Strona główna Rynek SECURITY Idziemy naprzód! – mówi Sławomir Szlufik z Hanwha Techwin

Idziemy naprzód! – mówi Sławomir Szlufik z Hanwha Techwin

Rok temu niemal nikt w Europie nie słyszał o Hanwha Techwin. Przeznaczono w tym czasie znaczne nakłady finansowe na działania marketingowe mające na celu  przejście od marki Samsung Techwin do Hanwha Techwin, które nastąpiło wraz ze sprzedaniem firmy koreańskiej grupie Hanwha Group.

– Z powodzeniem udało się przekazać instalatorom i integratorom systemów oraz dystrybutorom wiadomość, że nie jest to zmiana fundamentów firmy. Główny nacisk został położony na propagowanie marki Wisenet – mówi Sławomir Szlufik, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie w Hanwha Techwin Europe.

Sławomir Szlufik, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie, Hanwha Techwin Europe

Czego możemy spodziewać się od Hanwha Techwin w nadchodzących miesiącach?

Szykujemy niespodzianki dla gości naszego stoiska na czerwcowych targach IFSEC International w Londynie. Będzie ono skoncentrowane na naszej najnowszej ofercie produktowej. Mimo że planujemy wprowadzenie nowych elementów w każdej linii produktowej dając klientom  możliwie najszerszy wybór produktów, już dziś oferujemy niezwykle bogatą ofertę kamer i rejestratorów – od produktów ekonomicznych np. dla systemów w małych sklepach i biurach, po bardzo zaawansowane rozwiązania dla systemów, od których wymaga się najwyższej stabilności i wydajności.

Nasze nowe kamery Wisenet X z H.265 wyposażyliśmy w najwydajniejszy obliczeniowo procesor jaki kiedykolwiek wykorzystano w całej rodzinie kamer dozorowych. Mimo że ich premiera odbyła się niespełna dwa miesiące temu, to już cieszą się dużym zainteresowaniem instalatorów i integratorów w całej Europie. Wraz z kamerami o rozdzielczości 2 Mpix i 4 Mpix serii Wisenet Q oraz zaawansowanymi produktami 4K (12 Mpix) z serii Wisenet P, dwu- i pięciomegapikselowe kamery serii Wisenet X tworzą portfolio produktów, w którym można znaleźć rozwiązania odpowiednie dla każdego projektu telewizji dozorowej.

Jeśli nie będzie ważnych wdrożeń produktów w nadchodzących miesiącach, to w jaki sposób chcecie się wyróżnić z licznego grona  dostawców?

Zawsze podkreślam, że posiadanie “najlepszych w swojej klasie” produktów to za mało, by pozyskać znaczący udział w rynku i utrzymać lojalność obecnych klientów. Musimy oferować najwyższy poziom wsparcia, zarówno przed, jak i po sprzedaży naszych produktów, a co najważniejsze wyrażać szacunek wobec klientów. Musimy pokazywać partnerom biznesowym, że doceniamy rolę jaką odgrywają w realizacji naszej sprzedaży i że robimy wszystko co możliwe, aby pomagać im w osiągnięciu sukcesu.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Ogłosiliśmy ostatnio, że oferujemy najlepsze warunki gwarancji wśród producentów. Na niezwykle konkurencyjnym rynku zawsze staramy się oferować współpracującym z nami instalatorom i integratorom szczególne wartości dodane. Uczestnicy Programu Partnerskiego Hanwha Techwin – STEP – na poziomie Srebrnym, Złotym i Diamentowym mogą teraz korzystać z programu 5-letniej gwarancji na wszystkie kamery IP i rejestratory sieciowe z wyłączeniem obiektywów regulowanych elektrycznie, modułów napędowych pan/tilt, złącz obrotowych kamer szybkoobrotowych oraz dysków twardych. Elementy te wciąż są objęte gwarancją przez 3 pierwsze lata eksploatacji.

Nasze produkty już udowodniły swoją niezawodność. Dzięki niej możemy nagrodzić lojalnych klientów, czyli uczestników Programu Partnerskiego STEP, lepszymi warunkami gwarancji, które z kolei oni mogą zaproponować swoim klientom.

 

A co firma proponuje samym instalatorom?

Wciąż szukamy możliwości, by wspomóc instalatorów naszych urządzeń, np. poprzez redukcję czasu potrzebnego na ich montaż oraz konfigurację. Działając właśnie z tą myślą wyposażyliśmy kamery Wisenet X w możliwość natychmiastowego sprawdzenia pola widzenia z wykorzystaniem smartfonu i portu USB zarówno w kamerze, jak i sieci Wi-Fi.

Czujniki przyspieszenia wbudowane w większość kamer serii Wisenet X również ułatwiają pracę instalatorom, ponieważ znacznie poprawiają stabilność obrazu z kamer zainstalowanych w miejscach narażonych na drgania i podmuchy wiatru.

 

Dużo się ostatnio mówi o cyberbezpieczeństwie… Czy Waszym urządzeniom można zaufać w tym zakresie?

Zachowujemy czujność i dbamy o to, by urządzenia Wisenet były wyposażone w najnowsze aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa sieciowego, które minimalizują zagrożenie ze strony ataków hackerskich. W ten sposób również okazujemy naszym klientom szacunek i poważanie, ponieważ dbamy nie tylko o swoją reputację, ale pilnujemy, by użytkownicy systemów nie zostali narażeni na wyciek poufnych informacji.

Instalatorzy i integratorzy systemów, którzy korzystają z rozwiązań Hanwha Techwin mogą spać spokojnie – my cały czas monitorujemy skuteczność stosowanych zabezpieczeń. Robimy wszystko co tylko możliwe, aby strzec nienaruszalności systemów i nie narażać reputacji integratorów w oczach klientów, zapobiegając atakom hackerskim z wykorzystaniem tzw. backdoorów.

 

Hanwha Techwin jest też otwarta na współpracę technologiczną z innymi producentami…

Staramy się, by klienci mogli mieć dodatkowe argumenty wybierając Hanwha Techwin jako swojego preferowanego dostawcę i być krok przed konkurencją. Robimy to przez ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań i innowacyjnych technologii oraz poprzez nawiązywanie partnerskiej współpracy technologicznej z innymi producentami, którzy należą do ekspertów w danych dziedzinach.

Jesteśmy pierwszym producentem w branży zabezpieczeń technicznych, który docenił niezwykły potencjał technologii opartej na sztucznej inteligencji. W związku z tym podjęliśmy współpracę z firmą NVIDIA. Planujemy pracować razem nad platformą analizy obrazu, rozwijaną obecnie przez NVIDIA. Funkcjonalność ta zaszyta w procesorach graficznych opracowanych z wykorzystaniem technologii Deep Learning, użyta w naszych urządzeniach pozwoli na szybką i dokładną analizę danych.

Będziemy koncentrować się na rozwoju sztucznej inteligencji w kamerach i urządzeniach zapisu wizyjnego, która pozwoli na wychwytywanie nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowań dzięki wykorzystaniu platformy NVIDIA zaimplementowanej w naszych rozwiązaniach dla monitoringu miejskiego, handlu i systemów ITS.

 

Firma badająca rynek zabezpieczeń elektronicznych Marketsandmarkets, oceniła że rynek telewizji dozorowej w 2016 r. był wart 30,37 mld dolarów, a w 2022 r. osiągnie aż 75,64 mld dolarów. Czy Hanwha Techwin będzie potrafiła wykorzystać nadchodzącą okazję?

Z punktu widzenia produkcji urządzeń należy przypomnieć, że właśnie otworzyliśmy nową fabrykę o powierzchni 60 tys. m² w Wietnamie. Stanowi ona znaczną część inwestycji (niemal 100 mln dolarów), jakie podjęliśmy, aby mieć zdolność do zaspokojenia zapotrzebowania na nasze produkty. Jesteśmy zdeterminowani, by przodować we wszystkim co robimy i iść naprzód słuchając klientów i wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Co najważniejsze, szanujemy i doceniamy nasz biznes i naszych partnerów technologicznych. Z takim nastawieniem nie mam wątpliwości, że osiągniemy wielki sukces dla siebie i dla naszych klientów.