, przedsiębiorstw, transportu i społeczeństwa. Założony w 1997 r., z siedzibą w Montrealu w Kanadzie, Genetec obsługuje swoich globalnych klientów za pośrednictwem rozległej sieci sprzedawców, integratorów, certyfikowanych partnerów handlowych i konsultantów w ponad 80 krajach.
Więcej informacji: www.genetec.com