Strona główna Bezpieczeństwo biznesu Integral Remote – narzędzia zdalnego dostępu do systemu sygnalizacji pożarowej Integral IP...

Integral Remote – narzędzia zdalnego dostępu do systemu sygnalizacji pożarowej Integral IP firmy Schrack Seconet

Świat w dobie pandemii wirusa zmienił swoje oblicze w skali dotychczas niespotykanej. Wyzwania, przed którymi stajemy, przybierają nieoczekiwany wymiar.

Mimo ciągłego, szybkiego rozwoju nauki i technologii okazało się, że żaden kraj nie jest w pełni przygotowany do kompleksowych działań w przypadku kryzysu na taką skalę. Nieczynne galerie handlowe, opustoszałe biurowce i hotele, setki tysięcy osób poddanych kwarantannie, przepełnione, nieprzygotowane szpitale, ogólnonarodowe ograniczenia i zakazy. I nurtujące wszystkich pytania: Jak rozpocząć powrót do rzeczywistości?

Jak w takich warunkach zapewnić stałą i skuteczną ochronę przeciwpożarową? Jak zadbać o bezpieczną i prawidłowo przeprowadzoną ewakuację w przypadku wystąpienia zagrożenia? Co zrobić, żeby właściciele budynków, którzy biorą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim za bezpieczeństwo przebywających tam osób, mogli spać spokojnie?
W normalnych warunkach systemy przeciwpożarowe są regularnie serwisowane, a nad ich prawidłowym funkcjonowaniem i ewentualną reakcją w przypadku komunikatów o zagrożeniu czuwają ludzie. Służby budynkowe na bieżąco monitorują sygnały, które generują systemy zabezpieczeń.

Prawdopodobieństwo szybkiego wykrycia zagrożenia i właściwej reakcji jest znacznie wyższe niż w budynku opustoszałym. Dzisiejsza sytuacja zmusza właścicieli i zarządców obiektów do znacznego ograniczania kosztów utrzymania poprzez zmniejszanie liczby personelu oraz ograniczenie funkcjonalności systemów budynkowych, chroniąc tym samym firmę przed skutkami spodziewanego kryzysu. Konieczne jest wdrożenie rozwiązań i procedur, które ustabilizują sytuację, zapewniając tym samym bezpieczeństwo obiektu.

Jeszcze trudniejsza wydaje się sytuacja, z jaką będziemy musieli się zmierzyć w najbliższym czasie. Niebawem rozpoczną się powroty do biur, centrów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej. Ograniczenia liczby osób nadzorujących prawidłowe funkcjonowanie obiektu będą koniecznością. Systemy bezpieczeństwa pożarowego, takie jak system sygnalizacji pożarowej, oddymiania, oświetlenia awaryjnego czy dźwiękowe systemy ostrzegawcze, niezmiennie wymagają ciągłego nadzoru, aby ich funkcjonowanie było kompletne, a ochrona skuteczna.

Co zatem w sytuacji, gdy centrala systemu jest zlokalizowana w obiekcie objętym kwarantanną z zupełnym brakiem dostępu? Jakie podjąć działania, kiedy wykwalifikowani pracownicy firmy serwisującej zostaną objęci zakazem przemieszczania się, a system generujący komunikaty o potencjalnym zagrożeniu wymaga pilnej interwencji?

Wykwalifikowana grupa inżynierów firmy Schrack Seconet przygotowała kilka lat temu pakiet rozwiązań na urządzenia mobilne i stacjonarne umożliwiający zdalną obsługę różnego typu obiektów.

W ostatnim czasie narzędzia wchodzące w jego skład zostały udoskonalone o nowe funkcje. Integral Remote umożliwia dostęp online do wszystkich podstawowych funkcji systemu Integral IP. Niezależnie od tego, które z dostępnych rozwiązań wchodzących w skład pakietu wybierzemy, zyskujemy gwarancję kontroli obiektu przez 24 godziny na dobę, bez konieczności dojazdu na miejsce oraz możliwość zdiagnozowania i rozwiązania problemu online. Firma Schrack Seconet oferuje elementy niezbędne do zbudowania kompletnej infrastruktury oraz zapewnia pełne wsparcie przy wdrażaniu systemu.

Zalety pakietu Integral Remote dostrzegli już uczestnicy rynku systemów bezpieczeństwa pożarowego, zarówno inwestorzy, jak i firmy obsługujące i serwisujące instalacje sygnalizacji pożarowej.

Elementy pakietu Integral Remonte:
WPROWADZENIE
  1. Integral Application Center – pakiet przeznaczony dla programistów i instalatorów systemu Integral IP.
  2. Integral Desktop – przeznaczony do obsługi oraz nadzorowania instalacji na komputerach stacjonarnych.
  3. Integral Mobile/Integral Browser – przeznaczone do zdalnego nadzorowania i obsługi instalacji sygnalizacji pożarowej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.
  4. Integral Message – przeznaczony do zdalnego nadzorowania wielu niezależnych instalacji sygnalizacji pożarowej Integral IP podłączonych do serwera systemu, który wraz ze stanowiskami operatorskimi stanowi centrum nadzoru.
  5. Integral Mail – umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail bezpośrednio z centrali SSP.

Ze względu na trudną, dynamicznie rozwijającą się sytuację rynkową przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową narzędzi wchodzących w skład pakietu Integral Remote. Chcielibyśmy tym samym ułatwić naszym Klientom, właścicielom i użytkownikom obiektów bezpieczny powrót do stabilnej i bezpiecznej codziennej pracy.

Cała gama produktów do zdalnej obsługi Integral Remonte zapewnia: stały, nieograniczony dostęp do systemu, szybkość działania, brak konieczności dojazdu do serwisowanych obiektów, znaczne obniżenie kosztów serwisu, bezpieczeństwo pracowników, ograniczenie liczby osób niezbędnych do nadzorowania systemu oraz wiele innych, znaczących korzyści.

Bazując na wieloletnich doświadczeniach firmy Schrack Seconet wdrażanych na całym świecie, oferowane produkty zostały idealnie dostosowane do oczekiwań rynku i poszczególnych odbiorców, stanowiąc znaczącą wartość dla utrzymania partnerskich relacji z inwestorami i zarządcami budynków.

Dowiedz się więcej:

Schrack Seconet Polska
ul. A. Branickiego 15,
02-972 Warszawa
www.schrack-seconet.pl