Strona główna Systemy Zintegrowane Hanwha Techwin nawiązuje partnerstwo z firmą NVIDIA

Hanwha Techwin nawiązuje partnerstwo z firmą NVIDIA

Firma Hanwha Techwin (Security Business Group, prezes Lee Man-Seob) zawarła umowę o globalnej partnerskiej współpracy z liderem technologii AI (Artificial Intelligence) — firmą NVIDIA — dzięki czemu wzmocni konkurencyjność produktów i rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń opartych na sztucznej inteligencji.  

Firma NVIDIA ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych i jest pionierem w dziedzinie nowoczesnej grafiki komputerowej. Osiągnęła sukces rozwijając i produkując karty graficzne. Ostatnio NVIDIA wyprowadza technologię AI poza zamknięte pomieszczenia wytwarzając procesory graficzne do komputerów, robotów i samochodów autonomicznych oparte na algorytmach głębokiego uczenia (Deep Learning).

Globalne partnerstwo pozwoli firmom Hanwha Techwin i NVIDIA na planowanie współpracy nad platformą inteligentnej analizy wizyjnej, którą NVIDIA aktualnie rozwija.

Platforma inteligentnej analizy wizyjnej firmy NVIDIA będzie obejmować procesory graficzne AI oparte na głębokim uczeniu, zastosowane w urządzeniach security (kamerach i nośnikach pamięci masowej). Pozwoli to na szybką i dokładną analizę danych wideo, która zapewni klientom istotne informacje.

Hanwha Techwin będzie koncentrować się na rozwoju kamer AI i urządzeń pamięci masowej, które będą mogły autonomicznie wykrywać nietypowe ruchy i sytuacje dzięki wykorzystaniu platformy analizy wizji opartej na AI firmy NVIDIA.

Ponadto platformę można zastosować w różnych rozwiązaniach Hanwha Techwin, w tym do monitorowania miast, punktów sprzedaży detalicznej, ruchu pojazdów itd. Doprowadzi to do integracji rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, a firma będzie mogła rozwijać się jako specjalista w zakresie zabezpieczeń udostępniając sprzęt i oprogramowanie, a także przyszłościowe technologie i konkurencyjne produkty AI.

„Współpraca z firmą NVIDIA to krok ku systemom bezpieczeństwa przyszłości opartych na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu, co wzmocni naszą konkurencyjność technologiczną na tym rynku” – mówi Lee Man-Seob, prezes i dyrektor generalny Hanwha Techwin Security Business Group.