Strona główna Telewizja Dozorowa HANWHA TECHWIN buduje w Wietnamie nową filię

HANWHA TECHWIN buduje w Wietnamie nową filię

Lee Man-Seob
prezes i dyrektor generalny

20 kwietnia firma Hanwha Techwin (Security Business Group, prezes i dyrektor generalny Lee Man-Seob) zorganizowała niezwykłą ceremonię z okazji powstania nowej filii w Wietnamie. Ta inwestycja o wartości 100 mln USD ma przyczynić się do rozszerzenia globalnej działalności związanej z systemami bezpieczeństwa.

 

Rozważano kilka lokalizacji nowej wietnamskiej filii. Jednak po przeprowadzeniu badań rynku ostatecznie wybrano prowincję Bac Ninh położoną około 35 km na północny-wschód od Hanoi. Zapewnia ona optymalne warunki w zakresie dostaw części, logistyki i siły roboczej.

Hanwha Techwin pozyska około 60 000 m2 ziemi na potrzeby wietnamskiej filii i bazy produkcyjnej, aby wytwarzać produkty zabezpieczające, takie jak kamery i rejestratory.

Prace budowlane mają zakończyć się do grudnia 2017 r., przygotowanie linii produkcyjnej i produkcję testową zaplanowano na pierwszą połowę 2018 r., a produkcja masowa i otwarcie fabryki mają nastąpić w drugiej połowie 2018 r.

Realizację inwestycji przyspieszyła polityka wietnamskiego rządu „Przyjazne zasady”, „Elastyczny rynek pracy”, „Zabezpieczenie różnych kanałów logistycznych na potrzeby importu i eksportu” oraz wykorzystanie możliwości lądowych i sąsiadujących portów.

Budowa filii w Wietnamie, oprócz istniejącej fabryki w miejscowości Tianjin w Chinach, to przykład działań firmy Hanwha Techwin zmierzających do rozszerzenia działalności związanej systemami zabezpieczeń w średnim terminie poprzez dywersyfikację bazy produkcyjnej.

Ta inwestycja przyniesie ogromne korzyści w zakresie mocy produkcyjnej (8 milionów jednostek/rok), bardziej konkurencyjnych cen wynikających ze stosowania innowacji produkcyjnych, doskonałej siły roboczej i relatywnie niskich kosztów pracy. Dzięki tym wszystkim korzyściom firma Hanwha Techwin wkroczy na rynek południowoazjatycki, na którym odnotowuje olbrzymie wzrosty, stając się spółką o zasięgu globalnym.

„Ta inwestycja jest odzwierciedleniem strategii szeroko zakrojonych inwestycji, których celem jest wejście na rynek globalny. Pokazuje też aktywne zaangażowanie Hanwha Group w branży systemów bezpieczeństwa.
W przyszłości nie cofniemy się przed odważnymi inwestycjami w rozwój i marketing” — mówi Lee Man-Seob, prezes i dyrektor generalny Hanwha Techwin Security Business Group.

O Hanwha Techwin

Hanwha Techwin (poprzednio Samsung Techwin) jest wiodącym dostawcą rozwiązań systemów nadzoru wizyjnego wykorzystujących protokół IP, systemów analogowych i hybrydowych. Dzięki ciągłej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, Hanwha Techwin dostarcza rozwiązania o najwyższym poziomie wydajności, stabilności oraz relacji ceny do jakości, poprzez wprowadzanie do kamer nowoczesnych funkcji i rozwiązań oraz wykorzystanie analityki video.
www.hanwha-security.eu